Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez nem vérlázító? Szemben...

Ez nem vérlázító? Szemben velünk építenek egy kétszintes házat.

Figyelt kérdés

Gondolom, építtető által, már hónapok óta. Amiért írok: szóljak, vagy ne szóljak? Nyomorult munkások a tetőn vannak a tűző napon, kb. 10 méter magasan mindenféle védőfelszerelés nélkül. Itt árnyékban most is 36 fok van, mi lehet a tűző napon? Most teszik fel a cserepeket, lavíroznak a leendő tető alatti léceken.

Idejárnak huggyozni a tuják mögé jobbhíján. De felvonó van a tetőcserepeknek. Nem bírom nézni, hogy mit összekínlódnak, igaz, nem hallom, hogy panaszkodnának. De mi van, ha valamelyik leesik? Tényleg órák óta fent vannak egy szál rövidgatyában. Ilyenkor hol a munkavédelmi előírás? Már gondolkodtam rajta, hogy lefotózom, mert ez kínzás, ráadásul baromi balesetveszélyes.

Ti szólnátok, vagy hagynátok annyiban, mert semmi közöm hozzá?



2019. aug. 29. 14:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem kedves, hogy aggódsz. Ne foglalkozz a tipikus magyar emberekkel, őket csak saját maguk érdekli.

Én is szoktam a munkásokra gondolni, hogy én mennyire utálom a meleget, de legalább klímás irodában ülök, szegények meg ott dolgoznak a tűző napon.

Abban viszont igazuk van, hogy te se lepődj meg, ha valaki aggódik a dohányzásod miatt. Valóban káros, de ezt nyilván tudod. Te választottad.

Esetleg vihetsz nekik vizet tényleg. Lehet, hogy értékelnék.

2019. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Nem az egészségi állapota érdekelt eddig sem egyik munkásnak sem, hanem a balesetveszély"


Miért, ha baleset éri, az nem az egészségi állapotán fog rontani szerinted? :D

2019. aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

17: A Munkaügyi Felügyeletet. Aki majd ellenőrzi és bünteti a céget, aki a munkásoknak nem biztosítja a megfelelő baleset- és munkavédelmi körülményeket.

Persze ha magánzók, és nincs főnökük, akkor nem.

2019. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
17: [link]
2019. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!