Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha pályakezdőként...

Mit tegyek, ha pályakezdőként minden munkahelyen azért utasítják el a jelentkezésem, mert másoknak több szakmai tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék szakmai tapasztalatot szerezni, de így sehol sem tudom elkezdeni. Szakmám van, több OKJ-s tanfolyamot is végeztem.

2019. aug. 30. 15:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

Ez a 22-es csapdája.


Ahhoz, hogy tapasztalatot szerezz, munka kell. De nem kapsz munkát, mert nincs tapasztalatod.


Mondjuk az OKJ nulla, nem ér szinte semmit, tehát van egy érettségid.

2019. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
44%

Én is a kamuzást és az alacsony bérigényt tartom megoldásnak + ismeretség!!! Ha ismerős beajánl vagy berak valahova, akkor nem számít annyira a gyakorlat.


Na, ez az, ami nekem nem megy, se a kamuzás, se az ismeretség, pedig tudom, hogy csak így lehet.


Továbbá nagyon-nagyon sok helyre kell pályázni. Lehet, hogy 50-100 helyre is, nem feltétlenül szakmabeli helyekre. Manapság sajnos ez van.

Nem keresett szakmákban ma is nehéz elhelyezkedni.


Aki a kamuzást javasolta, adhatna gyakorlati tanácsot, hogy kell, mert én sem tudom. Ugye kell az önéletrajz, ha oda beírok kamu céget, vagy létezőt, de nem is dolgoztam ott, vagy ha voltam már cégnél, de bekamuzok feladatokat, munkaköröket, akkor az kiderülhet és nyoma lesz. Hogy kell ügyesen csinálni?

2019. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Hát igen, ha valaki protekciós, akkor nem számít se a bérigény, se a szakmai gyakorlat, fel fogják venni.
2019. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

"Hát igen, ha valaki protekciós, akkor nem számít se a bérigény, se a szakmai gyakorlat, fel fogják venni."


azért ez így nem igaz. A munkaadók gazdasági szempontok alapján működnek. Kizárt,hogy hozzá nem értő hülyéket felvegyenek és fizessenek neki a semmiért. Létezik a protekció de te is félreérted a dolgot. Ha van valaki a cégnél,aki ajánl valakit az FELELŐSÉGET vállal valamilyen szinten azért az emberért,akit odavitt a céghez.Tehát a protekciós emberek általában nemhogy rosszabbak hanem egyenesen jobb emberenyagok mint amit mondjuk a HR -es kiválaszt random emberek közül. A bérigény meg pláne hogy számít. Ha felvesznek véletlenül egy gyengébb alapanyagot és többet keres mint a tapasztaltabb emberek akkor az feszültséget generál.

2019. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

"Ha 8 órás munkát keresel, akkor a "sima" minimálbér nettója is picit több, mint 100.000 Ft"


Ez nem igaz!

A bruttó minimálbér jelenleg 149000Ft,ennek a nettoja 99085Ft.

Tehát nem egészen egy ezressel KEVESEBB mint nettó 100.

Jövő évi emeléssel fogja átlépni ezt a bűvös határt.

2019. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Ha felvesznek véletlenül egy gyengébb alapanyagot és többet keres mint a tapasztaltabb emberek akkor az feszültséget generál."


Csak ha megtudják. Nálunk gyanús, hogy többet keresek, mint a tapasztalt kollégáim. De szerencsére pontosan nem tudjuk egymásról. Egyszerűen az van, hogy nekik évek óta nem emeltek, a piaci árak viszont sokat nőttek az elmúlt 10 évben. Szóval ők bennragadtak alacsony béren, én idén kerültem oda a jelenleg szokásos piaci áron.

2019. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

#14 óóó ha tudnád, hány inkompetens, dilettáns hülye idióta dolgozik felelős pozíciókban, csak mert a vezérigazgató együtt bratyizott az apjával óvoda-kiscsoportban!

Ez már az állami szektorban is jelentős, de a versenyszférában, ahol haver-haver alapon benyomják egymást az emberek, méginkább.

2019. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is lehet a baj, ha túl keveset kérsz. Heti 40 órás munkára 100 alatti havi nettó berigeny az teljesen komolytalan.
2019. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Most őszintén, ki az, aki havi nettó 100-ért havi 160 órát dolgozik?


Senki.

2019. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem informatikus diplomám van és mentem okj-ra is szeptemberben, hogy találjak gyakornoki munkát, egyenlőre semmit sem találtam, Budapesten ráadásul. Szintén pályakezdő vagyok szintén kevés munkatapasztalattal.


25/f

2019. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!