Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek a munkahellyel,...

Mit kezdjek a munkahellyel, ahol kilátások szerint nem tudok sokra menni, viszont jól érzem magam?

Figyelt kérdés

Kicsit elmagyarázom a történetem, hogy megértsétek: MÁV-nál dolgozom immáron vonali kocsirendezöként pénzem kb 140-150 ezer forint, de a munka nem sok. Azt tudni kell hogy a kocsirendezö a tolatásvezetövel dolgozik, aholis a tolatásvezetö magasabb pozícióban van, majdhogy mint egy munkavezetö, bàr neki is elkell végeznie ugyanezen munkàt amit énis.Bérezésében látszik a bruttó alapbére 235ezer+ hozzà jönnek a pótlékok. Az én alapbérem 180 ezer+ hozzà az pótlék. Na most itt jön a egy kis csavar a pótlékokkal. A Tolatàsvezetó 30% pótlékot kap 0-24 ben. A kocsirendezö 20% potlekot delutan 6óra idötartamra és 40% potlékot este 5 óra idötartamra. Azt tudni kell, hogyha nem dolgozik a kocsirendezö akkor a tolatásvezetö sem, így eleve nem értem hogy az egyik miert kap egész nap 30% potlékot , a másik meg ilyen összevissza 20-40 % os pótlékot. Nekem a lehetö legkevesebb éjszakai müszakot adja a vezénylö (így ugye nem jàr a pótlék) szóval, nekem ez megdobhatnà a pénzem, mégis egész honapban 4 azaz négy éjszakàm van, a többi mind nappalos amire lópikulát sem kapok. A tolatàsvezetönek mindegy ö éjjel nappal kapja a 30%-ot. Most viszont beiskolàznak engem is tolatàsvezetönek. Nagy volt az öröm, hú emelkedik a bérem tök jó. Kiderült, hogyha meglesz a végzettségem, nem fognak akkor sem Tolatàsvezetöként foglalkoztatni, hanem maradok kocsirendezö (bérem ugyan az mint jelenleg) Nagyon elvagyok nyomva. Béremelést kérni nem lehet, nem adnak. Kértem több éjszakai müszakot, hogy a pótlék nyomja meg a fizetésem- szintén nem tudja (nem akarja megoldani a beosztàsomat). És most ezis, hiàba lesz meg a papírom a magasabb beosztàsról, nem fognak benne foglalkoztatni.

A munka nem rossz, tetszik. A bérem havi 140-150 kozott mozog. Mostohànak érzem magam, mert a munkatàrsaim(tolatàsvezetök)jóval 200 felett keresnek, söt rendszerint a beosztàsukat ugy csinàljàk hogy mellette még a maszek meló is beleférjen nekik. (érdekes nem? nekem ez a fö munkàm, ahol alig keresek, valaki meg mellékàllàsban az itteni fizetését még pluszban megkeresi. persze nem arra vagyok irigy, nyilvàn ö dolgozik érte, csak az vissza tetszö hogy nekik megadjàk az esélyt erre is, én nekem meg a több éjszakát nem tudnak adni.) Azon gondolkodom, ha megvan a papírom, elmegyek a GYSEV-hez Szombathelyre-Sopronba, de ezek olyan messze vannak Pécstöl.. sajnàlom elhagyni az otthonom. Nagy dilemmàban vagyok. Ti mit tennétek a helyemben. Bocs ha hosszú vagyok/voltam, csak lelkileg nekem ez nagy dolog és nehéz mar szubjektivan gondolkodni, hisz rengeteg düh-harag van bennem, mert azt erzem hogy kivagyok hasznàlva.


2019. szept. 2. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Miota vagy ott?

Általaban olyanok lepdelnek lassan felfelé akik 1-3 éve vannak ott minimum.


De ha hàzon belül nem tudsz fejlödni es ez motivàl akkor valoban masik m.helyet kell probàlgatni eleinte akàr màsodàllàsban. Es a közelben ha ugy kènyelmes. Nem kell kenyàba utazni màs munkahelyek miatt csak mert egy opciot latsz, attol még van 10 màsik is

2019. szept. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, én is dolgoztam olyan helyen, ahol egyébként jól éreztem magam, de diplomával, 20 éves munkaviszonnyal nettó 166.000 Ft volt a fizetésem... És nálunk is nagy volt a bérfeszültség, mert fiatalok többet kerestek, mint én, mert más projektben voltak... Annak kellene utánanézned, hogyha megvan a megfelelő végzettséged, törvényes-e még mindig csak kocsirendezőként foglalkoztatni? Nem jár-e mégis a magasabb bér?
2019. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. A fizetés nagyon kevés, körülöttem mindenki jobban keres. Viszont szeretem csinálni.

Én most keresek új helyet, sajnos pénzből élünk, ezen a 100 pár ezrek semmire nem elegendőek.

Egy életünk van, lépni kell az ilyen helyzetekből.

Megèrtem, hogy nem tetszik a költözés gondolata, de azt is nézd, hogy ennyi pénzből sosem fogsz tudni igazán előre lépni és minőségi életet élni.

Ha nem becsülnek meg és igazából át is vágnak, mert nem vesznek fel abba a munkakörbe, akkor ne hagyd magad szerintem.

2019. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elsö vàlaszolónak: Idén augusztusban voltam 1 éve. Olyan 2016-17 környékén eszméletlen módon felmondtak az emberek, mind tolatàsvezetö mind kocsirendezö. Maradt kb 2-3 ember. A nagy ember hiàny miatt, eszméletlen gyorsan vettek fel embeteket, hogy pótoljàk a hiànyt, így tavaly kb Márciussal bezàrólag a hirtelen lecsökkent.A két föt feltöltötték kilencre( tolatásvezetök) Aztàn beiskolàztak (akkor amikor engem is felvettek) 8 embert kocsirendezönek, akikböl vizsgàig már csak öt ember jutott el, és akikböl az elsö pàr hónap múlva a borzalmas fizetés miatt csak én maradtam meg egyedül. Így a következö a felàllàs: 9 tolatàsvezetö és 1 kocsirendezö. Kocsirendezöre szükég lenne, de nem jelentkeznek, akinek meg sikerül is a vizsga azok 1 hét eló utàn rövid úton felmondanak. Igazàból nem értem a logikàjàt (momdjuk nekem nem is ez a dolgom) ,hogy miért iskolàznak be 9 tolatàsvezetö mellé + még egyet. Amire gondolni tudok az az, hogyha neadj isten valaki felmondana, akkor kéznél illetve bevethetö legyek. Pécs utàn, ami még járható lenne az Dombóvàr, de minek utàn a horvàt hatàr mellett élek 8 km-re, így Pécsig is napi 1 óràt utazok, ahonnan Dombóvàr még +1 óra. Az 2 oda 2 vissza. Rengeteg. Nem vagyok egy kényelmes ember, mimdennapra jut valami nehézség és eléggé túlélönek neveltek úgy gondolom, de ez sok lenne. Költözés nem jàtszik+szolgàlati lakàst màr nem divat adni. Nem a hibàkat és a problémát keresem, tudom hogy hozzàm igazodni nem fognak, valamiböl nekem kell engednem.



Màsodik vàlaszolónak:

Igen, sajnos. Nem a munkatàrsaimra vagyok irigy. Jókor voltak jó helyen. Így esett. Valakit 3 hónap utàn tovàbb küldtek.. nekem ez 1 év utàn sikerült. Szerintem jogilag megtehetik. Az hogy éppen megvan egy magasabb beosztàsom, és bérbesorolàsom attól nem kötelesek abban foglalkoztatni.

2019. szept. 2. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagyok otthon a vasút dolgaiban, de mozdonyvezetőnek nem tudnád továbbképeztetni magad? Az biztosan magasabb fizetés lenne, bár nem tudom hogy a hozzád közel eső vonalakon mennyire keresnek új mozdonyvezetőt.

Egyébként a kérdés nekem is aktuális. Szeretem amit csinálok, de az akadémián kevesebbet keresek diplomás közalkalmazottként mint te, így gyakorlatilag nem lehet abból a fizetésből előrébb lépni.

2019. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mozdonyvezetönek? érettségihez kötött, az pedig nekem nincs. Orszàgos szinten keresnek, ide a mi vonalainkra is keresnek, de annak hiànyàban nem lehet. Mint leírtam az a pár ember akiket akkor vettek fel, amikor nagy hiàny volt azok most nagyon jól jàrtak. Van olyan munkatàrsam aki 3 honap kocsirendezö tapasztalat utàn elküldtek tolatàsvezetönek. Ez hatalmas ugràs, nemhiàba... szükség volt az emberre. Pedig szegény 0 tapasztalattal van, azt sem tudja hogy merre àll arcal a vilàgnak. Erre tényleg azt mondom jókor voltak jó helyen. Bàr engem most elküldenek tanfolyamra, szinte biztos hogy nem tudnak ténylegesen abban a munkakörben foglalkoztatni, hiszen durvàn telített a létszàm. Rajtam az segítene ha hirtelen felmondana 3-4 emberke. Na persze erre nem szabad, és nem illik vàrni. Màs opció jàtszik, vagy Dombóvàr, vagy GYSEV... ami egyik sem egyszerü, tàvol az otthonomtól. viszont jó pénz. Nagy dilemma, igaz Decemberig sokminden történhet.
2019. szept. 2. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!