Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után nem pofátlansá...

Mennyi idő után nem pofátlanság elmenni babázni egy új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Az előző helyen 2 évig dolgoztam, július vége óta vagyok ennél a cégnél. Határozatlan szerződésem van, ami állítólag csak egy év után lesz határozatlan. Szerintetek mennyire lenne pofátlan dolog, ha utána nem sokkal elmennék szülni? Tudom, hogy jogilag megtehetem, de most arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek emberileg mennyire fair dolog?
2019. szept. 3. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Határozott szerződésem van*
2019. szept. 3. 17:55
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem már az fair, hogy megvárod az egy évet :) Amúgy két évet szoktak mondani, mert ugye annyi munkaviszonynak lennie kell, hogy normális GYED-et kapj, de már dolgoztál előtte is, úgyhogy nem gáz. Nő vagy, biztos tudják, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik.
2019. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"állítólag csak egy év után lesz határozatlan"? Ilyenről sose hallottam. Mi van a szerződésedben? Ezt nem árt tisztázni mielőtt nekikezdetek a projektnek.


Jelenlegi helyemen 3 kolléganő is van aki fél év után tiplizett, elég korai szakaszában a terhességnek TP-re, igaz ez egy nagyon, nagyon stresszes munkahely. Én is most váltok mert itt a stressz miatt nekünk nem jött össze. Én kb 9 hónapot tervezek várni a próbálkozás előtt, úgyse jön össze elsőre, így kicsivel 1 év ottlét után bejelenthető, és még remélem utána pár hónapot tudok dolgozni.

Szóval ilyen 1 év az rendben van, de a szerződésednek nézz utána.

2019. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!