Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pofátlanság a szünet után,...

Pofátlanság a szünet után, jan.2-án felmondani? Próbaidő.

Figyelt kérdés

Felvesznek egy másik, számomra sokkal ígéretesebb pozícióba, azonban csak január 4. v. 5-én kezdenék ott, ahogy megkapom a kilépő papírjaimat. Pofátlanság vajon a munkáltatóval szemben, hogyha már a karácsonyi szünet előtt tudtam, hogy fel fogok mondani, én mégis "kihúzom" a szabit még?


Illetve még 27-én bemegyek, mivel nincs elég szabim, de akkor meg kb rajtam és kollégámon kívül senki nincs benn, szóval hiába mondanám, hogy jövő héttel kilépek, senki nem tenne intézkedéseket ez ügyben. Se főnök nincs, se munkaügyis dolgozók.


Ami fontos, hogy próbaidőn vagyok ,tehát lényegében akármikor léphetek, csak ez így lehet kellemetlen is. Nekik, értelemszerűen, mivel eleve hazudtak rengeteg mindenről, már eleve az óraszámmal problémák voltak az első héten. Azóta keresgéltem.


Mi lenne a korrekt lépés?


2017. dec. 23. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Kit érdekel? Szerinted a munkáltatókat érdekli a munkavállaló helyzete? A fszt... Mondj csak fel, pláne ha még problémáid is voltak ezen a helyen.
2017. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Próbaidő van.

Fordított helyzetben a munkáltató is akkor mondana fel neked, amikor számára a legkedvezőbb. (Különben sem kell indokolnod, és elmesélned, hogy miért és mikor döntöttél így.)

2017. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Párom is pontosan így tervezte, de végül december közepével már tudott kezdeni az új helyen, így eljött előbb. December 23 van, már sok variálási lehetőséged amúgy sincs. Próbaidő alatt meg akkor jössz el, amikor akarsz.
2017. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem pofatlansag. Amit a torveny megenged azt agressziven hasznald ki, kulonben teged hasznalnak ki.
2017. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság, oké, hogy a karácsonyi ajándék akkor jár, ha dec.31-ig állományban van az ember, de én is "kihúznám", mert amilyenek a fizetések, megdolgozott érte az ember. Talán nekik is jobb így, mert már egész decemberben összevissza vannak a dolgozók, hogy minél kevesebb szabi menjen át az újévre, meg el vannak havazva az év végi marhulásokkal, nem hiányzik még nekik a körbejárós papír; januárban pedig teljes a gárda.
2017. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem pofátlanság.

Próbaidőn vagy. A szabi meg jár neked, kivetted. Ennyi.

A korrekt lépés, ha betartod a munkaszerződésben írtakat.

És azzal, amit tenni akarsz, teljes mértékben betartod.

Hidd el, a cég nagy ívben kakkantana rád, ha az az érdekük.

2017. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt mindegy, mikor mondasz fel, próbaidő után számít, mert ragaszkodhatnak a felmondási idő ledolgozásához.
2017. dec. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell mérlegelned. Nálunk pozitívak a vezetők és ha korrekt vagy, előre szólsz, akkor elengednek. A szabadságot meg, ha jól tudom így is úgy is ki kell fizetniük időarányosan.
2017. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

" Nekik, értelemszerűen, mivel eleve hazudtak rengeteg mindenről, már eleve az óraszámmal problémák voltak az első héten."



nem értem. Te egy gyökér vagy ha egy ilyen helyen még ezeken gondolkodsz. Lépj ki amikor NEKED jó minden más le van szarva, ha valaki meg mer szólalni küldd el a büdös p***csba.

És ennyi.

Ki nem szarja le egy ilyen cégnek mi a jó.

2017. dec. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne a korrektségen agyalj, hanem hogy váltasz.
2017. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!