Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt 1nap táppénz?

Próbaidő alatt 1nap táppénz?

Figyelt kérdés
1 hónapja dolgozok egy cégnél. De sajnos fogorvoshoz kellene mennem fogat húzatni. De nem engednek el. Azt mondta a kupak fejű főnököm. Hogy felejtsem el nem vagyok olyan rég itt hogy ezt csináljam. Idáig egyszer sem hiányoztam nem is terveztem. De szerintem 1 nap nem nagy kérés. ha esetleg próbaidő alatt intenzívre kerülök akkor azt is felejtsem el, és menjek a sorra dolgozni ?

2019. szept. 4. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem táppénz lesz. Fogorvostól kérsz igazolást és igazolt távollét lesz az az 1 nap.
2019. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1: Ez nem munkaügyi kérdés?

2: Sajnos van ilyen főnök, én is láttam már ilyet.

3: Simán kidobhat indok nélkül is.

2019. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha beteg lennék próbaidő alatt, én is elmennék orvoshoz. Ha kiírna, otthon maradnék.

De egy foghúzás nem betegség! Elmész munka után és kész. Ha olyan szerencsétlen a rendelési idő, akkor elmész maszek alapon.

Én így csinálnám, ha fontos lenne az állás.

Ha munkáltató lennék, akkor meg levonnám a következtetést: akinél egy foghúzás is táppénzt (vagy igazolt távollétet, ez most tökmindegy) jelent, az valószínűleg nem valami szorgalmas ember. Nyilván minden mást is mérlegelnék, ami 3 hónap alatt kiderült róla, de ez egyértelműen negatív dolog lenne.

2019. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"egy foghúzás nem betegség!"

Ez itt most mindegy.

Valóban munkaidőn kívül kell menni - HA LEHET.

De ha nincs máskor rendelési idő, akkor munkaidőben. Ha nem engednek el, az illegális.

Persze nem kell egész napot kivenni erre.


Ha maszekhoz mész, azt fizeti a főnököd?

Ha nem, akkor meg hagyjon békén.

2019. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-re:

Attól függ, a kedves munkavállaló jogászkodni akar, vagy ésszerűen eljárni.

Ha reggel munka helyett a fogorvoshoz indul és egész nap otthon van utána, akkor a munkáltató nem fog kimenni hozzá és erőszakkal betuszkolni a munkahelyre.

Viszont próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethető a munkaviszony. Ha a munkáltató rossz néven veszi ezt az akciót, azonnal élhet ezzel a jogával.

Nyilván akkor fog élni, ha úgy érzi, hogy ilyen munkaerőt ennyiért találna helyette.

A munkavállaló kérdező nem írta, hogy a TB-finanszírozott fogászat rendelési ideje és a munkaideje hogyan viszonyulnak egymáshoz, ill. hol, hogyan dolgozik, ehhez képest hol van a rendelő, hogyan tud közlekedni a kettő között. Ha pl. alapesetben busszal jár, és úgy nem érne oda, de autója is van, és azzal odaérne, akkor aznap pl. mehetne autóval munkába. Ami szintén olyan költség, amit senki nem fog neki megtéríteni.

Ha nem egyeztethető össze a munkaidő és a rendelési idő, akkor merül föl a maszek fogorvos, amit természetesen nem fog fizetni a munkáltatója. Mennyibe kerül ma egy húzás? 5000 Ft? Esetleg kicsit több? Mennyi idő alatt keresi meg ezt az összeget? Egy nap (8 óra) alatt? Vagy kicsit több, vagy kicsit kevesebb idő alatt?

Ha megszűnne az állása, mennyi idő alatt találna hasonlót, hasonló fizetésért? Ha több idő esne ki, mint amennyi idő alatt megkeresi a maszek foghúzásra valót, akkor máris rosszabbul járt. És 1-2 napnál hamarabb nehezen hiszem, hogy állást talál valaki. El se dől annyi idő alatt, hogy őt veszik-e föl.

Szóval igen, lehet jogászkodni. De lehet praktikusan gondolkodni. Ha a munkavállaló a saját hosszútávú érdekét nézi, akkor célszerű, ha megpróbál a főnöke fejével is gondolkodni. Én ezt próbáltam a válaszaimmal érzékeltetni. Nem hinném, hogy nagyon másképp működne egy átlag munkahely.

2019. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az átlagnál egy kicsit rosszabb munkahely úgy működik, hogy szürkén vagy bejelentve, minimálbérre, és aznap kirúgnak, ha orvoshoz mész.

Próbaidőn kívül.


Ezen kívül, csak hogy lásd: létezik olyan munkahely, ahol elég komoly összeget (legalább 1-2 havi fizetést) előre be kell fizetned, ha oda akarsz menni dolgozni.

Ezt nem kapod vissza akkor sem, ha aznap kirúgnak.

...egyelőre még nem Magyarországon...

2019. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!