Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10 év irodai munka után úgy...

10 év irodai munka után úgy érzem elég volt?

Figyelt kérdés

Tudom nem sok, de kb 20-nak érzem.


20 napja nem dolgozom, de már őröl az ideg, hogy hogyan tovább. Nem a pénz miatt, de valami teljesen mást szeretnék csinálni, mint ezt a mókuskereket. Gondolkozok vállalkozáson, sokat is olvasok a témában, de eléggé halott ennek a piaca (legalábbis olyan szinten, tőkével amin tudnám ezt csinálni).


Mondhatni annyira kiégtem, hogy legszívesebben el mennék lángost sütni 4 órában vagy valami egyebet, semmi extrát mert rá megy az egészségre hosszútávon ez, hogy bámulom 8-9 órában a monitort.



2019. szept. 4. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Èn telejsen megértelek.


Èn a gyerekek születése elött dolgoztam sok évig irodában. Mikor a kicsi 1,5 éves lett felvették a bölcsibe és elindítottam saját vállakozásomat. Èn egyedi gyerek dolgokat varrok, és a neten és ismerösök között árulom.

A férjem nagyon jól keres, így ezt megengedhettem, hogy kipróbáljam magamat és a hobbimat csináljam.

Irodába már nem tudnék vissza menni dolgozni.

2019. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valami hasonló kreatív dolgon gondolkozom én is. Most jelenleg egyébként úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel különösebben a jövedelem része. Ami kellett azt megvettem magamnak. Jó vagyok abban amit csináltam, nagyon sajnálták is mikor eljöttem, de nem mennék vissza, jól kerestem tényleg és ez nem hencegés. Szívesen dolgoznék valami könnyebb fizikai munkát is de 8-12 órában nem szívesen már. A felmondási idő alatt a gondolatától is rosszul voltam, hogy még mindig nincs vége, de szerintem ezt csak az érzi át aki járt hasonló cipőben.


Jó barátomnak van egy péksége ilyesfélén gondolkozom, az emberekkel nincs bajom, inkább ezzel hogy oda vagyok szögezve az asztalhoz meg a mellette lévő telefonhoz.

2019. szept. 4. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Én az alábbit csinálom jelenleg:


Péntekenként otthonról dolgozom, de mivel szinte mindent megcsinálok péntekig, ezért csak annyi, hogy elérhető vagyok telefonon, skypeon, egyébként pedig film, sorozat, játék, takarítás, otthoni programok mennek. Így máris csak 32 óra a munkaidőm.


Igen ám, de a 32 órában van a fizetett ebédidő is, szóval -2 óra munka, marad 30.

Napi kb. 2 órám elmegy facebook, gyakorikérdések, cikkek olvasgatására, így a 30-ból máris maximum 22 órát foglalkozok a munkámmal.


22 óra munkavégzés pedig 1 héten szerintem bőven kibírható. Érdemes olyan munkahelyet keresni, ahol adottak ilyen lehetőségek. Lángos sütés 4 órában nincs, csak 8, de inkább 12, vagy 16. És nagy a hajtás, az 50 fok sem ritka ilyen helyeken sokszor.

2019. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor te szerencsés vagy, pályafutásom során nekem csak 1 munkahelyem volt amúgy ahol nem kellett a munkaidőt még pluszban ledolgozni.


Ez így jól hangzik amúgy. Tudom, hogy nincs sajnos lángos sütés ekkora időben, csak írtam hogy valami hasonlót csinálnék amit jelenleg az idegrendszerem szerintem bírna. Kicsit ki is akarok szakadni ebből a világból mert úgy érzem picit robottá változtam. Egyébként nem sok anyagot sikerült még találnom az interneten ebben a témában, hogy-hogyan tovább, de kitartóan kutatok/olvasok.

2019. szept. 4. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ezt azzal tudtam megoldani, hogy kerestem egy hobbit, aminek semmi köze a számítógéphez. A hobbi szintű futás, kirándulás tökéletes erre.
2019. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

érthető

Nekem online vállalkozásom van, de ez a számítógép pusztító dolog a tartós üléssel kombinálva..

Én most már sok munkát kiadok másnak, és én is elmegyek valami könnyű fizikai munkát végezni. Mozogni, társalogni, elfáradni, embereket megismerni. Mert ez a számítógép komolyan természetellenes. Nekem rossz a nyakam, a látásom is romlott. Nem akarok ezeknek a betegségeknek sem esélyt adni.

2019. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam irodában, ez volt álom melóm, ülni, tisztán járni stb... Aztán egy évig bírtam. Gyűlöltem, csigalassúsággal teltek a napok. Plusz, hogy a sok stressz és felelősség és cseszegetés mellé kaptam egy minimálbéres fizetést. Most váltottam, külföldön vagyok és takarítok, repülnek a napok, sokat megyek egyik helyről a másikra, egész nap pörgök, ha hamarabb kész vagyok is megkapom a megigért pénzt, lényeg, hogy tisztaság legyen, és, általában 11-kor kelek, igaz, este érek haza 11-kor, de a hétvégém szabad, és keresek 2000 Eurót.
2019. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég sokáig dolgoztam irodában. Én sem bírtam tovább.


Azt csináltam, hogy elkezdtem egy új szakmát tanulni, amivel majd tudok itthonról dolgozni és a későbbiekben elindítani egy vállalkozást. Mellette meg 6 órában elmentem takarítani.


Komolyan mondom, hogy felüdülés volt. Jöttem-mentem, nem kellett 8 órát ülnöm, ha nem volt kedvem nem szóltam senkihez. Nem fáradtam le annyira szellemileg és lelkileg, hogy ne tudjak otthon délután tanulni. Még 1 évig tart a sulim, szerintem addig fogom ezt így csinálni, amíg össze nem gyűjtöm azt a tőkét, amivel már el tudom indítani a vállalkozásomat.


És az a vicc, hogy bár fizikailag fáradtabb vagyok, mégsem vagyok ingerlékeny mint akkor, nem fáj a fejem nap végére, nem zsibbad le az agyam a sok marhaságtól.

2019. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!