Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet elviselni a munkahe...

Hogy lehet elviselni a munkahelyi konfliktusokat?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, most majd fogok elkezdeni dolgozni. Oda nyertem felvételt, ahol a szakmai gyakorlatomat töltöttem, bár eredetileg nem ide szerettem volna jönni, de végül a másik helyre nem vettek fel.

A gyakorlatom alatt többször is megfogadtam, hogy nem fogok odamenni, hiszen állandó gyomorgörccsel jártam be, mert folyton beszólogattak, és leszidtak mindenért a dolgozók, hozzáteszem ok nélkül, hiszen végül folyton jelest kaptam és a diplomám is kiváló lett, tehát nem éreztem jogosnak. Nem csak engem, az összes gyakornokot kikezdték, és a dolgozók között is gyakori volt a konfliktus, kibeszélés, szőrszálhasogatás, belekötés..... én ettől rosszul vagyok. 1-2 emberrel össze is vesztem a gyakorlat alatt, mert nem tűrtem, hogy lekiabáltak.

Állítólag azért bántak igy a gyakornokokkal, hogy ne akarjunk odameni dolgozni, és az újakat is kikezdik.

Muszáj elkezdenem dolgozni, és ezen kívül nem lenne más. Érzékeny a lelkem, és naívan azt gondolom, hogy az lenne a legjobb ha mindenki kedvelne és nem lenne konfliktus, de 3 napja nagyon ideges vagyok. Régen volt szociális szorongásom is, de nagyjából akkor segített a gyógyszer meg a terápia, ez is kicsit rátesz a félelmemre. Sokan azzal bíztatnak, hogy majd máshogy állnak hozzám, ha nem vagyok gyakornok, de nekik lehet hinni? Nagyon félek és legszívesebben nem mennék oda dolgozni, de muszáj elkezdenem, mert június végén diplomáztam és szinte már minden csoporttársam elhelyezkedett valahol.


2019. szept. 8. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Továbbra is keress melót és amint van másik menj el innen. Annyit nem ér meg, hogy húszas éveid elején kicsináljanak. Mondjuk máshol sem egyszerű az élet, mindig a gyenge emberek kezdik bántani a szerintük még gyengébbeket, mert akkor erősnek fognak tűnni. Amúgy meg nem tudhatod mi van a háttérben, lehet eddig el dolgozgattak szépen, ti pedig odakerültök ifjú titánként, motiválta, mindent hamar megcsinált ok, esetleg jól (jobban), akkor a régieket elkezdik cseszegetni, ők pedig féltik a pozíciójukat, meg a bekényelmesedett munkájukat. Ezért inkább ők piszkálják az újakat. Sose lehet tudni.
2019. szept. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!