Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne kizárni a...

Hogyan lehetne kizárni a munkahelyi konfliktusokat/áskálódásokat az életünkből?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni egy helyen, ez az első munkahelyem. Tudom, hogy máshol is ez mehet, de engem meglep és zavar az állandó fúrás és a kétszínű viselkedés.

Van 2-3 hangadó, akikre ez nagyon jellemző. Lemegyünk ebédelni és kiszemelnek maguknak valakit, aki épp nem dolgozik, mert szabin van és ebéd közben töviről hegyire kivesézik az életét, pletykálnak és csupa rosszindulatú dolgot fecsegnek.

Vagy a másik, amikor valaki hibázik, de nem dolgozik éppen, majd jó hangosan -mintha segítőszándékkal tenné- elmeséli mindenkinek, hogy az adott személy milyen butaságot csinált, de ő van olyan kedves és kijavítja azt a dolgot, mintha olyan jó szándékú lenne, holott merő rosszindulat az illető. Vagy mikor csak úgy összenéznek, mikor mondasz valamit, nem szólalnak meg, de a tekintetük mindent elárul.

Senkiben sem lehet megbízni, olyan rossz egy ilyen "fészekben" dolgozni. Miért jó ez?


2016. okt. 18. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Magyar tyúkól...
2016. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert - sajnos - nagyon sok munkahely ilyen. Fogadd el, hogy az a munkahelyed, ott a munkatársaid és nem a barátaid vannak. Hidd, el így könnyebb.
2016. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ne járj dolgozni. Amúgy sehogy, ez munkahely velejárója. Bárhova is mész, mindig lesznek se**fejek, akiket a hátad közepére se kívánsz
2016. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak férfi kollégáim vannak, azt hittem nem lehet baj...na de ugyanezt tapasztaltam. Dominancia harc,

falka-ösztön, fiatalabb, de tapasztaltabb kollégát kivesézik rosszallóan az idősebb alkesz tahók, már bocsánat. Én most már azt csinálom, hogy senkivel sem bratyizom, ha oda jön hozzám valamelyik idősebb kolléga (azok csinaljak általában) okoskodni, panaszkodni a másikra, akkor csak annyit mondok bocs fáj a fejem/ezt időre kell/stb. Ebédelni meg külön szoktam.

"Vagy a másik, amikor valaki hibázik, de nem dolgozik éppen, majd jó hangosan -mintha segítőszándékkal tenné- elmeséli mindenkinek, hogy az adott személy milyen butaságot csinált, de ő van olyan kedves és kijavítja azt a dolgot, mintha olyan jó szándékú lenne, holott merő rosszindulat az illető." Ez is jellemző, atyáskodva, felfordul a gyomrom. Keress te is másik munkahelyet, én is azt teszem.

2016. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Keress te is másik munkahelyet, én is azt teszem."


nekem már 8 munkahelyem volt.. mindenhol ez ment egy idő után!

2016. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne adjatok támadási felületet!A magánéletünkről és a gyenge pontjainkról nem beszélünk.Így nem tudnak kikezdeni.
2016. okt. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:
67%
A munkatársaid nem a barátai, főleg, ha ilyenek. Legyél udvarias, és ha a munka megköveteli, együttműködő, de ne beszélj a magánéletedről, ne hagyd, hogy bevonjanak a pletykálódásba, és legyél távolságtartó.
2016. okt. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Légy udvarias, légy kedves, de ha szórakoznak veled jó erőteljesen lépj fel, vágj vissza nekik! Ha valamivel vádolnak akkor számolj be nekik a saját gonoszságukról és rosszindulatúkról! Ezen kívül te ne barátkozni menj oda, hanem dolgozni! Ne adj ki magadról semmit senkinek, ne próbálj haverkodni velük, mert akkor alapból úgy tekintik, hogy te vevő vagy rá, a legjobb az ilyen társaságot elkerülni! Ha esetleg főnök leszel, tudd, hogy ki a szemét, és ha lehetőséged vagy indokod lesz rá, egyszerűen rúgd ki!
2016. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

nem kell velük foglalkozni. Ha veled szívóznak, akkor csak 1 mondatot sulykolj magadnak: Ha valakinek problémája van veled, az nem a te gondod!

Amúgy el kell őket kerülni nagyívben.

2016. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De az ő gondja, mert ő látja kárát.
2016. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!