Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illembe ütköző e az alábbi...

Illembe ütköző e az alábbi helyzetekben kézenfogva menni?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet, hogy egy férfi és egy nő a magánéletben együtt vannak, és egy helyen dolgoznak, kollégák.

Az alábbi helyzetekben illik-e nekik a munkahelyen kézenfogva menni?


-ebédszünetben ebédelni menni, tételezzük fel, hogy a munkahelyen van étkezde és oda kézen fogva menni


-tárgyalásra, vagy megbeszélésre kézenfogva menni



2019. szept. 10. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

NEM ILLIK munkahelyen "nyáladzani".

Dolgoztam már együtt aktuális partneremmel, alap volt, hogy nem érünk egymáshoz a munkahelyen. De láttam már ilyeneket, akik kézfogás meg puszcsika meg minden a melóban, szerintem nem felnőtt emberhez méltó viselkedés.

2019. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Illetlen.

Főleg a második eset. Nem túl professzionális.

Az első még határeset, a munkahely szokásaitól függ.

2019. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
80%
Mi (a mostmár) férjemmel egy helyen kezdtük az egyetemi gyakorlatot (akkor már együtt voltunk 5 éve), hónapokig senki sem tudta, hogy együtt vagyunk, pedig mindig együtt jöttünk be, és mentünk haza, de egyszerűen nem tartottuk illendőnek, hogy bent bármilyen módon is közeledjünk egymáshoz... Ez munkahely.
2019. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek írom, kézfogásról volt szó. Nem nyáladzásról, és egyébként sem túl szép kifejezés.

Egyébként köszönöm az eddigi három választ!

2019. szept. 10. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem vennék túl komolyan olyan kollégákat, aki kézen fogva járnak meetingekre. Nem professzionális.


Ami a szüneteket illeti;


Volt pár ismerősöm, akik jártak, együtt mentek ebédelni, együtt mentek ki kisebb szünetre, de nem egymás kezét fogva.


Épületen belül igazából rátok van bízva, meg,hogy erre mennyire vevők a kollégák. Bár had tegyek annyit hozzá, vannak párok, akik a munkaidő alatt nem látják egymást, mert más helyen dolgoznak, így szerintem nem kéne, hogy gondot jelentsen, hogy nem kéz a kézben mentek mindenfele odabent.

2019. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Nem illik.
2019. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek írom, nem véletlenül akadt bele az ujjam a "-be, direkt tettem idézőjelbe. Munkakörnyezetben szvsz igenis nyáladzásnak számít az ilyesmi.

1-es vagyok

2019. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem értem, mi ennyire érthetetlen azon, amit írtam. Munkahelyen a kézen fogva lófrálás is túl intimnek számít (tehát nyáladzásnak).
2019. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!