Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt veletek olyan, hogy egy...

Volt veletek olyan, hogy egy munkahely elvette az életkedvetek? Felmondás után meg a régiek lettetek?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy vidám lány voltam, főiskola meg egyetem közben is, pedig az sem volt kedvenc időszak akkoriban.

Volt pár hobbim, örültem a dolgoknak, alig vártam hogy szabadidőimben aktív legyek.

Elkezdtem dolgozni, az elején még minden rendben volt, aztán azt vettem észre, hogy kezdek besavanyodni, mindennel bajom van, nem vagyok boldog és a hobbijaim is leépültek. A gondokat hazavittem és a munkahely körüli gondolatoktól mèg szabadidőmben sem voltam mentes. Azon kaptam magam ,hogy munka után elvégzem a szükséges otthoni teendőket és ennyi, nincs energiám másra, húz az ágy.

Már-már depressziósnak éreztem magam.

Felmondtam, már nem kell sokat itt maradnom. Tervezek képzésekre járni, hogy ne kelljen egész életemben ilyen helyen dolgoznom. Tervezem, hogy újra visszatérek a hobbijaimhoz is.

Veletek volt már ilyen? Okozhat ilyen depressziós tüneteket egy munkahely, vagy inkább komolyabb, más dolgok közt keressem magamban az okokat?

Tudom, hogy erre a választ megkapom majd ha nem kell többet bejárnom ide, csak kíváncsi vagyok,hogy más volt e így, sikerült-e "visszatérnie önmagához" ? 22n


2019. szept. 16. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem voltak ilyen problémáim.Nem lehet,hogy nem tetszett az a munka,amit csináltál?Kollégákkal milyen volt a kapcsolatod?Ha dolgozunk nagyon sok minden meghatározza az életünket.
2019. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eddig csak ilyen melóim voltak sajnos. Már úgy vagyok, hogy inkább guberálnék, mint egy rossz munka.
2019. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. A mostani melómnál is ez a helyzet már, pedig egyáltalán nem húzós, csak a kollégák merítenek ki, megint gyomorgörccsel járok be, pedig hozzám se szól senki, csak a tudat hogy ott vannak, és bármikor hozzám szólhatnak, és kitépnek a világomból...
2019. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt olyan, amit utáltam, de egy munka sem ér annyit, hogy az életkedvemet elvegye.
2019. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát eleinte szerettem, nem volt nehéz, ha épp nem voltak vevők tudtam tanulni is.

Aztán kezdett bajlódni velem a főnököm, egyre több feladatot osztott, persze emelés nélkül. Kamerán nézett ha úgy volt kedve és megszólt, ha dolgom végeztével kávézni mertem (napi 10 órás a program, külön szünet nincs)

Az ilyen kis kekeckedések miatt megutáltam a helyet, most nemrég pedig abban is bűntudatot próbáltak okozni, hogy mertem kivenni szabadságot, ez volt az utolsó csepp és beadtam a felmondást, októbertől nem fogok jönni.

Eladói munka egy kis üzletben, tök egyedül, tehát kasszánál is vagyok, illetve kiszolgálok, mert nem olyan hely hogy leveszik a polcról ami kell és hozzák kifizetni. Ez nem is lenne rossz, mert mikor épp nem jön vevő nyugis vagyok, de naponta a szoknyás, lopni próbáló cigányok úgy érzem leszívtak...

2019. szept. 16. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Angliában voltam takarító férfi létemre nagyon nyomasztó helyzet volt. Ja meg éjszakai munka sem nekem való. Tavaly nyárra szó szerint nem emlékszem, mert zombi voltam de tényleg élet és halal között. Amikor vége lett mintha egy tonnát szedtek volna le a vállamról, szinte szárnyaltam.

De ez van kellett a pénz 💵

2019. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vezető beosztásban dolgozom és nálam is jelen van a probléma. Abszolút időszakosan. Most éppen elég erős "lent" hullámom van néhány hónapja, amiből jelenleg nem érzem, hogy kikeverednék cégen belül, így elképzelhető, hogy a megoldás a váltás lesz. Csak azért nem kezdtem el még sürgősen másik állást keresni, mert a párommal babát szeretnénk és nem biztos, hogy ez lenne most a jó megoldás. Beleugrani az újba, ismeretlenbe, beilleszkedni, betanulni, belerázódni. Mire eljutok idáig, mehetek szülni. :) Szóval összeszorítom a fogaimat és csinálom, amennyire muszáj.

Ami segít, az az hogy ténylegesen beveszem a lesz*rom tablettát és miután kibeszéltem itthon a napi agymenéseket, leteszem a táskát és elengedem a tőlem független dolgokat. Igenis kell, hogy foglalkozzon magával az ember akár hobbi, akár továbbképzés, akár pihenés formájában, de ő legyen ő és ne csak egy leszívott robot. Az elején nehéz volt megtalálni az egyensúlyt a munka és saját magam között. Ma már megy, de ettől még az ember eltudja veszíteni a motivációját, ami arra sarkallja, hogy küzdjön és menjen tovább előre.

2019. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg hasonló helyzetben vagyok. Csak a tipli-, vagy más terület választása a megoldás.
2019. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!