Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kell egyáltalán akármilyen...

Kell egyáltalán akármilyen indok egy béremelésre a munkahelyen? Vagy elég annyi hogy mennyiért kívánok a jövőben itt lenni és vagy megadják vagy kalap kabát?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is ha lehet hinni nekik úgy kapott emelést hogy nem mondtak semmiféle különösebb érvet idnokot hogy miért is kérnek többet hanem azt mondták ők X emelést kérnek megadják akkor jó ha nem akkor kalap kabát.


És megkapták---Ha lehet hinni nekik.


Valójában kell bármiféle indok hogy miért kér valaki emelést?


Elvégre a boltos se írja ki indokolja meg miért drágább ma a termék mint tegnap

Tegnap még 10 ft volt ma 12 ugyanaz . És nincs indok. Ennyi és kész. Nem tetszik ne vedd meg de akkor is ennyi.

Mehetsz máshova de ott is ennyi-vagy még több.


Ez a munkaerőpiacon is így működik?


2019. szept. 19. 21:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Tettél hozzá valami pluszt, ami miatt megérdemelnéd? Ha igen, akkor azt kell mondani, hanem akkor meg nem kell több pénzért ugrálni.

Számomra aki csak túlél a munkahelyén és több pénzt kér érte, annak kalap kabát.

2019. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ez sosem unja meg...
2019. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
TÖRÖLJÉTEK MÁR
2019. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Dolgozó: főnök tessék nekem fizu emelést adni!

Főnök: oszt miért?

Dolgozó: különben elmegyek

Főnök:ok, csá!

2019. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Vree ***** válasza:

Kicsit furán fogalmaztad meg, de igen, körülbelül igaz. Természetesen bármikor dönthetsz úgy, hogy kilépsz (de a felmondási időt ilyenkor is le kell még tölteni!-hacsak nem próbaidő még, vagy mást kötöttetek ki a munkaszerződésben) és termèszetesen fizetésemelésért vagy más munkakörért is bármikor folyamodhatsz.


Természetesen a tényleges emelés két dologtól függ: a teljesítményedtől/fontosságodtól és hogy mennyit bír el a költségvetés. Okosan akkor jársz el, ha meg tudod indokolni a kérésedet: több feladatot látsz el, több időben, mint ami eredetileg ki volt kötve? Nőtt a szakértelmed, végzettséged, mióta dolgozni kezdtél? Voltak a közelmúltban sikereid, kiemelkedő teljesítmény, a vállalatnak adott nagy segítség?


Rendes vállalatnál évente van egy (az inflációval lépést tartó)kisebb emelés, ez is valamennyire az éves teljesítményhez igazodik, hogy hány %. A “fogom a kalapom” azért sem reális, mert felhozni ugyan felhozhatod a témát, de többnyire az ilyen éves értékelők, költségvetéskészítések során fog a vezetőségnél ténylegesen felterjesztésre kerülni. Ettől függetlenûl persze te kérheted azonnal, és jogodban áll jobban fizető helyre is azonnali hatállyal átigazolni, de lehet, hogy a válasz az lesz, hogy azonnal nem tudnak válaszolni, de felveszik a megbeszélendők közé. (Természetesen szandékos halapogatást nem vagy köteles eltűrni, de a vállalatvezetési realitásokkal azért nem árt tisztában lenni.)


Általában szükségtelen évente 1nél többször emelést kérni. Ha rendesen tervezel, akkor ritkán lesz szükséged a “kalap” módszerre. Természetesen mindig lehet, hogy befut életed ajánlata, és tényleg nem éri meg maradni, csak ha annyit fizetnek, amit a másik ajánlott. De hepciáskodni csak akkor kezdj, ha ténylegesen van valami ilyen terved,


Abban, hogy figyeled a fizetesi trendeket, váltasz, vagy tiszteletteljesen emelést kérsz, nincs semmi, ezt a legtöbb tudatos munkavállaló így csinálja.

2019. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Túldimenzionálod ezt a helyet ahol én vagyok. Itt semmiféle éves értékelés bértárgyalás egyáltalán bérfejlesztési terv amire építeni hivatkozni lehetne NINCS!!

Itt nicns olyan hogy leülök a főnökkel áttekintjük az elmúlt évemet mit tettem miben fejlődtem miben nem--itt semmi.


Itt nincs még inflációkövető emelés SE!!


ezt tudom senki se hiszi el, de így van. Itt aki bekerül ide azt a bért kapja ítéletnapig amit felvételkor is kapott. 5 ft emelés sincs se évente se 5 évente se semmikor.

Az én bérem annyi amennyi 2014ben volt. 1 ft-tal hozzá nem nyúlnak. Max elmegyek ha nem jó, de az se érdekelne senkit.


Ilyen helyek is vannak ám!! KKV szektor.


"Kicsit furán fogalmaztad meg, de igen, körülbelül igaz. Természetesen bármikor dönthetsz úgy, hogy kilépsz (de a felmondási időt ilyenkor is le kell még tölteni!-hacsak nem próbaidő még, vagy mást kötöttetek ki a munkaszerződésben) és termèszetesen fizetésemelésért vagy más munkakörért is bármikor folyamodhatsz."

2019. szept. 20. 10:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Persze hogy kellene indok hogy miért kérsz emelést.

Engem előléptettek de nem volt arányos a fizetésem a rám bizott feladatokkal(magyarán rohadtul nem érte meg,)mondtam a kifönöknek hogy szoljon a nagyfönöknek hogy vagy ad több pénzt vagy keressenek valakit a helyemre és inkább végezném alacsonyabb bérért a régi melomat.Következö hónapban már többet kaptam.

Minden attol függ mennyire tartanak értékes embernek a cégnél,én ugy mertem kérni hogy tudtam nem fogja azt mondani kalap kabát...ha nem igy lett volna meghuzom magam vagy bekalkulálom hogy mennem kell onann.

2019. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Persze hogy kellene indok hogy miért kérsz emelést."



Érdekes és azon helyek ahol ütemezett automatikus emelés van MINDENKINEK de még a legutolsó trógernek is, ott mi az indok akkor?


mert ismerős úgy kapott emelést hogy egy huszadsenki a cégnél -és mégis kapott. Semmivel se különb mint a cég 100 másik melósa, semmit se vesztettek volna vele ha elmegy-és mégis emeltek neki.


Ő mit tett le az asztalra? Semmit.

Mégis emeltek.

2019. szept. 20. 12:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Te azt kérdezted hogy ha kérsz kell-e indoklás...az más kérdés hogyha sima emelés van akkor nyilván nem kérdezik te akarsz vagy sem.A mi cégünknél két ugyanabban a pozicioban levő embernek ugyanannyi volt a bére,nekem és a kolleginámnak is(ebben a munkakörben csak mi ketten voltunk),ergo ha neki emelték automatikusan emelték nekem is,mind ahogy ha a sima melosoknak emelték akkor emelték mindenkinek.Az teljesen más mint mikor te egyenileg valamire hivatkozva kérsz több pénzt.
2019. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"Az teljesen más mint mikor te egyenileg valamire hivatkozva kérsz több pénzt."+



És mi olyan indokot érvet tudsz nekem mondani amit a főnök ha akar nem söpör le egy mondattal hogy "ott az ajtó"?

Mondhatsz te akármit, ha a főnök úgy áll hozzá akkor bármire lehet az a válasz hogy nincs emelés nem tetszik el lehet menni.

2019. szept. 20. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!