Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos volt, hogy...

Szerintetek jogos volt, hogy nem engedte haza a főnökünk ilyen állapotban a kolléganőmet?

Figyelt kérdés
Nem most történt, hanem már vagy 3 hete, hogy munkába menet az egyik kolleganőm szemtanúja volt, ahogy egy vonat halálra gázolt egy fiatal embert. Ő buszon ült és épp mellette haladt el az ütközésnél. Ugyan bejött, de láthatóan megviselte, nem nagyon tudott koncentrálni a feladatára. A főnök annyit mondott, hogy nagyon szomorú, de az élet megy tovább és dolgozni ettől még lehet és kell is. Utána néhány napot tpén volt a kolleganő, szerintem jobban is van a sokk után, de szerintem emberileg nem volt szép dolog aznap végig dolgoztatni. Nem tudom, hogy erre van e valami szabály, de pl.aki egy kicsit is rosszul érzi magát annak még taxit is szoktak hívni, hogy haza menjen, ebben az esetben pedig semmi. Nektek mi a véleményetek erről?
2019. szept. 21. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jovohonapban ki lesz rugva, meglasd.
2019. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Gyerekmunkáról van szó vagy mi ez, hogy nem engedte haza? Fogod magad és hazamész ha úgy gondolod, hogy téged ez megviselt és nem vagy jól, sőt eleve be se mész hogy ne legyen probléma. Kedves dolog lett volna a főnöktől ha hazaküldi de mégis milyen alapon tette volna? Nem azért van ott, hogy a ti lelki világotokat ápolja hanem azért, hogy pénzt csináljon.
2019. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TR75 ***** válasza:
77%

A főnökötök egy igazi rizóma.

De amúgy olyan nincs, hogy nem engedi haza. Rosszul érzi magát, megmondja a főnökének, és elmegy táppénzre. Nem mindenki érzéketlen.

2019. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Mit várnál mégis egy főnöktől? Nagy többségükben annyi jó érzés sincs, mint egy téglában. A dolgozótól is ezt várják el, miaz, hogy nem érzi jól magát? Dolgozzon, hiszen csak egy alkatrész.
2019. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem jogos volt, értem én trauma... De ez mindenkit másképp visel meg. Elment táppénzre, vissza is ment. Ha úgy gondolta volna, aznap hazamegy. A főnök semmit sem hibázott. Ha a kolleganőd úgy érezte aznap, hogy el tudja végezni a munkáját, akkor tegye....
2019. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyáron vizihullába botlottam a Balatonban amikor úsztam egy kicsit. Szó szerint előttem bukkant fel, és ma már tudom lehet víz alatt is sikítozni. Kis híján megfulladtam. Hétfőn úgy mentem dolgozni, hogy még sokk alatt voltam, és befelé menet is elsírtam magam. Egyből a főnöhöz mentem, hogy elmondjam, ma lehet többször bőgni fogok, elmeséltem miért. Annyit mondott, hogy menjek vele. Kocsijával hazavitt, az ajtóig elkísért, majd közölte, hogy nem kell táppénzre mennem. A héten pihenjem ki magam, menjek pszichiológushoz . Ha majd jobban leszek akkor menjek vissza dolgozni. Ha kell maradjak 2-3 hetet is otthon. 2 hét kellett, hogy éjszaka ne sírva ébredjek, és nappal se sírjak már. Teljes napomat kifizette. Hozzáteszem, hogy a főnököm sem arről híres, hogy kedves lenne, mert nem az. Ha kell mindenkin keresztül gázol, de akkor nagyon emberséges volt. Később mondták a kollégáim, hogy azt mondta a főnök, hogy gyerekkorában hasonlót élt át, lehet ezért volt annyira megértő.
2019. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Azért ez a 2 eset nagyon más, te úgymond közvetlen kapcsolatba kerültél a hullával, az említett kolléganő pedig csak egy éppen ott elhaladó buszon ülve látott egy balesetet, jó eséllyel a halottat nem is látta.
2019. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

6-os.

Hát, gondolom te sem a takaritó vagy büfés néni vagy a cégél, akkor ügyet sem vetett volna a traumádra a főnök. Irodista meg hr macákat szokták különleges kegyekben részesíteni.

2019. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6: Esetleg van cikk erről az esetről?
2019. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 18:56

Képzeld bármily meglepő de nyomdában dolgozom , ahol hajtógatógépek mellett végzem a munkám. Szívesen lennék irodai dolgozó, de nem az vagyok.

2019. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!