Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te hogy vagy vele, kevés...

Te hogy vagy vele, kevés itthoni fizetésből jövőt lehet építeni?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom Apám ledolgozott 30 évet a közútnál itt Borsod megyében, csöves 80-90.000Ft ért. Mondtam neki, inkább elmenet volna kamionosnak akkor már talán rendbe lenne a ház.. volt C+E kategóriája a közút miatt ingyen letehette (télen havat tolta nagy géppel stb.)


Én úgy döntöttem ennyi pénzért én nem fogok dolgozni így is 3 éve itt vagyok és semmire nem jutottam idáig...

Most van olyan 1,5 millióm de qrva kevésnek érzem. Autót most akarok venni 1 millát szánok rá.


Itt a családi házunk erre olyan 4-5 milla lazán kéne hogy rendbe hozzuk 60 éve nem volt hozzá nyúlva.


Aztán van egy új építésű házunk amit anyámék hitelből felépítettek félig a nekünk 3-unknak, oda olyan 5-10 milla kéne belülről befejezni.


Úgy néz ki ha nem én akkor senki nem fog oda költözni, tesóm nem fog ide visszajönni, másik tesóm meg a szülői házat képtelen elhagyni nagyon zárkozott.



2019. aug. 10. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak állatoknak lehet építeni ólat. Ennyi.
2019. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Azért három év alatt 1,5 milliót félrerakni nem rossz dolog.


Az édesapádat illetően pedig vannak, olyan emberek, akik nem igazán szeretnek váltani, új dolgokat kipróbálni. Így hát megelégszenek a kevesebbel.


Változtass, ha többet szeretnél. Már nem 10 éves vagy, eltudod te ezt dönteni önmagadtól is.

2019. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Én 1 éve még bruttó 180ezret kerestem, elég kényelmes melo3 volt, közel a lakáshoz, nem kellett gondolkodni, bementem, megcsinaltam, hazajottem. Azóta eltelt 1 év, én 2x valtottam munkámy a legutobbi fizetesem brutto 550ezer ft volt. Nem kéne a sz.rba beletörődni és akkor jutnátok is valamerre
2019. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Mondom az én történetem.

19 éves korom óta dolgozok, kezdetben akkor még 90-100ezer ft-ért. 21 éves koromtól tudtam elhelyezkedni a szakmámmal, 5 év alatt egészen mostanáig 6milliót tudtam félretenni, szülői segítséggel, és fontossági sorrendbe állítva egy-egy kiadást....

Szomorú hogy ilyen csóró ország ez, közhelyes bár hogy tanulni kellett volna, igen ezt én is tudom, viszont nem mindenkinek van jó esze, így valaki külföldön kényszerül hogy élhessen, magas végzettségűek pedig elvannak itthon is.


Az autó téma aktuális nálam is, mivel keservesen jött össze ez az összeg, így az autó választás is egy nagy kérdőjel... Szarkupacra egy forintot nem adok ki, egy jobb szaros 10 éves autó is 1,5-2milliótól megy felfelé .


Itthon nem lehet haladni, lehet hogy másnak felakad a szeme hogy szülői segítséggel könnyű, de azt elfelejtik hogy ha külön költözöm, akkor 200-220ezerből kell élni, félretenni ha kell majd egy autó, vagy felújítás stb... Ezek a nagy tételek, nem a számla, meg a kaja, mert el lehet verni ezt az összeget hónapról hónapra.

2019. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Keresgélni kell jobb munkahelyeket. Nekem eleinte (passzív félévem alatt) anyáék kerestek munkát, mert hogy ,,csak így adják, ismerőssel", na az volt életem legrosszabb munkája, az összes hétvégémen végig bent voltam, ami totál nem legális, heti 1 szabadnap, amúgy meg látástól vakulásig, túlóra volt hogy kifizetve, volt, hogy nem, úgy nagy átlagban 400 Ft-os órabérem volt. 7 hónap után hagytam ott, amikor végleg megelégeltem azt a havi 80 ezer Ft-ot, és saját magam kerestem állást. Egy hónapba telt, de találtam, kevesebb munkáért több pénzt kaptam: CCC cipőbolt, változó beosztás, de volt 130 ezres hónapom is. Én úgy vagyok vele, hogy a rosszindulatot és a begyöpösödött konzervatív hozzáálással nem szabad foglalkozni.
2019. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Oké, hogy kamionoskánt rendbe a ház, de mire megy vele, ha a szomszíd kúrogatja benne anyádat??
2019. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy pesten érettségi + targoncásjogsi nettó 220, normál munkarendben. Többműszakban 300! Aki nem tud itthon megélni, az külföldön sem fog tudni...
2019. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bár elcsesztem az első két évet mert nagyon kevés pénzt kerestem 54240Ft-ot, a második már egy éve vagyok itt és már ezt is kevésnek érzem 100-147.000Ft szokott összejönni itt 1 éve vagyok itt de se szabadság se semmi, csak a hétvégék szabadok és heti 50 órát melózunk.
2019. aug. 12. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!