Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hàztartàsbeli nőkhöz szól,...

Hàztartàsbeli nőkhöz szól, hogy miért vagytok "htb"-k?

Figyelt kérdés
En peldaul azert,mert a parom jol keres. Kivancsi vagyok miert. Illetve szerettek-e haztartasbeliek lenni?

#Hàztartàsbeli
2019. szept. 24. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%

“hogyan lehet valakinek szellemileg kielégítő az otthonlét. Nekem nőként a legrosszabb rémálmom.”


Ja, tök szar lehet, hogy egész nap azt csinál és azt olvas, amit akar. Szellemileg sokkal kielégítőbb mondjuk egy pult mögött állva gépiesen mondogatni, hogy “Jó napot kívánok, mit adhatok?”

2019. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
😅😅
2019. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
10, a gyereknevelés önmagában olyan kihívás ami felér a legtöbb munkahelyivel. Embert faragni nem kis meló, viszont inspirál, szellemileg felfrissít és színesíti a fantáziád. Életemben nem voltam ilyen kreatív mint most, amikor gyereket nevelek. Nekem ez százszor többet ad mint a szakmám (mérnök vagyok).
2019. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én jelenleg azért vagyok htb, mert megszűnt a munkahelyem és a fősuli mellett nem találtam még olyan 4-6 órás munkát, ami mellett meg tudom oldani a suliba bejárást és a tanulást is (zömében délutáni melók vannak, amik nekem nem jók).


Jól keres a férjem, nem kellene dolgoznom, de egyrészt egy idő után már nem tudok mit kezdeni itthon magammal, másrészt úgy vagyok vele, hogy ha én is dolgozom, akkor több megy a tartalékba. Meg szeretek ajándékokat és meglepiket venni, azt meg elég gáznak érzem, ha kiveszem a dugipénzből amit a férjem gyűjt és abból veszem meg neki. :D


Egyébként az első 2 hónapban buli volt, mert ragyog a ház, rendeztem a kertet, tanulok stb, de most már azért kezd elég lenni.

2019. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Érettségi után elvállaltam a legelső munkát ami szembejött, egy gyári munkát, mondván, kell a pénz, jó lenne függetlenedni. Úgy terveztem, hogy majd később elvégzek egy szakmát, de nem így lett. Gyári tapasztalattal, sajnos akkoriban nem vettek fel sehová, csak más gyárakba. Nem szerettem, kikészített a váltott műszak, a 12 órázás. Próbáltam kasszás lenni, de nem nekem való volt, ugyan így jártam a telefonos értékesítéssel. Viszont gyárba már nem akartam visszameni. A párom tart el jelenleg 3 éve. Én nagyon szégyellem, régi ismerősök elöl is bújkálok emiatt, emberi csődtömegnek tartom magam, úgy érzem képtelen vagyok megfelelni a társadalmi elvárásoknak. Kicsit ennél bonyolultabb a történet, de kb. ennyi a lényeg. Most úgy érzem testileg, és lelkileg is rendbejöttem, végre van egy elhatározásom, hogy milyen szakmát szeretnék. Jó lenne visszamenni a munka világába, hogy teljes embernek érezzem magam, és megtudjam venni magamnak azt, amit szeretnék. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy egyébként nagyon jól ellennék itthon életem végéig, elég zárkózott ember vagyok, nem nagyon szeretem az embereket, szociális fóbiám van, és szorongok, itthon pedig biztonságban érzem magam.
2019. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

10: én pl rejtvényt fejtettem ha szellemi kihívás kellett; de csináltam sok minden mást is. Bármi keltette fel az érdeklődésem, volt időm beleásni magam (és hát az évek alatt volt pár téma az egészséges életmódtól az űrutazásig). Szerintem attól hogy valami nem társadalmilag hasznos vagy magasztos, még lehet szellemi kihívás. Pl egy keresztrejtvény vagy visszafejteni egy horgolásmintát.

Arról nem is beszélve, amit valaki itt pedzegetett: a munkakörök 80%-a semmilyen szellemi kihívást nem jelent, cserébe jó stresszes.

Én írtam azt, hogy már dolgozok. Pont kihívások tekintetében nem érzek (már) semmi pozitív változást. Egy darabig feltöltött, hogy kb harmad annyi idő alatt jutottam el arra a szintre a szakmámban, mint mások (szóval ki lehet jelenteni, 12 év otthonlét nem tompított el egyáltalán). De mostanra ez már nem különösebben izgalmas. Kipipálhatom, hogy meg tudnék állni egyedül is a lábamon, meg lesz nyugdíjam (ha lesz), de ennyi.

Viszont csomó dologra nincs időm amire régen volt, és ez elég frusztráló.

Az emberek nem egyformák, itt írta valaki hogy ő mennyire szégyelli hogy nincs munkája, hát én egyáltalán nem ilyen vagyok. A férjem szerint nagy az egóm, talán ezért nem érdekel különösebben, hogy megfeleljek a társadalmi konvencióknak. Különösen azokkal vagyok bajban, amikben nem látom a logikát.

Egyébként bármikor dobtam be, hogy htb vagyok, senki nem szólt be soha. A legtöbbször azt olvastam le az arcokról, hogy szívesen cserélnének velem. Szóval ilyen téren pozitív tapasztalataim vannak.

2019. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"10, a gyereknevelés önmagában olyan kihívás ami felér a legtöbb munkahelyivel."


Ezt hagyjuk. Kivívtátok az egyenlőséget, és az olyan családban, ahol apuka a takarításban és egyéb otthoni munkákban is részt vesz, az anyuka ugyanúgy el tud menni gyerek mellett dolgozni. Pláne, hogy van már bölcsöde, óvoda.


Nem véletlenül csak 1 évig maradhat otthon pl. Amerikában az anyuka a gyerekkel, nálunk is be kellene vezetni.

2019. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
17, nem én vívtam ki, én sose kértem. Mi így élünk, nekünk így megfelel, a férjemnek is nyilván, más nem érdekel.
2019. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!