Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pŕobaidő alatt vehetek ki...

Pŕobaidő alatt vehetek ki szabadságot?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 17:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
20: Ha júniusban kezd, és két hónap a próbaidő, akkor augusztusban nyilván elengedik. Mondjuk vannak olyan helyek (leginkább vendéglátóiparban), ahol nem hogy próbaidő alatt, hanem általában véve nem engedi ka dolgozókat nyáron szabadságra, csak tavasszal vagy ősszel.
2019. szept. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vehetsz ki szabadságot és ha ezt normálisan lekommunikálod és egyezteted a munkáltatóval és a munkatársaiddal, akkor neki sem lesz kifogása ellene. Ha igen, akkor azon a helyen nem szabad maradni, mert a későbbiekben is így fognak hozzáállni és nem csak a szabadság kérdésében.
2019. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
#21: nem tudom mi megy vendéglátásban, én normál budapesti irodai munkakörben vagyok (IT terület). Szokásos 3 hónap próbaidő volt, de simán engedtek egy hét szabadságot. Azért az nem úgy megy, hogy majd ősszel menjek nyaralni. Amikor a Balaton már lehűlt, a gyerekek meg iskolában? Nyilván nyáron mennénk nyaralni. :))
2019. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

Olyan sincs,hogy egy hétnél többet nem vehet ki.

Jó lenne, ha gyerekek nem írogatnának ide.

2019. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Jó hülye válaszok azért. Anyósom két héttel azután halt meg, hogy elhelyezkedtem egy cégnél. És nem hét végén temettük. Simán elengedett a főnöknő.
2019. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Ja, nekem se járt még le a próbaidő, mikor apám meghalt. Simán elengedtek szabira.
2019. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Sőt, haláleset esetén két nap extra szabadság is jár. (közeli hozzátartozó esetén)
2019. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

24: Nem vagyok gyerek, legalábbis 37 évesen nem érzem annak magamat.

Most próbáld elképzelni: Te vagy a főnök, és van egy friss dolgozó, aki még jócskán a 2 hónapos próbaidejét tölti. És előáll avval, hogy szeretne 3 hét szabadságot, mert pihenni akar. Komálnád a dolgot?


Nem semmi, hogy egyeseknek milyen elképzeléseik vannak. Emlékszem 1-2 hónapja valakik meg azon hőzöngtek, hogy márpedig ők akkor veszik ki a nyári szabit, amikor ők akarják, a főnök nem pofázhat bele. Ahogy ezt Móricka elképzeli.

2019. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Két hónap alatt 3 hét az durva lenne. Időarányosan nem jár annyi. Így érthető, ha nem engedik. Én úgy vettem ki a 3 hónap próbaidő 3. hónapjában 5 napot, hogy addigra összegyűlt időarányosan több is már.
2019. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
77%
#28, lehet hogy 37 éves vagy, de a gondolkodásod egy gyereké. A próbaidő csak annyiban különbözik a rendes munkaviszonytól, hogy mindkét fél indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatja. A munkavállaló jogai nem csorbulnak. Mondom, hogy kisgyerek vagy még, a példáddal együtt.
2019. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!