Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pŕobaidő alatt vehetek ki...

Pŕobaidő alatt vehetek ki szabadságot?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 17:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
30: Meg annyiban is különbözik, hogy a szabadság alatt a munkáltató bármikor üzenet a dolgozónak, hogy ki van rúgva, ne menjen többet, indokolni sem kell. Inkább te hajazol egy naív kisgyerekre, ha azt hiszed, hogy ezt soha nem teszik meg.
2019. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Nem mindenki dolgozik ám ilyen putri helyen
2019. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Senki nem beszélt 3 hétről, ez csak a te agyszüleményed. Normális keretek között kell gondolkodni. És igaza van az előttem válaszolónak. Ha ilyen helyen dolgozol, akkor az tényleg egy putri hely. Manapság a cégek igenis kezdik partnerként kezelik a (normális)dolgozókat, mert ha nem így tennék, akkor másnaptól már másik helyre mennek dolgozni.
2019. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
33: Te azt állítod, hogy a próbaidő alatt is símán ki lehet venni 1 hétnél hosszabb szabadságot. Magyarázd már el, hogy hogyan, amikor annyi idő alatt (1-3 hónap) ki sem gyűlhet annyi az idővel arányosan.
2019. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
Öcsém, a 3 hetet példakép írtam, mint 1 hétnél hosszabb időt, amit a fentebbi válaszoló szerint símán ki lehet venni próbaidő alatt is. Szövegértés megy?
2019. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

34# A törvényben éves szabadság van meghatározva, nem havi. Szélsőséges esetben akár az egész éves szabadságodat is kiveheted a próbaidő alatt, legfeljebb a munkaviszony megszűnésekor időarányosan csökkentik a havi béredet azokkal a napokkal, amik nem járnának a 3 hónapra.

Olvasd el a törvényi szabályozást. Szövegértés megy?

2019. szept. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Igen, vehetsz ki. Ahol nem engedik, onnan el kell jönni. Nincs is törvényes szabályozás, hogy nem lehet...

Aki meg itt okoskodik, hogy nem adnak szabadságot, meg úgyis kirúgnak, az hol dolgozik? Maci Laci kifőzdéjében? Időarányosan jár a szabadság, az 3 hónap alatt ~5 nap. Az egy hét is lehet, ha valaki mondjuk irodista.

Nekem is volt olyan cég ahol azt mondták nem lehet, én meg kiröhögtem. A mostaninál is bepróbálkozott a főnököm, csak hát kiderült, hogy amit ő mond, az nem egyenlő a cég politikájával. Így hát elmentem.

2019. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

#37, alapvetően jól mondod, csak ott tévedsz, hogy szerinted a beosztás szerint változik az éves szabadság. Nem így van.

Az éves alapszabadság 20 nap, ez a munkavállaló életkorával együtt növekszik 30 napra, plusz gyerekek után is jár pótszabadság.

És igen, ahol nem akarják kiadni, onnan le kell lépni.

2019. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
20:08 Utolsó: Senki nem mondta, hogy beosztástól függően változik a szabadságok száma. Kérlek mondd, hogy csak viccelsz.
2019. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

#39, ezt a 37-ből másoltam ki:

Időarányosan jár a szabadság, az 3 hónap alatt ~5 nap. Az egy hét is lehet, ha valaki mondjuk irodista.

2019. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!