Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért húzódozik a munkáltató...

Miért húzódozik a munkáltató a kollektív szerződéstől? Neki is az lenne h egységes mindenkire érvényes feltételek legyenek, nem?

Figyelt kérdés

Most mi van? 100 ember 100 féle szerződéssel. Jó ez így szó szerint nem igaz, de ez ennyit keres az annyit keres, ennek ez jár pluszban annak az jár amannak semmi-ki követi ezt? És aztán jönnek az állandó problémák hogy nekem ez jár de nem kaptam meg, az miért keres többet annak miért jár, ez ha nekem nem stb.


A kollektív mindezt megoldaná az egészet lesöpörné az asztalról ahogy van és mindenkinek egységes feltételrendszert kínálna. Hivatkozási alap lehetne belépéskor kilépéskor mindig. Ja és a szürke helyzeteket is lehetetlenné tenné (gyere ide dolgozni próbahétre szerződés nélkül és majd utána kapsz szerződést).

A kollektív nyilvános lenne fenn lenne a neten akárki akár itt se dolgozzon ellenőrizhetné.


Miért nem érdeke a cégnek hogy 30 év (a rendszerváltás óta) eltelt idő teljes káoszát a munkáltatás terén lesöpörjük az asztalról és tiszta lapot nyissunk?


Így a kollekítvvel lehetetlen lenne csalni az biztos. De hát a cég nem csal ugye? Kérdezem álnaivan.


2019. szept. 28. 16:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Normális ember normális kérdésére kap választ.

Neked nem jár, mert kamu kérdéseid vannak és semmi válasz nem jó neked. Az emberek már ismernek. Ideje új mesét és új viselkedésmintát kitalálni, akkor talán még lenne aki komolyan vesz. :)

De mintha nem lennél ezzel magad is tisztában. Tudod te, és nem is érdekel. Egyszerűen csak unatkozol és élvezed a figyelmet. Tessék. Én megadom neked. :)

2019. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"Normális ember normális kérdésére kap választ."



Hol? Itt ezen a fórumon? hát itt aztán biztos nem.

2019. szept. 28. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!