Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem bunkóság a kollégától így...

Nem bunkóság a kollégától így reagálni? Én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés
Van egy kollégánk, aki mindenkinek, aki beteg, nem jobbulást kíván, hanem csak azon aggódik, hogy ő el ne kapja. Én is voltam úgy, meg másokkal is előfordult, hogy rosszul lettünk, és hazamentünk. Az ő reakciója: hú, akkor menjünk is, menjünk már. Egy légtérben vagyunk többen, de szerintem akkor is megkérdezhetné legalább, hogy rosszul érezzük-e magunkat. Ha valaki meggyógyult, és visszajön, akkor se azt kérdezi, hogy meggyógyult-e, hanem, hogy fertőz-e még. Aztán az egyik kolléganőnknek beteg volt a gyereke, és ő megkérdezte, hogy van. Azt hittem, érdeklődik, de kiderült, hogy csak azért kérdezi, mert ha a kisfiú jobban van, akkor az anyuka már nem hozz be a fertőzést az irodába. Annyit nem mondott, hogy jobbulást a gyereknek. De volt olyan, amikor ő maga lett beteg, és mikor visszajött, leszidta az egyik másik nőt, hogy tőle kapta el, mert az betegen bejött, és odament a közelébe. Na de egyrészt járvány volt, honnan tudja, kitől kapta el? Többen is betegek voltak. Ha így is volt, akkor se mondhat ilyet szerintem. És a másik nő azért ment oda a közelébe, mert dolgoztak együtt, neki se ez a hobbija. Emlékszem, mondta is neki, hogy ide ne gyere. de hát ő is végezné a munkáját, és ahhoz oda kellett mennie.
2018. febr. 17. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én szoktam jobbulást kívánni a kollégáknak, de én is meg tudnám tépni azt, aki betegen bejön és megfertőz. Hozzáteszem, hogy autoimmun betegségem van, nem biztos, hogy rajtam 2 nap alatt megy végig, amit más 2 nap alatt ki tud heverni, de főként onnan ered nálam ez a dolog, hogy együtt éltem transzplantált beteggel, nagyon kellett vigyázni erre és végül egy fertőzés vitte el őt, úgyhogy a rgi berögződések maradtak.


Szóval nem tudhatod mi van a dolog mögött. Persze tudom, hogy Magyarorságon vagyunk, sokan kitapossák az alkalmazottak belét és be kell menni így is dolgozni, de ha nem ez a helyzet akkor viszont szerintem mindenkinek jobb, ha valami pár napot kivesz.

2018. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Hogy őszinte legyek, neki van igaza. Ha valaki beteg, miért jön be dolgozni?
2018. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: azért, mert aznap lesz rosszul pl. Amúgy igen, igaza van, de lehetne udvariasabb is.
2018. febr. 17. 22:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, megértem az indokokat. De ha valaki helyben lesz rosszul, semmi szüksége ilyen megjegyzésekre. Vagy ha valakinek a gyereke beteg, attól még nyilván be kell jönni dolgozni. És ő nm azt kérdezi, jól van-e a gyerek, hanem hogy már nem fertőzöl, ugye. A gyereknek meg tök magas láza volt.
2018. febr. 17. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
betegesen fél a betegségektől
2018. febr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a kollégáddal. Nemrég elkaptam a szobatársamtól (igen, pontosan tudom, hogy tőle, mert makacs, nem ment haza, és rám köhögött sokszor). Amit elkaptam két hétig ágyba fektetett. Elkapta egy másik szobatársam is, akinek alapból szervezeti gondjai vannak. Őt annyira lebénította az influenza, hogy az szakorvosai műtétet akartam, hogy megnézzék az alapból rossz szervezetét. Szerencsére meggyógyul, és nem kellett műtét.

Ez az eset óta én is mindenkit hazaküldők ha beteg, és ha nem megy, akkor nem finomkodok.

Lehet a kollégádnak is van más betegsége, ami miatt nem hiányzik neki mégegy. És teljesen jogos, ha ezt nem árulja el nektek.

2018. febr. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt köszönjétek meg a mélyen tisztelt magyar főnök prototípusnak, aki kijelenti, hogy tilos a betegszabadság vagy a táppénz. Egyik ismerősöm munkahelyén is most decemberben kijelentették, hogy aki a két ünnep között beteg mer lenni, az úgy kalkuláljon, hogy el van bocsátva, a szerződése lejártával nem lesz meghosszabítva.
2018. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy hogy áll hozzá a főnök, azt nem írnám le, nem szeretném, ha rám ismernének. Értem az érveiteket, és köszönöm. Azt akkor is butaságnak tartom, hogy ő kinézte magánnak X kollégát a járvány közepén, hogy ő bizony tőle kapta el, amikor pl. a mellettem ülő nő is beteg volt. Köszönöm a válaszokat. A stílusa azért szerintem kicsit bunkó, megf ha valakinek a gyereke beteg, azért annyit igenis meg lehetne szerintem érteni.
2018. febr. 18. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Engem is fárasztanak ezek a kötelező udavriaskodási körök, így nem szoktam mondani senkinek semmit. Akinek valóban érdekel a hogyléte, attól megkérdezem, a többi embert telibe szrom. Ők se kíváncsiak arra, ha én beteg vagyok.
2018. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát, ez is egy vélemény. Köszi.
2018. febr. 18. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!