Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennél veszélyes helyre...

Elmennél veszélyes helyre dolgozni vagy megvárnád míg keres más munkáltató?

Figyelt kérdés

Elég rossz időszakomba vagyok, anyagilag, lelkileg, fizikailag nem, bár lassú vagyok mert gyorsan nem tudok precíz lenni, annyi munkatapasztalatom még nincs, hisz nyáron végeztem a sulival.


Lényeg, voltam interjún egy fémipari cégnél ahol anyagmozgató lennék targoncával ( van papírom ) és békával, de nem adnak se munkavédelmi cipőt se semmi mást amit megkövetelnének a munkakörülmények, próbaidő alatt van ez persze, na de én csak 1 hónapot lennék ott pont 1 havi fizu kellene ahhoz, hogy gki vizsgát meg tudjam csinálni. Viszont én nagyon félek, hogy megsérülök, legutóbbi cég is fémipar volt, ott össze vissza vagdostam magam , kukázni kellett lemezek között farmerba meg volt a pulcsim és egy sportcipőm és saját kesztyűm , onnan kitettek mert lassú voltam. Nem volt gond, csak úgy vagyok vele nem pörgök ha tudom nincs ami felszerelés a biztonságomat szolgálja, kétszer meggondolom mihez nyúlok és hova lépek.


Gyár... sajna nem vettek fel mert nem jött össze a teszt, érdekes a PÁV3 megvan, de gyárnak a saját monoton tesztjén elhasaltam.


Másik cégek meg HA hívnak akkor pár héten belül... ja és igen amiről írok cég az 12 órás meló.


Lennél olyan bátor, hogy elvállald ?


2019. okt. 5. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, veszélyes helyre akarsz menni. Bánya, vasút, tűzoltóság.

Ugyan törvényt sértenek az egyéni védőeszközökkel, de te meg túldramatizálod a dolgot.

Ide csak a munkavédelmi törvények megsértése miatt nem mennék, amúgy igen.

2019. okt. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Jobb félni, mint megijedni. A testi épség mindennél fontosabb. De ezt neked kell eldöntened.
2019. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónapra elvállalnám. Megcsinálod a pénzből a vizsgád aztán elmész máshova, ennyi. Ez azért tényleg nem a veszélyesebb munkahelyek között van. Figyelj oda magadra aztán nem lesz semmi bajod.
2019. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"Lényeg, voltam interjún egy fémipari cégnél ahol anyagmozgató lennék targoncával ( van papírom ) és békával, de nem adnak se munkavédelmi cipőt se semmi mást amit megkövetelnének a munkakörülmények, próbaidő alatt van ez persze, na de én csak 1 hónapot lennék ott pont 1 havi fizu kellene ahhoz, hogy gki vizsgát meg tudjam csinálni."


ELVÁLLALNÁM!


Miért? Mert vennék MAGAMNAK, 1 munkavédelmi cipőt 6000-ért, meg másik 6000-ért egy vágásálló kesztyűt. Meg mert anyagmozgatás közben amúgy sem taperolok éles/hegyes dolgokat.


Veszélyes munka...legyél kidobó egy borsodi diszkóban, vagy tűzoltó, vagy ápolónő egy AIDS osztályon.

2019. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Vegyél akkor a boltba ilyen munkavédelmi felszerelést.
2019. okt. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy valamire való munkavédelmi cipő 10 fölött kezdődik, nem árt ha van benne orrvédő.

Kesztyű az annyira nem vészes.

Viszont minek dobjon ki a kérdező 10 feletti összeget, ha csak egy hónapig használja?


Kérdező, ha fosol akkor bizonytalan vagy, és akkor tuti el fogod bénázni. Oda kell figyelni sokszorosan, de nem hangzik úgy, mintha nem lehetne csinálni egy hónapot sima cipőben. Nagyon oda kell figyelni. És magabiztosnak lenni. Engem a sisak nem léte egy fokkal jobban zavar, mert ha a lábadra esik több tíz kiló, az törik ugyan de meggyógyul. Ha a fejedre, akkor lehet már nem is kell a jövőn aggódni.


Én is a szabálytalanság miatt húzom a szám, de ha nincs jobb, hát bele próbálnék. Aztán ha nagyon veszélyes, még mindig kitáncolhatok az ajtón a magasba nyújtott középső ujjaim lengetve.

Mondjuk nekem eleve kevés veszélyérzetem van, annyiszor kerültem már majdnem csúnya baleset közelébe, szóval lehet az én véleményem annyira mégse mérvadó.

2019. okt. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Nehogy màr pénzt költs arra ami amúgy is jàrna ingyen. Sunyi cég az. Ilyenekhez ne menj, mert azok mindenben sunyiskodnak. Nem hinném hogy csak az az egy munkahely van ott, ahol élsz.
2019. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem meg nagy a veszély érzetem, néha ott tatok, hogy inkább csinálok egy könyvelő okj-t :D , nagyon-nagyon félnék oda menni, de állítólag jól fizet, nos engem az motivál, de sok a forgó mozgó alkatrész és szűk a hely ( meg a zaj, de ügye az üzembe normális ; ) múlt héten mondák, hogy másnapra gondoljam át, nem lett a válaszom, de mondák ha meggondolom magam csak szóljak. 1 hete ezen rugózok.
2019. okt. 5. 14:34
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha ilyen kis fostos vagy, akkor ne! Tapasztalatból mondom. Én gépekkel dolgozom, van ott forgó, mozgó és nagyon forró alkatrész is, és ha bizonytalanul nyúlnék ott bármihez, nem csak ez a pár pici hegem lenne már. Mondták mindig nekem az idősebb és tapasztalt szakik, hogy ezeket a munkákat nem szabad félve végezni. Ész nélkül se, nyilván.

Szóval ha ennyire félsz, azzal már meg is ágyazol egy balesetnek, simán. Ha folyamatosan benned a félsz, akkor az egy elég nagy adag kapacitást leköt a figyelmedből, amit akár arra is tudnál fordítani, hogy résen légy és gyorsan reagálj. Én azért úszok meg olyan sok mindent, mert villám sebesen közbe tudok avatkozni bárminek. Ha olyan, félre állok. Ha olyan, utána nyúlok. Néha a tudatos gondolatoknál is gyorsabban.

De te meg azt mondod, lassú vagy. Ha bármi van, nem fogsz tudni időben reagálni, gondolom.

Nincs ezzel semmi baj, csak akkor tényleg olyan szakmát válassz, amihez megvannak a képességeid.

Sok sikert! :)

2019. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne menj irodába se dolgozni. Mi van, ha magadra borítod a forró kávét? Vagy beléd áll egy kapocs a tűzőgépből? A papírral is el tudod vágni a kezedet. És még ezer meg ezer baleseti veszélyforrás leselkedik rád egy irodában.
2019. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!