Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmennél veszélyes helyre...

Elmennél veszélyes helyre dolgozni vagy megvárnád míg keres más munkáltató?

Figyelt kérdés

Elég rossz időszakomba vagyok, anyagilag, lelkileg, fizikailag nem, bár lassú vagyok mert gyorsan nem tudok precíz lenni, annyi munkatapasztalatom még nincs, hisz nyáron végeztem a sulival.


Lényeg, voltam interjún egy fémipari cégnél ahol anyagmozgató lennék targoncával ( van papírom ) és békával, de nem adnak se munkavédelmi cipőt se semmi mást amit megkövetelnének a munkakörülmények, próbaidő alatt van ez persze, na de én csak 1 hónapot lennék ott pont 1 havi fizu kellene ahhoz, hogy gki vizsgát meg tudjam csinálni. Viszont én nagyon félek, hogy megsérülök, legutóbbi cég is fémipar volt, ott össze vissza vagdostam magam , kukázni kellett lemezek között farmerba meg volt a pulcsim és egy sportcipőm és saját kesztyűm , onnan kitettek mert lassú voltam. Nem volt gond, csak úgy vagyok vele nem pörgök ha tudom nincs ami felszerelés a biztonságomat szolgálja, kétszer meggondolom mihez nyúlok és hova lépek.


Gyár... sajna nem vettek fel mert nem jött össze a teszt, érdekes a PÁV3 megvan, de gyárnak a saját monoton tesztjén elhasaltam.


Másik cégek meg HA hívnak akkor pár héten belül... ja és igen amiről írok cég az 12 órás meló.


Lennél olyan bátor, hogy elvállald ?


2019. okt. 5. 13:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Ha munkavédelmi okokból szükséges lenne, akkor a cég kötelessége ezt biztosítani.

Többféle reakciót el tudok magamról képzelni.

1. Odamegyek dolgozni, lehúzok egy hónapot, mert addig van szükségem rájuk. Addig vigyázok magamra, majd búcsúzóul feljelentem őket a munkavédelmi felügyelőségnél.

2. Nem megyek oda, de följelentem őket a munkavéd. felügyelőségnél.

3. Odamegyek, és a második napon (névtelenül) följelentem őket.

4. Hagyom a pokolba az egész társaságot: nem megyek oda és nem is lépek semmit, mondván, lépjenek azok, akik ott dolgoznak. Ez utóbbit leginkább akkor tenném, ha lenne másik hely, ahova mehetnék.


Több érc szól amellett, hogy ne menj oda. Ahol az előírt munkavédelmi eszközöket nem biztosítják, ott valószínűleg mással is komoly gondok vannak. Tehát bármikor bármilyen baleset érhet, jogaidat semmibe veszik, netán be sem jelentenek. Megértem, ha valaki azt mondja, szóba sem áll egy ilyen céggel.

Ha csak annyi múlna rajta, hogy a jogsid később lesz meg, szerintem ne kockáztasd az egészségedet, testi épségedet egy ilyen alja cégnél.

2019. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha meglesz a jogsid, azért nem fogsz merni vezetni, hátha mivel lassú vagy, nem veszel észre egy másik autót, és karambolozol. Ha könyvelővizsgát teszel, akkor meg ha elrontasz valami bevallást, rajtad verik le a hibát.
2019. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem...egy TARGONCÁN ÜLVE, fosol, hogy megvágod magad, és bibis lesz a lábid. Oké.

De akkor, és komolyan!!!!

Minek a jogsi?

Ott is vannak veszélyek!


- Közlekedés az úton.

- Veszélyes rakomány.

- Nem megfelelően rögzített rakomány.

- Nem megfelelően szervízelt jármű.

- Téli gumi és hólánc hiánya.

- ...


Te csak kifogásokat keresel!

2019. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak kifogásokat, teherautózás merőben más, ettől a cégtől kicsit tartok, ennyi, naponta vezetek, elég sokat, ha közlekedés közben baleset ér az szerintem 99%, hogy rajtam kívülálló ok lesz, nekem a 30-as tábla is 30-as tábla és 30km/h-val fogok haladni ott ;) , de ha úgy kényelmesebb akkor igen, kifogásokat keresek.
2019. okt. 5. 18:29
 15/17 anonim válasza:
Akkor szerintem nincs miről beszélni, ne vállald el a munkát. Keresgélj, biztos van valami a környéken.
2019. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha maradsz, ha nem, tegyél munkavédelmi felügyelőségnél feljelentést. Az itteni gyk-zók is nulla jogtudatossággal szórakoznak, egy írt értelmeset, le is nullázták, téged meg kiröhögnek.


Ha baleset ér téged, akkor mit csinálsz, pereskedsz a munkáltatóval? Ő azt mondja, hogy nem tartottad be a munkavédelmi előírást, hisz nem volt felszerelésed, így te vagy a felelős. Te azt mondod, hogy nem kaptál, mire ő azt, hogy igényeltél? nem. Te vagy a felelős, és megy ez egy darabig.


A munkavállalónak joga megtagadni a munkát, ha a munkakörülmények egészségkárosítóak, ill. veszélyesek, nincs meg a munkavédelmi előírások betartva, és akkor is fizetni kell az órabért.

Igaz, próbaidőn belül indoklás nélkül is felmondhatnak neked. Tehát ha erre hivatkozva kirúghatnak. Ezt már csak azért is megteszik, mert túlságosan jogtudatos vagy, és még mást sem hagynál, oda meg olyanok kellenek, akikkel packázni lehet.


Nyilván még nem voltak gyárban, raktárban, nem tudják, hogy egy targoncás nem naphosszat van egy kényelmes targoncában és kész. Én egy könyvraktárban dolgoztam raktárosként, betartva a 3 méteres targoncás műveleti területi szabályt a targoncás bénázott, és a dupla soron túl, és egy fél raklapnyi kötegelt könyv borult majdnem rám 2 méteres magasságból.


Tehát akár maradsz, akár mész, tégy feljelentést hogy magad, vagy más szerencsétleneket megvédj. Ha előtted lett volna valaki, aki jelentette volna őket, te nem lennél ilyen helyzetben, hanem nyugiban dolgozhatnál.

2019. okt. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nyilván nem targoncáztam 4 évet egy gyárban, meg másik hatot egy másik gyárban. Hogy te topa vagy, és magadra borítottad a rakatot, az a te bénaságodat mutatja csak.
2019. okt. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!