Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunkàn ilyenkor vidéken...

Közmunkàn ilyenkor vidéken szerintetek mik a feladatok?

Figyelt kérdés
Lehet hogy kozmunkara kenyszerulok. Ilyenkor mik ott a feladatok? Videk nem varos. Es ott is lesz ket hetes karacsonyi szunet?? Ilyen leallas vagy mi. Ugye lesz??

2019. okt. 6. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, ároktisztítás. Falevelek összetakarítása, ilyesmi.

De miért nem keresel rendes munkát?

2019. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Keresek de hiaba.
2019. okt. 6. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Közterület tisztítás, levelek összegyűjtése, szemétszedés, temető rendbetétele halottak napjára, favágás, fahordás, a közintézmények fűtése (ezt általában hajnalban kell csinálni, hogy mire kezdődik az iskola, óvoda, addigra meleg legyen) stb... Elég kemény fizikai munka semmi pénzért. Téli leállás nincs, sőt ha bejön a hó és havat kell lapátolni, felszórni a járdákat, akkor ünnepnapokon is behívhatnak.

Üdv a valóságban!

2019. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Közmunkában nincs téli leállás. Karácsonykor és Újévkor jobb esetben nem kell dolgozni, a két ünnep között viszont igen.
2019. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ezek csupa neked való munkák, ha már kirúgtak a gyárból.
2019. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sándor G ***** válasza:

Vidék"nem város"

Én is vidéki vagyok, mégpedig békés me-ből,ahol jó néhány évet lehúztam közmunkásként 3-szakmával, több évtizedes tapasztalattal szakmai múlttal a hátam mögött,.

Mert hogy nem volt más választásom, az itteni munkalehetőségek, 2-3-műszak, húsüzemben,a közeli városban, és /vagy a helyi vállalkozónál, műhelyben porban piszokban, napi 10-órát lehúzni, már aki bírja,.

Elvoltam keseredve hosszú éveken át,míg egyszer behívtak a munkaügyre, ahol kikérdeztek mihez értek,a szakmai végzettségek, és a múltam alapján, biztattak írjak önéletrajzot,és küldjem be cégeknek.

Ez nem nagy ügy,mármint az önéletrajzot megírni, tanácsokkal láttak el.

konkrét lehetőséget persze nem tudtak adni, ajánlani.

Az utolsó munkahelyemen lejárt, a közmunkás szerződésem, karbantartó voltam, kevés pénzért, sok mindent meg kellett javítani,elegem is volt az egészből, amikor egy vállalkozó vette át a fürdő,gépészeti irányítását.

Ő jóban volt az igazgatóval, mindent eltudott intézni, saját magának persze, merthogy havi 200ez.ft-os nettóra tett szert, és a kertészt is lapátra tették miatta, az ő közbenjárására,. nem kedvelték egymást, egyébként sem.

Na én meg tavaszra állásnélkülivé váltam, és a tv.ben rádióban hallottam, hogy Bp.en nincs elég karbantartó a vasútnál, de a BKV-nál, sem sőt nagy bajok vannak, mert villanyszerelő sincsen, vasúti járműszerelőből hiány van,.

Aki képben van, tájékozódik, az tudhatja, nem indul ilyen irányú képzés,de még a szakközépiskolát is megszüntették már.

Nos én beadtam az önéletrajzomat, miután a BKV-karrier.hu-oladlán reg-eltem, előzőleg a profession.hu-ra töltöttem fel az önéletrajzomat,.

felvetteék velem a kapcsolatot a cégtől, és 2hét múlvva elbeszélgetés, a javító üzem meglátogatása után, adtak egy jó ajánlatot,amin igencsak meglepődtem, a szakmai vezetővel találkoztam, és az üzemvezetővel, beszéltem.

A fizetési összeget,a központban döntötték el, de az idén adható max. összeget ajánlották fel, mint megtudtam egy telefonos beszélgetéskor,tekintettel vannak a szakmában eltöltött időmre, és koromra is, pl.szakmai tapasztalatok, valamint közölték,elbírálás alatt van a dolog,de számítanak rám.

kb.3-hét múlva értesítettek, hogy rendben van, menjek fel Pestre, elsőfokú orvosi vizs.ra, amennyiben megfelelek ott, kötnek velem szerződést, villanyszerelőként vesznek fel,.

A vizsgálat egy délelőtt alatt le ment, és a szerződést is megírták,du-írtam alá, második napra a szállást is sikerült elintézni, majdan első munkanap munkavédelmi oktatás, második nap, raktár, +még egy oktatás, és mehettem dolgozni,.

Az első hónapban,kevesebb pénzt kaptam, mivel nem volt teljes a hónap, 10-én kezdtem, de a második harmadik negyedik hónapban már kaptam a caffeteriát, és azóta is kapom, ez csak akkor és annak jár, akiknek a munkájával meg vannak elégedve..

Nagyon jó ez a munkahely, az emberek beszélgetnek egymással, van összetartozás, létezik szociális háló, nem rúgnak ki senkit, ha spec. elmegy táppénzre, 1-2hétra, akkor sem.

A főnökök normálisan beszélnek a melóssal, a szakikat meghallgatják, figyelembe veszik a véleményüket, nem idegbetegek, mint más vállalkozóknál, kisebb cégeknél, vagy a multiknál,..

A mostani fiataloknak ajánlom próbálják meg, ha nincsen szakmájuk, akkor pedig végezzenek el egy tanfolyamot, semmiképpen ne nyugodjanak bele, hogy csak a közmunka, és rabszolga munka létezik, nem ebből kell élni, nyomorogni, egy életen át..Munkaügyi hivatal, ügyintézők tudnak segíteni, ebben.

2019. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!