Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg meg lehet szokni?

Tényleg meg lehet szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A héten kezdtem egy elég komoly cégnél. Akár hosszútávú is lehet. A lényeg hogy 8 órát kell dolgozni egy nap. Eddig egy cégnél dolgoztam napi 4 órába. Második napom volt eddig, és nagyon nehezen, kegyetlwenül telt a nap. Ilyen lsaan, és zinte nagyon rossz hogy hazaérek, esezek iszok, megfürdök, aztán fürödhetek le, másnap meg újra előlről... Ismerősöm azt mondta ne adjam fel, kitartást, meg lehet szokni...


Tényleg meg fogom azt szokni hogy reggel megyek és este érek haza? Ha igen, mennyi idő? Szó szerint úgy érzem, hogy holnap be se mennék...



2019. okt. 8. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem azt hogy "be se mennél" azt még nagyon sokszor fogod érezni, akkor is ha már hozzá szoktál.


Dolgozni szar, de szerintem is megfogod szokni...egyébként attól függ mit dolgozol, és az mennyire passzol hozzád.


Volt olyan munkahelyem ahol 2 hetet nem tudtam végig dolgozni annyira utáltam az egészet.


Valahol 2 év is kellet mire megszoktam a fizikai terhelést.

2019. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Reggel megyek-este érek haza szituációval nincs tapasztalatom, de 5:30-tól 15:00-ig dolgozom. Első nap azt mondtam, hogy ez tuti nem mehet így tovább, mert nem fogom bírni. Ahhoz képest lassan 1,5 éve ott vagyok. Azt hozzá teszem, hogy illúzióid ne legyenek, a szar továbbra is szar marad, csak te erősödsz.
2019. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Inkább úgy mondanám, hogy bele lehet szürkülni. Utálni fogod, de egyben bele is törődsz, hogy vagy ez, vagy az éhenhalás. Egy kiút van, olyan munkát kell keress, amit élvezel legalább egy kicsit. Akkor is utálni fogod, hogy alig van időd, de sokkal kevésbé fog zavarni.
2019. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha szar a meló gyűlölni fogod, reggel fél nyolckor kelek, buszozok, fél tízre munkàban kell lennem, este 10-ig dolgozom, aztán fél 11-kor jön a busz, át kell szàllnom is, és este nem túl sok busz jön, van éjfél mire hazaèrek, fürdök, eszek, és alszom, reggel kezdődik megint.

Meg lehet-e szokni? Nem, főleg ha a meló is pokoli, de bele lehet szürkölni és megöregedni úgy, hogy gyűlölted majdnem az egész életedet. Én próbálok kitörni ebből.

2019. okt. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Raktárba dolgozom. kell hozzá fizikai terhelés. Adok egy esélyt mi hogy. Van amúgy más munka ahol 6 órát kell dolgozni, kb szinte uhgyan anyni pénzért.
2019. okt. 8. 20:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én reggel fél 8 kore kelek, kilencre megyek, hatig vagyok, fél 7-re 7 re otthon vagyok. Heti 2 nap szabi
2019. okt. 8. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd ugyanúgy éreztem én is magam ahogy te. Fel nyolcra jártam fel otig. Péntekenként meg előbb szabadultam. Sajnos igen ez a való élet egy körforgas, munka,vásárlás evés ivás alvás aztán újra minden elölről S akkor még nincs gyereked.


Őszintén szóval nekem sem jön be annyira ez a dolog de elvoltam a munkámmal aztán kezdtem egyre szarabbul érezni magam S 26 éves koromra úgy éreztem magam mint saját öreg anyám. Kb azt vettem észre hogy nem élek és csak a kötelezőkez csinálom mert muszáj mert kell mert ez a rend (mondjuk ezekkel vitatkoznek de ez más történet.) Szóval esküszöm neked hogy tökre bele szürkültem S rájöttem hogy én ezt nem is szeretem valójában és nem tetszik. Így felmondtam, váltok és újat tanulok kicsit felpezsdult körülöttem az élet ezáltal.


Szóval a lényeg hogy dolgozni tényleg szar de akkor elviselhető ha olyat csinálsz amit szeretsz ezt próbáld szem előtt tartani én is ezért váltottam most.

2019. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Üdv a felnőtt világban... Mi lenne veled, ha 12 órás váltott műszakban kellene dolgoznod?
2019. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7es. Ha így fogom érezni pl egy hónap múlva fel mondok. Most az vigasztal hogy a hétvégém szabad. Utolsó válaszoló. Őszintén szólva fogalmam sincs mi lenne velem ha 12nöm kéne. A 8 is sok nekem.
2019. okt. 9. 08:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt érzem én is, pedig nincs is túlórám. 8,5 órát ülök egyhelyben egész nap egy irodában.

Bödőcsöt idézve, úgy repül az idő mint egy ólomszárnyú betonbagoly.

Egy picit több mint egy éve vagyok itt, ez az első 8órás munkám. Szerintem sosem fogom ezt megszokni.

Diákként dolgoztam műhelyben, retkes, izzadt és fáradt voltam a nap végére, de legalább mozogtam, és úgy éreztem hogy hamar eltelik a munkaidő.

Lehet váltanom kellene.

2019. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!