Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindig kínosan érzem magam ha...

Mindig kínosan érzem magam ha szabadságra szeretnék menni. Hogy kezeljem lazábban?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok alkalmazott, ezért mindig úgy vagyok vele ne legyen üres az iroda, elvagyok itt. Viszont sok szabim bent maradt. Tavasszal vettem ki 2 napot, nyáron 4-et. Nem is volt bajom ezzel, mert nyaralást nem terveztem ebben az évben. Maradt 15 napom, amit már nem nagyon fogok tudni kivenni. Kifizetni gondolom nem fogják. Szeretnék ebben a hónapban 3 napra szabira menni, de olyan rosszul érzem magam ilyenkor, mert tudom nem fogja senki intézni itt a dolgokat. Hogyan kezeljem lazábban ezt a dolgot?

Nem kellett előre leadni a napokat èv elején, szólnom kell ha szeretnék napot kivenni.


2019. okt. 14. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy robot, szükséged van a pihenésre is.


Pár nap miatt nem fog csődbe menni a cég.


Különben is, mi van ha neadjisten lebetegszel vagy valamit?

Vagy - ha nő vagy, írásból nem tudom megmondani - gyermeket szeretnél vállalni és szülni mész?


A munkahelyed dolga, hogy meg legyen oldva hogy elég dolgozó legyen. Akkor is, ha te nem vagy.

2019. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen nő vagyok :)

És egy ideje nagyon fáradt vagyok, jó lenne pár nap pihenés, mert sokszor csak szenvedek itt a fáradtságtól. Nem hiába van kitalálva a szabadság. 25 vagyok, és mondta a főnököm a szerződés hosszabbításnál, reméli nem akarok még elmenni szülni, mert mindent én csinálok itt. Tervben sincs még ez egyébként, de igazad van. Köszi a véleményed, ment a zöld! Délután rá is kérdezek a főnökömnél!

2019. okt. 14. 11:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy se ki nem adják, se ki nem fizetik. Ha mégis, feljelentést tenni, majd lépni lefelé az ilyen helyr9l!
2019. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztosan kiadják, mert max decemberre beírjuk szabinak. Emiatt nem fogok lelépni mert nagyon nehéz munkát találni. Meg nem is ez volt a kérdés.
2019. okt. 14. 12:05
 5/16 anonim ***** válasza:
Vedd ki az egészet egyszerre. Ami jàr az jàr.
2019. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ugyanezt mondta a főnököm, hogy majd kiveszem decemberben, de kizártnak tartom, hogy ünnepekkel együtt majd nem kell jönnöm egy egész hónapot. Ezért osztom szét inkább.
2019. okt. 14. 14:36
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Ki se fizetnék a 15 napot és még te éreznéd magad rosszul? Erre szerinted lehet értelmes választ adni?:D
2019. okt. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mivel ismerősi körben az a tapasztalat,hogy nem fizetik ki hanem inkább kiadják, és a főnököm is mondta, majd kiveszem decemberben, innen gondoltam, hogy nem lesz kifizetve, nem kérdeztem még rá. Az meg hogy nem tudsz válaszolni, és ezt bejelented, számomra érthetetlen mivel senki nem kérte, hogy válaszolj ide. Felesleges minden kérdést tönkretenni a rosszindulattal, a trollkodással és a nagyképű viselkedéssel. Felnőtt emberek el tudják dönteni mire válaszolnak és mire nem. Szerintem teljesen normálisan tettem fel a kérdést, és kaptam is normális választ. Tehàt ha valami nem tetszik nyugodtan kötekedj máshol,mert unom már, hogy egy magadfajta mindig megjelenik, majd arra vár, hogy elkezdődjön miatta a vita. Nem tudsz válaszolni akkor oké... nem kell bejelenteni. Viszlát!
2019. okt. 15. 06:47
 9/16 anonim ***** válasza:
8: 3-as vagyok. Senki nem trollkodik, csak arra akarnak ösztökélni, hogy állj a sarkadra! Ami jár, az jár. És ha a főnököd azt mondta, hogy decemberben kiveheted az egészet, akkor nem értem, minek gyártasz ilyen parázós téveszméket, hogy biztos nem adják ki akkor egyben? Vagy ha úgy ismered őt, mint szószegő embert (mert esetleg korábban volt már rá példa), akkor csakugyan érdemes más helyet keresni. Tényleg nem sértésből, de ez kb. olyan, mintha valaki azért érezné magát kínosan, mert szól, hogy nem jött meg a fizetése a számlájára.
2019. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg megjegyzem, hogy ha olyan helyen dolgoznál, ahol többen vagytok alkalmazottak, ott még olyan is képbe jöhetne, hogy egy kolléga húzza rád a száját, mert pont akkor mész szabadságra, amikor ő akarna, de neki nem adják ki, mert te kérted előbb. Nekem is volt olyan, hogy kivettem a téli ünnepekre, kolléga meg pampogott, hogy tavaly is akkor vettem ki, és most, hogy megint, így ő nem bír elmenni akkor. Nagy ívben s***tam le. Lett volna gyorsabb! Lényeg, hogy nálad még ilyen gondok sincsenek, mert egyedül vagy. Nehogymár kínosan érezd magadat olyan dolgok miatt, amik neked jogszerűen járnak!
2019. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!