Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik olyan, hogy közalkalma...

Létezik olyan, hogy közalkalmazotthoz illő magatartás? Arra gondolok, hogy munkaidőn és munkahelyen kívül számonkérheti e a munkáltató a dolgozó valamilyen nem törvénybe ütköző viselkedéset?

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
kúl sztori bró
2019. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
?
2019. okt. 19. 13:09
 13/26 anonim ***** válasza:

Ha megteszik a feljelentést akkor a rendőrség kideríti, hogy melyik gépről (ip címről) írták a levelet. Ha nem te írtad és nem a te facebookodról írták akkor nincs félnivalód. Utána te is tehetsz feljelentést becsületsértésért.


Ha mégis te írtad akkor sincs nagy baj. Munkaidőn kívül történt. Ha ki akarnak rúgni emiatt akkor munkaügyi pert indítasz.

2019. okt. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Feljelentést nem tehet senki mert nem történt bűncselekmény. Max én becsületsértésért meg rágalmazásért. De ennek sincs sok értelme mert mire foglalkoznak egy ilyen színtű üggyel 2 év is eltelhet. Másrészt ha megtenném azért rúgnának kim
2019. okt. 21. 05:14
 15/26 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy már ki vagyok az egésztől nem bírnék évekig kihallgatásokra járni. Egyszer végigcsináltam áldozatként egy teljesen más (nem munkaügyben). Elízélték 2 év után az elkövetőt. De mégegyszer nem csinálnám végig
2019. okt. 21. 05:19
 16/26 anonim ***** válasza:
59%

Ne éld bele magad, feljelentést tehet az ember, akit dagadt tehénnek neveztek a levélben. A zaklatás és becsületsértés vádja sajnos megáll, de bizonyítani kell, hogy a te fiókodból küldték, a te gépedről.

A munkahelynek viszont semmi köze az ügyhöz.

2019. okt. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem szarakodnak ezzel. A Fidesz elintézte, hogy ne kelljen komolyan indokolni a felmondást. Először törvénybe vették az indoklás nélküli felmondást, majd amikor ezt alkotmányellenesnek találták, akkor indoklásban elfogadhatóvá tették a közalkalmazottak és közszférában a "bizalomvesztés" miatti felmondást, versenyszférában meg a lojalitás hiánya miatti felmondást. Egyiket sem lehet igazán megtámadni.


Tehát ha erre hivatkoznak, kipenderíthetnek, és még a munkaügyi bíróságon sem nyerhetsz.

Ha olyan balfékek, hogy azzal az indoklással mondanak fel neked, amit írtál, (ill. te tudod igazolni valahogyan, hogy ez a valódi ok), akkor van esélyed nyerni. Ebben az esetben kötelességük visszavenni, és a kieső bért kifizetni.

2019. okt. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Amugy a jog ugyveszi az olyanokat pl nem jelented becsületsértésrtésèrt, mint amikor az àldozat ha nem tesz vallomast az egy pont arra hogy elfogadja a vàdakat es bünrészes.

Nem fognak széles mellénnyel olyat vèdeni, aki hallgat.

2019. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ez rosszul hangzik. Mondjuk ez alapján naponta tehetne bárki feljelentést akire valami csúnyát mondanak a rendőrségnek meg bíróságnak végeláthatatlan munkát adva. Mikor én tettem feljelentést egy komoly ügyben fél évig nem törtent semmi. Akkor kezdtek el foglalkozni egyáltalan vele mikor az elkövető ellen már a 25 ember tett feljelntést. Ott nem egy nagy a fejed csúnya vagy 10 soros levél miatt született az ítelet mégsem törődtek vele sokáig és ha en lettem volna az egyetlen áldozat lehet ítelet sem születik.
2019. okt. 21. 13:56
 20/26 A kérdező kommentje:
Rákerestem a zaklatas jogi megfogalmazására. Ismétlődő tevekenységet jelent. Egy db levél nem zaklatás. De mindegy mert ezek alapján teljesen mindegy hogy nem én voltam az is hogy számon sem kerhetnenek ha akarnak úgyis kirúgnak.
2019. okt. 21. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!