Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kimenni németorszàgba haverokk...

Kimenni németorszàgba haverokkal nagyon minimàlis nyelvtudàssal mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodunk összefogunk és kimegyünk bandàba. Mert itt olyan szar, akinek van is melója az is kidolgozza a belét aprópénzért. Ha màr meg kell szakadni legalàbb fizessenek meg!! Azon gondolkodunk ki kéne menni. Mit lehet ott dolgozni magyaroknak??

2019. okt. 30. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gané munkát. Bár lehet nyelvtudás nélkül még azt se nagyon. Szerződést stb hogy fogjátok megismerni ha nem tudtok németül?
2019. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Fußball, Sieg Heil, Schweinsteiger, és jók is vagytok
2019. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesek vagytok?
2019. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás nélkül vagy minimális nyelvtudással nem ajánlom. A párom nővére a családjával 6 éve költözött Németországba, előtte 10 évig Angliában laktak így profin beszéltek angolul, ám már Angliában is elkezdtek németet tanulni. Nagyjából haladó szintű némettel költöztek Németországba, de segítség nélkül nem sokra jutottak volna. Egy ismerősük intézett nekik mindent: lakás, munka, gyerekeknek óvoda, iskola, mert egyedül nyelvtudás hiányában képtelenek voltak bármit is elintézni. A férj kukásautó hátulján kukásként dolgozik, a párom nővére pedig úgy került be egy óvodába dajkaként, hogy a már említett ismerős ott dolgozik óvónőként és kezességet vállalt érte, illetve megtanította németül, mellette nyelvtanfolyamra járt.

Ahogy előttem írták, ha nem tudsz németül és nincs ismerősöd aki tud ebben segíteni, jártas a helyi ügyekben akkor szinte esélytelen a dolog, hisz ahogy előttem is írták hogyan fogod egyáltalán értelmezni a szerződést amit aláírsz?

Az öcsémnek a legjobb haverja viszont folyékony némettel ment ki (sváb családból származik, a nagyszülei jobban beszélnek németül, így kiskora óta használja), építőiparba ment ki valamiféle kétkezi munkásnak, eléggé jól megszedte magát.

Szóval megéri kimenni, de előtte mindenképp időt kell szánni a nyelvtanulásra, mert anélkül és kinti ismerősök nélkül nagy bukás lehet a vége.

2019. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elárulok egy titkot: ha itt is keresni akarsz, akkor majd kidolgozhatod itt is a beled...napi 10-12 oraban heti 6 nap. nyelv nelkul kb ennyi az eselyed. nyelvvel es szakmaval? na akkor van keresnivalód. 5 év tapasztalatával írom. ne gondold azt, hogy ide kijössz nyelv meg minden nelkul es tart karokkal varnak majd itt, nem tudom sok magyar fejeben miert van ez a kép. attol, hogy a nemeteknek jol megy (azok kozul se mindnek...), nem jelenti azt, hogy egy kulfoldinek is ugy fog menni, meg sokan beilleszkedni se akarnak. akkor mit varnak?
2019. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baromság. Én protekció nélkul jöttem ki Felso-Ausztriába, ugyan nem Németország, nulla nyelvtudással. Az elso egy hónap szar volt, de amint rákaptam a dolgok menetére meg a nyelvre arany életem volt és van is. Aki életképes és akar is dolgozni és keresni, annak van lehetösége.És megjegyzem nem napi 10 órát dolgozom, standard 8 és meló után még szabadidöm is van amit senki el nem vesz
2019. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EVA800 ***** válasza:
Futoedzest lehet valahol tartani? Mert én futoedzes nélkül nem letezhetem.Van futópálya?
2020. júl. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!