Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » (nagyon) alap német nyelvtudás...

(nagyon) alap német nyelvtudással volt aki kiment Németországba? Tapasztalatok? Tudtommal rengetegen vannak akik nem beszélik a nyelvet és mégis felveszik őket gyárakba vagy takarítónak.

Figyelt kérdés
Egyik ismerőshöz mennék ki szóval nem lennék teljesen egyedül, de mégis tartok attól, hogy nem értem mit mondanak. Angolul jobban beszélek de azt nem nagyon használják. Itthon is gyárban tudnék elhelyezkedni de talán külföldön többet tudnék félretenni.

2017. febr. 28. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van, csak utána meg azon sír, hogy átverik meg nem boldogul a mindennapokban.


De ha megpróbálod, akkor javaslom, hogy nagyon gyorsan iratkozz be külföldieknek való német tanfolyamra és tanulj meg minél jobban, egyébként nem jutsz semmire.

2017. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor javaslom, hogy nagyon gyorsan iratkozz be OTT külföldieknek
2017. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért betudok mutatkozni meg mesélni magamról de pl. egy banki ügyintézés már nem menne. Erről a tanfolyamról tudtok többet? fizetős? mennyi ideig tart? van-e haszna?
2017. febr. 28. 18:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fizetős. az meg, hogy mennyi ideig tart, attól függ, milyen kurzusra iratkozol be - mint minden nyelvtanfolyamnál.
2017. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Erről a tanfolyamról tudtok többet? fizetős? mennyi ideig tart? van-e haszna?"


Van többféle tanfolyam, a VHS-nál aránylag olcsó (egy szemeszter 50-80 euro közt van), de vannak természetesen kimondottan nyelviskolák is, ahol havi több száz a díj.


Viszont Nèmetországban igen jó a nyelvtanítás, ha tényleg csinálod is (nemcsak várod, hoyg "ragadjon rád" a nyelv), akkor igen gyorsan haladsz vele.

2017. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
attol fugg hol. a nejem jart heti 1x masfel orat tanfolyamra 70 euroert, B1 szintre es xart sem ert tiszta idopocseklas volt. pl a tanar ha nem jol beszeltek, ki sem javitotta oket...ilyen aprosagok csak...
2017. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"attol fugg hol. a nejem jart heti 1x masfel orat tanfolyamra 70 euroert, B1 szintre es xart sem ert tiszta idopocseklas volt. pl a tanar ha nem jol beszeltek, ki sem javitotta oket...ilyen aprosagok csak..."


Heti másfél órával a világ legszorgalmasabb embere az univerzum legjobb tanárával sem tanulna meg egy nyelvet. Az alap az, hogy heti 5 nap, legalább 2-3 óra és akkor ez hónapokig, úgy hogy mellette otthon is tanul.

2017. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Még friss tapasztalatból tudok neked írni. Kijöttem kb 0 nyelvtudással. Nyelviskolát találni nagyon nehéz, nekem azt mondta az igazgatónő, hogy egy 20 ezres várólista van előttem. 1 évet vártam az iskolára. Ez az Integrationskurs, napi 4 óra német 8 hónapon át. No most ez havonta 410 euró, akkor ha valaki a háztartásodban, vagy te dolgozol és tudja fizetni. Ha pedig valaki dolgozik de ennyit nem tud kifizetni, akkor 215 euró. Ha nem dolgozik, vagy csak egy minijobja van, akkor átvesz a jobcenter, ami havi 20ra csökkenti az árát. 410 tudom sok, de ha a legvégén sikeresen leteszed a vizsgát, akkor a felét ennek visszakapod. (Az itteni VHS így működik.) Én ez mellett ujságot hordtam ki. A pasi eljött, én egy szót nem beszéltem vele, a barátom intézett mindent és kész, megkaptam a munkát. Később ezt otthagytam és egy takarítói munkát szereztem, nagyon nagyon alap nyelvtudással. Angolul C1-2es szinten beszélek, de senkit sem érdekel, ha valamit el kell intéznem, beszéljek németül. Szóval eleinte mindig a barátom járt velem, ha valamit el kellett intéznem. Teljesen egyedül senkinek sem ajánlanám ezt, de ha van férj, feleség, vagy bárki aki hajlandó segíteni, akkor lehet. Óriási nagy különbség otthon minimumot kapni meg itt. Itt pár hónap spórolás után megvettem amit akartam, amíg otthon éveken át spórolhattam úgy sem lett volna soha meg. Akik meg azt mondják, hogy itt sincs kolbászbül a kerítés, meg mehetnek a fenébe, az életem ezerszer jobb itt mint otthon abban a sz.rfészek országban, ahol lényegtelen, hogy jól tanultál, egyetemet végeztél, úgyis csak lenéznek mindenkit.
2017. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"a nejem jart heti 1x masfel orat tanfolyamra 70 euroert"


ÍGY nem csoda, ha nem jutott semmire, ugyanis a heti másfél óra nem arra való, hogy ÖSSZESEN ennyit foglalkozzon a nyelvvel, hanem ez csak a kontroll. Emellett naponta legalább ennyit kell(ene) otthon még tanulni, a CD-röl feladatokat megoldani, kiejtést gyakorolni - és AKKOR meg lehet tanulni így is a nyelvet.

A tanár nem tud senki HELYETT tanulni, nem is ez a dolga!


AZ meg, hogy "nem javítja ki" öket - ez így általában nem igaz, ami igaz, hogy KEZDETBEN nem kiritzál senkit a kiejtés miatt, viszont aki tényleg odafigyel az órán és otthon elvégzi a feladatokat, annál rövid idö múlva nem is lesz mit kijavítani, pár apróságtól eltekintve.


Én Németországban ugyanígy a VHS-n kezdtem el az angolt. három félév után a B1-es vizsgát le tudtam tenni ÉS tudok angolul beszélni, azaz nemcsak papírom van, a nyelvet használni is tudom. (Persze nem munka nélkül, ehhez azért kellett egy csomó eröfeszítés is)

2017. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ZoltanAnglia ***** válasza:

Ha egy magyar atlagember azt mondja, hogy alap nemet illetve, barmilyen idegen nyelvi ismerettel rendelkezik, az gyakorlatilag NULLAT jelent.

Aki pedig azt mondja, hogy mar nem lehetne eladni, az 2 szoval tobbre kepes.

2017. márc. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!