Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják azt, hogy...

Miért gondolják azt, hogy valaki a munkától jobb ember lesz?

Figyelt kérdés

Nekem van egy olyan nézetem, hogy a klímaváltozást visszalehetne szorítani azzal, hogyha kevesebbet dolgoznánk olyan heti 15 vagy 20 órát, mondjuk esetleg a pénteket is munkaszüneti nappá lehetne tenni, és jól megfizetnék azt. Mégis azt látom, hogy egyes emberek dicsőséggel kezelik azt, ha valaki keményen dolgozik és másodállást vállal mellé. A szememben senki nem lesz ettől több, sőt én utálom, ha valaki ezzel dicsekszik, mert ettől nem jobb ember lesz, hanem konformista.


Egy takarítót is jól megkéne fizetni, legalább úgy, mint egy informatikust, mert a társadalmi egyenlőtlenségek csak gondot és feszültséget okoznak. Persze lehet azt kérdezni, hogy minek tanuljon akkor az ember. Szerintem ne azért tanuljon valaki, hogy jólétben éljen, mert a jólétet alap joggá kéne tenni, csak azért tanuljon valaki, mert élvezze amit csinál. Szomorúan látom azt, hogy csomóan utálják amit tanulnak, csak a jobb anyagiak miatt akarják elvégezni. Ezért vagyok egyenlőség párti, mert szinte biztos vagyok abba, hogyha a fizetések egyenlőbbek és jólétibbek lennének, akkor inkább azt tanulnák, amit szeretnének tanulni. Ezért lenne jó, ha lenne feltétel nélküli alapjövedelem, mert így az ember kiélheti a kreativitását és az örömét lelné benne. Sokkal jobb ez, mintha valaki egésznap dolgozik, amivel csak azt éri el, hogy duzzasztja a tőkét és ezzel inkább az elit jár jól nem az egyén.


Nem emelkedhet állandóan a gdp, látni lehet azt is, hogy ez okozza a klímaváltozást. 100 nagyvállalat felelős érte. Antropocén nézettel se értek egyet, ami azt mondja, hogy mi mind felelősek vagyunk ezért ez nem igaz, ezzel csak azt érik el, hogy kollektív bűnösnek lássuk magunkat. Egy egyszerű kecskepásztor, hogy a fenébe lehet ugyanolyan felelős, mint az elit tagja, aki sokkal jobban tud pusztítani. Az elitnek kell rendbe tennie és nekik kell elszámolniuk!


Ezek után szerintem hanyagolni kéne ezt a munka nemesít nézetet, mert a vesztünket is okozhatja ez . Senki nem lesz a munkától jobb ember! Arbeit macht frei, magyarán a munka felszabadít volt kiírva aushwitz kapujára és ez a szellemiség élteti ezt a rendszert. Ezen is ellehet gondolkozni.


2019. nov. 3. 11:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerencsére soron, vagy ahhoz hasonlón csak diákként voltam. Tényleg rosszabb volt a légkör még a többi munkahelyénél is, bár a többi munkám se volt sokkal jobb.


Azért érdekelne, hogyan oldanátok meg az ipar környezetszennyezését, ha meg az ipart lelassítjuk, akkor az emberek etetését... 8milliárdét....

2019. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a jólét alap lenne, és mindenki csúcsra járatná télen a beltéri medence fűtését, meg a menő és sokat fogyasztó kocsijában mindent, de még az ülés- és kormányfűtést is, nyáron meg mindenkinél menne a klíma, és a rengeteg víz a kültéri medencékben.. az pontosan hogyan oldaná meg a klímaváltozást?
2019. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Már rég mindent gépek csinálnak moderneb helyeken már dolgozni semm kellene.Engem jobban agaszt az aki nem tud mit kezdeni a szabad idejével pl:munka mániákus,főnökök,nyalokák.Az egész csak arrol szól hogy, 8 óra után az élet kedve is elmenjen az embernek.Föleg Magyarország egy vicc munka téren.Nekem most jó fizu kőzel is van de mivel elveim vannak és az itteni embereknek nincsen lépek.
2019. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!