Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Negatív érzéseket keltett...

Negatív érzéseket keltett bennem egy interjú. Ilyen helyen érdemes egyáltalán dolgozni vgy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Egy második körös interjún voltam. Első körnél még a HR-essel kellett beszélgetni, most jött volt a leendő közvetlen vezetővel történő interjúztatás. Eleve ők mondtak egy nekik megfelelő időpontot az interjúra, ennek ellenére az interjú elején derült ki a HR-es számára is, hogy a említett vezető nem kíván részt venni az interjún. Helyette az ügyvezető igazgató jött be kutyafuttában, aki azt se tudta ki vagyok, milyen pozícióra jelentkezem, voltam-e már első körön - azaz látszott, hogy nem tervezett bejönni, csak jobb híján beugrott.

Másrészt amíg várakoztam a folyosón egyáltalán nem láttam embert csak a fusztráltnak tűnő titkárnőt aki útbaigazított. Ezt követően a betévedt ügyvezető olyan kérdéseket tett fel melyek arra irányultak, hogy egy széthúzó, ellenséges csapatba hogyan tudok beilleszkedni, mi teszek ha számba se vesznek vagy épp mit teszek ha a kolléga akivel együtt kell dolgoznom nem hajlandó erre. Na meg náluk "nincs lazsálás", mert ha észreveszi hogy valaki munkaidőben mással foglalkozik akkor el is köszönnek egymástól, illetve arra is rácsodálkozott, hogy az előző munkahelyemen rugalmas munkaidőben dolgoztam és 7-10 között bármikor bemehettem, ha dolgom volt és mennem kellett akkor máskor mikor sok munka volt nyugodtan csúsztathattam a kimaradást.

Eredetileg két körös lett volna a felvételi folyamat, de így mehetnék egy 3. körre (vagy ki tudja még hányra), amikor a közvetlen vezető hajlandó lenne részt venni a beszélgetésen. Ezen kívül rákérdeztem arra, hogy itt ezek szerint nem a cégért vannak a kollégák közös erővel hanem ellenséges a hangulat? Erre azt mondta, hogy mindenképp erős személyiséget keresnek aki mindenhol ki tud állni magáért mert nem ritkák a konfliktusok.

Az ilyen helyet jól érzem, hogy jobb elfelejteni?


2019. nov. 5. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem vagy határozott személyiség, akkor valószínűleg igen.
2019. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Határozott vagyok, nem ez a probléma :) Egyrészt milyen vezető az aki az általa választott időpontban nem jelenik meg egy fél órára. Persze tudom a vezetőknek sok a dolguk, stb., de akár le is mondhatta volna, hogy ne utazzak felesleges oda.

Másrészt kinek van kedve olyan csapatban dolgozni, ahol -ahogy kivettem - mindenki igyekszik a másik alá tenni.

2019. nov. 5. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen interjú után én menekülnék, még fontolóra se venném az állást. Tökéletesen leírta a légkört, amiben dolgoznál, szerintem egy állás sem ér ennyit.
2019. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!