Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számíthat -e nyugdíjra az az...

Számíthat -e nyugdíjra az az ember, akinek egyetlen ledolgozott órája sem volt egész életében?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 36 - éves , de még nem volt munkahelye ! Mire lehet számítani vele kapcsolatban , ha egyszer majd nyugdíjas éveit megéli ? És egyenlőre nem is szándékozik munkát keresni , amit hosszú távra tervez !
2019. nov. 10. 19:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen ő is érzi , ha elveszti a szüleit akkor nagy bajba fog kerülni ! Tőlem kérdezte már , hogy ha a szülei már nem lesznek , nem - e jöhetne hozzám lakni , elég lesz neki egy fél szoba is azt mondja ! Sajnálom , de nekem is van párom , családom akikről gondoskodnom kell , ezért nem tettem neki ígéretet !
2019. nov. 10. 20:05
 12/25 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van.

A minimális nyugdíjhoz 15 év munkaviszony kell.

Ha nincsen meg, akkor nulla Ft-ot kap.

Ha meg van, akkor is csak 28.500 Ft jelenleg a minimális nyugdíj.

2019. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

Tehát ezek szerint 36 ezer ft ra számíthat ! Az nem valami sok !

De sok. 36 ezerrel tobb mint amennyit erdemel az ilyen.


ha a szülei már nem lesznek , nem - e jöhetne hozzám lakni

Es te meg ezt a parazitat sajnalod? Normalis vagy?

2019. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon rendes gyerek " csak ez a baja , hogy nem akar melózni ! Azt mondta , ha hozzám költözhetne , akkor az itthoni munkákat meg csinálná nekem cserébe !
2019. nov. 10. 20:27
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

Szóval ingyen akar lakni egy idegen embernèl, és te etetnèd, fürdetnèd, stb? Normális az ilyen? Menjen, dolgozzon az ingyenèlője, még 8 általánossal is lehet munkát találni, vagy még az sincs neki? Esetleg súlyos beteg, ami miatt nem dolgozhat? Vagy mit képzel az ilyen? Szülei ezt, hogy tűrik? Vagy minden erejèt a hobbijàra fordítja és abból akar majd bevètelhez jutni?

Rossz hírem van, ha nem kapja össze magát akkor öreg korára az utcàn fogja végezni, és az ilyen embert nem kell sajnálni sem. Neki is meglett volna a lehetősége, hogy tanuljon és dolgozzon. A szülei meg hülyék, hogy ezt elnézik neki. Más meg már gyerekkènt munkára van fogva, mert másképp èhendöglene. Meg valaki 2 iskola mellett dolgozik. Szánalmas az ilyen.

2019. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%
Te se vagy normális hogy egy ilyennel szóba állsz. Be ne költöztesd magadhoz!
2019. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Igazi életművész. Mással tartatja el magát.
2019. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%
Persze, persze, masnak nem hajlando dolgozni, de neked majd fog.
2019. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nos számomra sem világos , hogy miért nem megy el valahova melózni , mert van szakmája , érettségije és piszkosul ért a számító gépekhez !
2019. nov. 10. 21:25
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Azért gyönyörű, hogy egyetlen negatív jellemvonása miatt zsigerből minden második ember kb. Adolf Hitler szintjére húzza a srácot.

Nem, nem jó dolog, ha valaki kerüli a munkát. De tudjuk, hogy ez miért alakult így? Szerintem nem. Legfeljebb a kérdező. Tudjuk, hogy emellett milyen ember? Milyen személyiség? Dehogy tudjuk. Egy dolgot tudunk róla: a munkaerőpiaci tevékenységét. (Illetve hát annak a hiányát.) Nekem nem lenne pofám ennyiből messzemenő ítéletet mondani senki felett.

Az meg, hogy barátként milyen? Miért a munkában elért eredmény alapján kéne eldöntenünk, hogy valaki a barátunk lehet-e?

Egyébként: ha nyugdíjat nem is, valamicske segélyt biztos, hogy fog kapni. De ez így egyáltalán nem élet. A cél az lenne, hogy valamilyen munkát találjon, ha kell, akár a ti segítségetekkel. 36 éves, olyan sokat még nem veszített. Még simán lehet 25 év munkaviszonya. Akkor sem fog dúskálni a nyugdíjban, de legalább valamicskét kap.

Van valamilyen végzettsége? Egyáltalán: mi az oka, hogy nem keres munkát? Esetleg nem ártana egy pszichológushoz elvinni, úgy sejtem, valamilyen pszichés probléma áll emögött. De minél hamarabb, mert hát az idő megy...

2019. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!