Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számíthat -e nyugdíjra az az...

Számíthat -e nyugdíjra az az ember, akinek egyetlen ledolgozott órája sem volt egész életében?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 36 - éves , de még nem volt munkahelye ! Mire lehet számítani vele kapcsolatban , ha egyszer majd nyugdíjas éveit megéli ? És egyenlőre nem is szándékozik munkát keresni , amit hosszú távra tervez !
2019. nov. 10. 19:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Egyébként: az ilyen együttlakósdi a legjobb megrontója egy barátságnak. Könnyen rámehet majd a párkapcsolatod is, ha a barátnőd/feleséged beleun, hogy a fél fizetésed a haver eltartására megy.
2019. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nos ő nem igen akar arról beszélni még velem sem , hogy miért nem megy el melózni ! Szülei azt mondják , hogy túl gyenge és sovány , hogy a munka nem neki való ! Én javasoltam neki többször is , hogy végezzen el egy számítógépes sulit , tanfolyamot , biztosan van ilyen ,, de ő nem ! Ettől függetlenül a barátságunk megmarad !
2019. nov. 11. 21:50
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

Milyen 36 ezerről beszéltek?

Nulla szolgálati idővel ugyan nem lesz nyugdíja. Nincs olyan, hogy mindenkinek jár egy alap, max külföldön. A nyugdíjminimum amúgy is 28500 Ft, de csak akkor, ha az átlagkeresetéből nyugdíjszámításkor kijön ennyi.

2019. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nekem már az elején is egyértelmű volt a probléma forrása.

De tessék: "Szülei azt mondják , hogy túl gyenge és sovány , hogy a munka nem neki való !"

A szülei mentálisan beteg emberek, akik kábé fogvatartják a gyereküket, csak ne menjen dolgozni. Gondolom alapból így lett nevelve, kiskorától fogva, hogy életképtelen legyen. Sok ilyen szülőnek nem nevezhető parazita van sajnos.

Elsősorban azt kéne megértetni a haveroddal, hogy nem egészséges kapcsolat ez, mindenképpen menjen dolgozni. Ha nem fog, később meg fog halni éhen, betegségben, valami hasonlóban. Ő döntése, de te ebből nem kérsz.

Simon, most... Ha jó srác, ha nem, ne haragudj már meg, de az is milyen, hogy rátelepedne az állítólagos barátjára meg a párjára. Barát az ilyen? Nem. Nem az.

2019. nov. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

23-as!

Én sem értem,honnan szedte ezt az illető.Ha nincs meg valakinek a 15 éve,hogy legalább résznyugdíjat kapjon,akkor csak időskorúak járadékára lehet jogosult,amit 2 évente felülvizsgálnak.

2019. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!