Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor hogyan lehetek korrekt?

Ilyenkor hogyan lehetek korrekt?

Figyelt kérdés

Múlt héten Szerdán jelentkeztem egy állásra.

Még aznap kaptam is egy emailt (nem telefonon hívtak ami meg is lepett, mert soha nem így jeleztek vissza, hogy holnap reggel 9 órára várnak egy személyes interjúra.

Ezzel nem is lenne gond, de sajnos nem gondoltam abba, hogy elég körülményes lenne a bejárás.

Ez egy 5km-re lévő családi vállalkozás, amolyan birtok, egy falun kívül.

A faluba viszonylag gyakran van busz.

De ahova mennem kell, nagyon kevés busz jár a ami valóban megáll az országúton is és a faluból nagyon messze van gyalog.

Eleve negyedórát késnék, mert úgy van busz a és visszafelé már nagyon sokat kéne várnom, minimum másfél órát, 6 km meg nincs kedvem gyalogolni, pláne országúton.

Milyen indokot írjak e-mailben?

Hogy kaptam egy másik lehetőséget?

Tény, hogy rengeteg helyről várok jelzést a és az interjú még semmit sem jelent, derű így nagyon körülményes.

Vagy írjam meg nekik, mégsem aktuális a munka? Mindenképp ma kéne, hogy ne várjanak, de mi van ha nem olvassák?

Telefonszámukat meg nem tudom, e-mailben kommunikáltam. Velük végig.


2019. nov. 11. 07:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, telefonról írok, remélem így is érthető.
2019. nov. 11. 07:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd le, köszönöd, már nem aktuális. Nem szabad ezen görcsölni.
2019. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az őszinteség híve vagyok, szerintem mindig az a legjobb megoldás.

Írd meg udvariasan, hogy utána jártál a közlekedésnek és rájöttél, hogy nem tudnád megoldani így. Elnézést kérsz, amiért raboltad az idejüket és kész.


De ha nem akarod megmondani, akkor írd meg, hogy már nem aktuális a keresésed.

2019. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Pedig maga a munka jó lenne,mert valóban nagyon közel van és abba a faluba gyakran is van busz. (csak ugye az a baj, amit írtam hogy kint van a falun kívül egy országúton, ahol csak kevés busz áll meg.

Ennek valóban nem néztem utána.

Télen meg azért nem lenne jó fel órát órát fagyoskodni, amíg nem jön a busz, vagy kilométereket be gyalogolni a faluba este sötétben.

2019. nov. 11. 08:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az őszintét írd meg, hogy nehezített a bejárás a faluból. Nekem volt egy ilyen munkahelyem, mi felváltva mentünk a kolléganőnkért, és hoztuk-vittük kocsival. Szóval lehet, hogy ott is megoldanák, hogy a busztól bevisznek.
2019. nov. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, így tettem:) Igaz, én megyeszékhelyen lakom.

Még ha a faluban lenne, az teljesen rendben lenne, onnan körülbelül fél óránként óránként megy busz. Mivel nincs jogosítványom, így elég rossz. Biztosan mások is dolgoznak(gondolom, ezt nem is kérdeztem), akik nem kocsival járnak, de azt nem várhatom el, hogy valaki mindig vigyen/hozzon.

Ezek a tanyák meg nagyon kint vannak. Nagyon lelkes voltam az elején, csak ebbe nem gondoltam bele. Remélem olvassák az emailt,mert amikor jelentkeztem, nem telefonon hívtak(ami meg is lepett), így hívni sem tudom őket, de az emailt gondolom nézik.Bár van honlapjuk is, ott van telefonszám, de ők is emailt küldtek.

2019. nov. 11. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás? Pl másik munkatárs, aki kocsival jár? Legalább a faluba össze tudna szedni
2019. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!