Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kollegaval (mindenki panaszkodik ra)?

Figyelt kérdés

Egymas mellett dolgozunk. Konkretan pultosok vagyunk es igy egesz nap ossze vagyunk zarva. O regi dolgozo, en csak 3 honapja vagyok itt. Rajtam kivul meg jott 2 uj dolgozo, de mindharman ugyan ugy nem birjuk elviselni es mindenki 10 perc alatt agyverzes kozeli allapotba kerul a viselkedese miatt.


Mindenkinek parancsolgat. 1p percet nem lehet eltolteni nyugalomba, mert kibirhatatlan stilusba kezd el parancsolgatni. Ha meg epp mas dolgod van akkor is azt kell csinalni amit o mond. Ha valamit nem ugy csinalsz amit mondd akkor vagy nem segit, vagy kitalal valamit amivel bosszanthat. Ezt o csak azert teszi, h "haladjon a munka". Neha viszont meg a kiadott parancsot is visszavonja, mondvan te nem tudod megcsinalni es inkab megcsinalja o.


Mindenki dolgaba beleszol. Te miert nem veded magad meg, te miert tetted ezt meg masnak stb. Atrendezi az en/mi reszlegunket, mondvan csak segit. Ha valamit nem ugy csinalunk ahogy o mondja akkor jon a hiszti: "akkor ugy csinaljatok ahogy akarjatok". Es ami a legfelbaszobb. Mindenkit leszol. A vendegek elott is. Olyan beszolasai vannak, h csak pislog az ember. Ha mondassz valamit amivel o nem ert egyet akkor a "te hulye vagy?" felkialtassal kezdi a mondatot es ugy cafolja meg amit mondtal. Ezen felul o minden fonokot kioktat es mindenkinek megmondja a tutit. Agyrem.


Mit javasoltok? Van meg egy ilyen problemas kollega, de a tobbi egesz rendes. A tobbi 3. Mi legyen? Mit lehet tenni? H elviselheto legyen a munkaido?


2019. nov. 18. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:

LEöször is az, hogyan beszél veled az a te hibád is.

Ha kikérde magadnak ott és akkor, hogy téged ne hülyézzen le, mert te sem hülyézed le öt. Kikéred magadnak, hogy értelmes emberként értelmesen beszéljen veled, akkor nem fog így viselkedni.

Csak hülyékkel lehet hülyén viselkedni.


A másik vagy megszokod vagy megszöksz. Ha ö van ott régóta bizonyára van oka miért van ott ilyen régóta...

2019. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Balfék hülye betanulokhoz nem mindenkinek van türelme de azert lehetne kulturaltabb.


Nalunk hasonlo esetben ahol nekem kellett betanitani en elmondtam a fönöknek hogy nem birom ha vki analfabeta, folyamatosan ellenörizgetnem kell, egy nyamvadt szanlaszamot keptelen hibatlanul beirni, es nem hisz neken ha megmondom hol a blokkon a szamlaszam mert szerinte az nem az..., es mondtam azt is neki most mar csodàlom is ezert a fönököt hogy ö képes türelemmel husszor is elmondani nyugodtan ugyanazt, en erre keptelen vagyok.


Erre mosolygott egyet, es megoldotta azzal hogy vezetö beosztasba tesz hogy ne legyen több ilyen hogy a hülye betanulo nekem nem hisz.

Szerinte problem solved

2019. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Meg olyanok, hogy tenyleg mar szàjba ràgva probalok magyarazni, excelben mutatom, ide beszurunk egy oszlopot.., erre a betanulo kiakad hogy ilyeneket mondok neki hogy "beszurni"(szoval fogalma nincs rola az mit jelent, es sértésnek vette a hülye, de n meg azt hittem legalabb magyarul èrt)

2019. nov. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ertelmes valaszokat ha lehet.
2019. nov. 18. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Jajajahahajj, szegény drágám! Rúgassátok ki!

Na, ez elég értelmes válasz volt, ezt vártad volna a többiektől is? Boldoggá tettelek?

2019. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Értelmes volt

A lényeg ha nem ment àt...:

Aki ott dolgozik, a hàta közepere nem kivànja azt, hogy betanitson màsokat, de erre kötelezve van fentröl.

2019. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs kotelezve. Es a regi kollegakkal is ilyen. Mi mar bevagyunk tanitva. Sot, aki utanam jott azt en tanitottam be es egyaltalan nem szorul tanitasra. Ahogy se en, se mas. Ezert mondtam, h szamomra az elozo valaszok nem ertelmesek. Na meg azert is, mert megis milyen ember az aki utal mast betanirani? Mintha ot nem kellett volna, ugye? Vagy talan o is ugy akart betanulni, h kozbe basztatjak? Na ugye
2019. nov. 18. 17:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a betanítás nem azt jelenti, hogy csinálunk új példányokat saját magunkból vagy kihasználjuk az újoncokat, megalázzuk őket és rajtuk verünk le minden stresszt és siralmat stb. Normálisan is el lehet magyarázni mindent, megmutatni, segíteni, válaszolni, rávezetni és nem kell hozzá lekezelő vagy bunkó módon kioktatni a másikat vagy kiabálni vele. Plusz, azt is el kell fogadni, ha valaki nem ugyanúgy gondolkodik mint mi és nem mindent ugyanúgy csinál, ahogyan azt mi gondoljuk vagy megszoktuk (nyilván amíg helyes és szabályos), hanem kialakítja a saját rutinját. Szóval szerintem igenis baj van az említett kolléga munkájával és módszereivel, de a kérdezőnek ezt nem kellene hagynia. Én a helyedben beszélnék vele.
2019. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vegre, ez egy normalis valasz. Ilyet kertem. Koszi. Szoltunk egyebkent neki mar mindjharman. Tovabbra is a sajat igazat fujja, miszerint o csak jot akar. A fonok is tudja, h milyen. De en konkretan nem birom elviselni es mas se
2019. nov. 18. 17:32
 10/10 anonim ***** válasza:
8: Sok betanító azért viselkedik így, mert hogy amikor anno úkoncként odakerült, akkor vele is így bántak, és most ezt akarja kompenzálni. "Ha én szívtam, te is szívjál!"-mentalitás.
2019. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!