Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy fizetésből...

Hogy lehet egy fizetésből saját házat, normális autót elérni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 hónapja kezdtem el dolgozni,nettó 250et megkeresem,anyemrkkal elek,viszont úgy érzem,hogy egy normális autó árát is összegyűjtsem,legalább fel évig kell felretennem és nem esztelenul költekezni,de inkább több ideig.Viszont,ha elszeretnek költözni és saját hazat szeretnek,30 éves koromig kellenne ezt csinálnom,ha nem szeretnek alberletbe menni?ami nyilván meg több pénzt elvinne és akkor meg nem is volt szó arról,ha barátnőm van,esetleg szórakozni,élni szeretném az életem és nem pedig minden garast a fogamhoz verni.Vagy ezt egy átlagos fizetésből nem lehet megvalósítani?19f
2019. nov. 26. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
19 éves vagy, ahhoz képest átlagon felül keresel. Még ne álmodozz. Ennyi pénzből meglesz az autó, és a saját rész önerőjének fele simán, úgy hogy szórakozz is. Majd jön valaki aki mellé teszi a másik felét, és 25 év hitel után fellélegezhettek.
2019. nov. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
hitel
2019. nov. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
2-3 évig még tanácsos a szülői házban maradnod. Annyi idő alatt össze lehet spórolni egy autóra és kaucióra egy albérlethez + marad némi tartalék. Saját ház az manapság esélytelen átlag fizetésből, csak hitel.
2019. nov. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szüleim anno jól megszívták a devizahitellel, azóta teljesen bizalmatlan vagyok a bakokkal szemben de azt mondom hogy egy jól átgondolt kedvező banki kölcsön házvásárlásra még mindig jobb lehet mint albérletet fizetni, mert az albérlet sose lesz a tied, hiába fizeted. Ha az albérlet árát a kölcsön visszafizetésére költöd akkor lesz házad. Átlag fizetésből vagy ezt tudom elképzelni vagy 30 éves korig mamahotel és akkor még egy buliba nem mentél el. De 19 évesen nem kell bepánikolni, én 18-20 éves koromig kaptam havi 40k ösztöndíjat a szakmám miatt, utána meg egy gyárban dolgoztam 2 évig havi 130k átlagért. Szóval hozzám képest előnnyel is indulsz. Képezd magad vagy valahogy próbálj előrelépni aztán a pénzed is több lesz.
2019. nov. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Fél év spórolás egy kocsira azért teljesen rendben van. Az más kérdés, hogy a kocsi enni fogja a fizudat később is. Lakást pedig hitelből szoktak venni az emberek, de azért ha 10 év alatt nem duplázod meg (minimum) a fizudat, akkor valamit rosszul csinálsz. A 250 nem rossz kezdésnek, nekem ennyi volt a bruttóm az első munkahelyemen 23 évesen pár éve.
2019. nov. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Autód lehet, házad hitel nélkül viszont soha nem lesz sajnos. Pedig a te fizud jónak számit ebben a tetves országban.
2019. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Hitel nélkül jóval több idő kell hozzá, hogy saját lábra állj.

Én anno arányaiban jobban kerestem, mármint hulladék pénzt kerestem, de 5 millióból lehetett venni egy garzont, meg 350 órákat toltam havonta évekig, és így is 24 lettem, mire el tudtam költözni úgy, hogy saját (hitel nélküli) lakásba mentem.

2019. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincs előrébb, nem tudom miről -beszéltek. Igaz már nem 40-60 ezer a havi fizu, de úgye már nem 135'forint egy doboz,cigi sem. Nincs előrébb ott van, ahol mi voltunk havi 40-70 ezerel, mert az árak ötszöröződtek, a renszer úgy van felépítve, hogy kölcsönre szorulj, ha akarsz autót házat, s a kölcsönel a bank gazdagodjon, mert az évek alatt a másfélszeresét fizeted vissza a kamatok miatt.
2019. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mérnökként átlag feletti fizuval 30 éves koromig nekem is a mamahotel jut. És akkor is vennem kell majd fel hitelt, igaz, hogy legalább nem minimális önrésszel kell felvennem és nem 20 évre. Ha nem lett volna ez a nagy ingatlan drágulás már most 27 évesen mehetnék. Amúgy az ismerősi körből egyre többen ragadnak otthon ilyen 30 éves korig az ingatlan drágulás miatt. Egy garzon ki tudnék bérelni 120+rezsiért de az évi másfél Milla kidobott pénz. Ha 24 éves koromtól számolnák 30-ig az kőzel 10 millió lett volna a semmire. Ennyit luxus el szórni.
2019. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem vagy politikus, oligarcha, vagy a sleppjükbe tartozó, akkor baromi nehéz. Azért az döbbenetes, hogyha valaki Pestre akar költözni még jó fizetéssel is 20-30 évi kemény spórolás mellett tudna venni egy pici lakást. A mostani rendszert nézve csak a hitel a járható út, de csak akkor, ha stabil a munka. A másik megoldás, ha ismerősökön keresztül külföldre kimegy melózni az ember és a szállás is biztosítva van, akkor 5-6 év alatt összejön, ami 10-20 év alatt itthon.
2019. nov. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!