Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún a "miért hagyta...

Állásinterjún a "miért hagyta ott előző munkahelyét? " kérdésre mi az ideális válasz?

Figyelt kérdés

A valóság az, hogy rossz volt a fizetés, az új vezetőség elviselhetetlen volt, sorban mondtak fel az emberek. Az új, rossz vezetőség miatt a kollégák folyton panaszkodtak, rossz volt a hangulat, ezért úgy döntöttem nyáron inkább pihenek.

Ha ezt vagy egy részét elmondom fennakadnak rajta. Pl. A nyáron pihentem dologból azt szűrik le, hogy bármikor képes vagyok felmondani, ha egy kis pihenésre vágyom. A rossz vezető, rossz hangulatból azt szűrik le, hogy akárhol előfordulhat valami rossz én de azonnal lelépek, esetleg nem jövök ki jól a kollégákkal. Azt végképp nem értik, hogyha rossz volt a fizetésem hogy mertem felmondani a semmire - pedig alapjaiban tudtam mellette félretenni, pusztán a végzettségemhez és a feladatokhoz képest volt alacsony, de ebbe nem gondolnak bele.

Már próbáltam kitalálni dolgokat pl. elköltöztem, de ebből az jött le, hogy ha esetleg újra költözök újra felmondok. Tehát egy ördögi kör amire nincs megfelelő válasz.

Mi lenne az optimális válasz erre, ami hihető, könnyen emészthető és nem akadnak fenn rajta hosszabban?


2019. nov. 27. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell (teljesen) oszinten lenned, de ha magyon akarnak alkalmazni, akkor szinte mindegy, hogy mit mondasz.


Tolem legutobb megkerdeztek, hogy sajnalta-e az elozo munkaltatom, hogy felmondtam? Erezheto volt rajtuk, hogy hianyolni fognak? Ravagtam, hogy nem, mert lekezeloek voltak velem, nem vettek komolyan, stb... szoval őszinte voltam adtak allasajanlatot.


Ha viszont nem akarsz teljesen őszinte lenni, akkor hivatkozzal rossz munkakorulmenyekre, fejlodesi lehetoseg hianyara. Egy elozonel jobb helyen ezeken nem fognak fentakadni.

2019. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

El ne mondd az igazságot. Nem szeretik hallani.

Inkább olyasmit, hogy szeretnél szakmailag tovább lépni, új területen dolgozni, mert rájöttel, hogy ez jobban passzol hozzád, jól tudnál benne teljesíteni, stb....a

2019. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon gaznak tartom, hogy itthon nem lehet azt mondani, hogy a rossz fizetes miatt hagyta ott valaki az elozo melohelyet, azert eleg egyertelmu, hogy nem azert dolgozunk, mert amugy unatkoznank szabadidonkben...
2019. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

El lehet mondani, de ne ilyen sarkosan.

Megváltoztak a munkahelyemen a körülmények és inkább új feladatot keresek, ahol jobban ki tudom használni a képességeimet.

Nem kell mondani, hogy x hónapot pihentél.

2019. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én több allasinterjun kerültem már ilyen helyzetben. Mindig őszintén elmondtam, hogy a fizetés miatt jöttem el a korábbi helyekről.

Nem hobbiból dolgozunk, hanem a pénzért. Semmi ciki nincs benne szerintem.

De ha nagyon aggódsz, tedd hozzá, hogy nem volt előre lépési lehetőség, megragadtál egy szinten, többre vágytál. És ekkor ebből a mondatból kihozhatod, hogy ez a cég, ahova most jelentkezel mennyire nagy előre lépés lenne neked stb.

2019. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Mikor én interjúztattam, volt, aki elmondta, hogy nem értett egyet a szakmai vezetőség döntéseivel, nem jó irányba vitték a dolgokat és úgy döntött, nem szeretne olyan helyen dolgozni, ahol nem azonosul az irányzattal és ahol nem érzi jól magát.

Mi ezt nem tartottuk rossz válasznak, fel is vettük az illetőt.

Szerintem alap, hogy a legtöbb ember szeretné jól érezni magát a munkahelyen és nem ellene menni a moráljainak és értékrendjének :D

2019. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok egy rutinos állásinterjúra járó, mert hosszú ideig dolgoztam egyhelyen, (25 év). Viszont láttam bőven jelentkezőket. Előttem teljesen jó ötleteket javasoltak itt ennél a kérdésnél, de egyet soha ne mondj interjún: "elmentem nyáron pihenni"! Nem tudom, hány éves vagy, de ezt semmiképp ne!
2019. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Igazából ezek nem rossz válaszok, már próbáltam csak így felületesen elmondani, de ilyenkor nem értik, hogy a "semmire" hogy mertem felmondani. Rákérdeznek, hogy mi állt még a háttérben, hiszen ezek olyan okok amik mellett a legtöbb ember marad a munkahelyén és mellette próbálja megoldani a munkakeresést, ahol van előrelépési lehetősége, új feladatok, stb. és csak akkor vált mikor összejött a másik.


27 éves vagyok. A pihenést ezentúl hanyagolom, eleinte jó ötletnek tűnt. Már azért, mert mikor elkezdtem interjúra járni mindig azzal kezdték, hogy hogyhogy 2 hónap alatt nem találtam állást, így könnyűnek tűnt rávágni, hogy nem is kerestem. Persze azzal finomítottam, hogy nyárra voltak lefoglalva nyaralásaim, amiket nem tudtam már lemondani, ám a próbaidő alatt tudom, hogy nem szívesen engedik az embert szabadságra. Tehát az a baj, erre sem tudom mi az ideális válasz. Talán jobb ha azt mondom nyáron pangott az álláspiac, kevés lehetőség volt.

2019. nov. 27. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Kerestél nyáron is munkát, de nem találtál megfelelőt.
2019. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnél haladni s újat tanulni.


De pl én simán lepacsiztam azzal, aki ki merte mondani felvételkor mi miatt hagyta ott s hozzá mondta "elítélhet, de nem fogok hazudni"

+ Mellette amihez értett, ahhoz nagyon.

Nem érdekelt, hogy nincsen papírja

2019. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!