Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központokba csak...

A munkaügyi központokba csak a szegényebb sorsú emberek regisztrálnak?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, egy munkaügyis angol tanfolyamra járok. A napokban filozofálgattam a munkaügyi központ rejtelmeiről. Arra jutottam hogy sajnos, aki ide regisztrál annak se anyagi lehetőségei nincsenek, se kapcsolati tőkéje nincs, különben nem regisztrálna ide. Ha egy tehetős ember véletlen munkanélkülivé válna, biztos hogy nem regisztrálna be egy munkaügyi központba. Hanem felkeresné a kapcsolatait, stb. De ennek ellenére van 1-2 csoporttársam, akik sznobnak akarják feltüntetni magukat, én jókat mosolygok rajtuk. Mert ha tényleg sznobok lennének, nem lennének itt szerintem. Egy sznob ember nem szorul rá a munkaügyi központ segítségére szerintem. Ezt rosszul látom vagy igazam van?
2019. dec. 1. 15:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nyugi még lehetsz valaki ahogy én is. Ez vigasztaljon. Aztán vagy összejön vagy nem.
2019. dec. 1. 20:44
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sem sok értelme van a munkaügyinek, legalábbis amit elvileg kéne csinálniuk, hogy segítenek munkát találni, na abban nem remekelnek.

2 szakmával 3 év alatt egyszer sem közvetítettek ki sehová, tanfolyamra meg nem mehettem, mert oda "túlképzett" vagyok.... vicc az egész. Ráadásul az ügyintézés baromi lassú, még időponttal is órákat kell várni.

2019. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod. Egy kivétel van. Ha valaki támogatást akar igénybe venni egyéni vállalkozókènt, akkor annak regisztrálnia kell a munkaügyibe. Egyébként nem sok haszna van egész munkaügyi szarnak, nekem is kiküldtèk, hogy menjek kamionsofőr képzésre, meg hegesztő képzésre, amikor eleve suliba járok, nincs meg a B jogsim sem és nő vagyok. Egyébként a legtöbb ott dolgozó is nagyon arrogàns és lekezelő, amikor bementem regisztrálni, és odaadtam az érettségimet a 12 osztályt igazoló bizonyítvànyommal akkor 18 évesen nagy lekezelő bunkókènt ennyit mondott a pasi: "Csak ennyi?" Mintha mindenki 3 diplomàval menne oda regisztrálni...
2019. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 hol, és hogyan küldtek ki kamionos képzésre? Nekem egy drága vizsga (gki) lenne hátra és fel sem ajánlották ezt, pedig ce jogsim van. :D
2019. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A nöknek sokkal könnyebb csak legyen hozzá gyomruk. Lásd Timikét meg az azóta megboldogult öreg Mikulàd bàcsiját. Közelébe nem lenne ekkora vagyonnak, ha nem csàbítja el és veteti el magát felesègül az öreggel.
2019. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
*Mikulás
2019. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Zimány Linda is bereggelt anno, LujiVuttyonnal az oldalán.
2019. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!