Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új kolléganő, értelmetlen...

Új kolléganő, értelmetlen viselkedéssel, ez mi?

Figyelt kérdés

Jött a munkahelyemre egy új kolléganő, fiatal huszon páréves csaj. Nem munkatársam, teljesen máshol dolgozik, csak hetente pár alkalommal összefutunk mindig egy közös helyiségben.

Mindig mosolyogva köszöntem rá, az első naptól kezdve, mivel én minden nőnek így köszönök a munkahelyen, ő pedig szintén kedvesen, mosolyogva fogadta ezt. Pár hét elteltével 180 fokot fordult a dolog, ha látott került, igyekezett nem észre venni, hogy ne kelljen köszönni.

Jó, mindegy, ha nem, hát nem, úgysem vagyunk munka kapcsolatban sem, de én azért mindig ráköszönök.

Majd pár hónap elteltével ismét kedvesen köszön vissza, és már ő maga jön közelebb.

Kérdeztem a kolléganőimet, de ők sem tudnak magyarázatot adni.


Nem, nem akarom megdugni, családom van, csak zavaró egy ilyen emberi hozzáállás és érdekel a mögöttes tartalma.



2019. dec. 4. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
ezt miért nem tőle kerdezed meg? csak ő tud rá választ adni igazából.
2019. dec. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet hogy tetszel neki és zavarban van. Vagy a köszöngetés. Pl nekem is fárasztó mindennap sok embernek köszöngetni még jó étvágyat stb. Van aki introvertált..
2019. dec. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy nem is neked szólt a viselkedése? Lehet hogy csak rossz napjai voltak vagy bármi problémája volt, szerintem ne vedd magadra főleg ha nem is adtál rá okot. Lényeg hogy most minden oké nem?
2019. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Nincs ebben semmi értelmetlen, csak azt hiszed körülötted forog a világ.
2019. dec. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

a) Semmi köze hozzád, rossz passzban volt, te meg nagyon magadra vetted (miért is..?)

b) Félt, hogy a személyének szól a cuki köszöngetésed, ezért hirtelen távolságot tartott, hogy ne akarj kikezdeni vele. Mostanra vszeg rájött, hogy nem a személyének szól, így nyitottabb.

c) Bejössz neki, de nem akart félreértést, ezért lett elutasító. Mostanra valami változott (pl szingli lett), ezért már nincs oka távolságtartónak lenni.


Válaszd ki, melyik szimpi.

2019. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg nem veled kapcsolatos
2019. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megbeszéled vele, mint ember az emberrel.


Én is viselkedtem hasonló képp a nőkhöz köszöngető emberhez.

Annyi, hogy én a nemtetszésem okát képébe mondtam. (Voltak dolgai ami taszított, hiába van valakinek családja... Az nem azt jelenti, hogy a szemgolyói hűek)

Utána csak szimplán elviseltem, alap köszönéssel.

2019. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1, nekem szól, mert másokkal ugyan úgy viselkedett mint bármikor máskor

2, nem kérdezem meg tőle, nem vagyunk olyan kapcsolatban, nem akarom kellemetlen szituba hozni, mert így az jön le, h érdekel mint nő


Nem érdekelne a dolog, ha nem lenne ennyire látványos.

2019. dec. 4. 09:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tetszel neki, de nem akar semmit, és mivel tudja, hogy van családod időnként viselkedik így, nehogy leleplezze az érzéseit, mert arról nem tehet, és neki is kellemetlen lenne a munkahelyén ha ez kitudódna, mert képzeld el úgy dolgozni, hogy te is elkezded kerülni és a kollégák meg kiröhögik és kibeszélik a háta mögött, de neki is kell dolgozni, pénzt keresni, és eltartani saját magát, vagy nem tudom egyedül van-e.


Kezeld jól ezt a helyzetet, kellemetlennek érzi az érzéseit, és valószínűleg hibáztatja is magát, hogy tetszel neki.


A kolléga nőnek meg majd megnyugszanak az érzései, de még véletlenül se pangáld, és a többieknek ezt ne mond, mert akkor abból kikezdés lenne.

Csak hagyd, ha most így tudja levezetni ezeket az érzéseket. Felnőtt IQ és EQ intelligens emberek ezt nagyon szépen és diplomatikusan tudják kezelni, úgy hogy elférnek egymás mellett, és megértik a másikat. Sz.r lehet neki.

2019. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

De az is lehet, hogy nehéz időszaka volt, előző voltam.


Csak tippeket adunk neked.

2019. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!