Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más korombeli sem talál állást?

Más korombeli sem talál állást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, cukrász a végzettségem. Dolgoztam Sparban, pékségben, cukrászüzemben eddig. De már 4hónapja nincs állásom! Munkaügyi küldött egy álláslehetőséget. Pénteken felhívtam őket, és közölték, hogy valójában hajléktalanoknak és leszázalékolt embereknek tudnak állást biztosítani. Hát mit ne mondjak csalódtam! A pékség ahol dolgoztam , kikötötte, hogy jelentkezzek be a munkaügyibe mert akkor kapnak utánam támogatást. Ott dolgoztam egy hónapig, nem írtam alá semmit, nem volt szerződésem, napi fizut kaptam. 90 ezret kerestem. 2:30kor keltem, dolgoztam mások helyett mert " öregek nem bírják".. Igen csak, hogy ugyanazt a pénzt kapta mint én , ugyanaz is volt a feladata. Na mindegy. Szóval vagy nincs munkám, vagy olyan kevés a fizu, hogy éhenhalok belőle! Ti, hogy vagytok ezzel?

2019. dec. 8. 23:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy itt jön majd az, hogy suli mellett is lehet dolgozni. Általában nagy városokban folynak ezek a képzések pl Székesfehérvár, no de ha pl Móron lakik? Mennyi idő az utazás? A bérlet? Ezek nem olcsó dolgok!! Sőt egyik ismerősöm OKJ-n tette le a szakács szakmát, mindamellett hogy gyakszi helyre kellett járnia, a suliban csak a tételeket dolgozták ki, illetve egy hónap alatt ledarálták az anyagot. Az iskolának nem volt felszerelése illetve megfelelő tankonyhája, hogy bizonyos dolgokat biztosítson. Ezért, küldték őket külsős helyre. Ha ott nem tanították meg neki rendesen a gyakorlatot, akkor vagy megbukott, vagy saját költségen otthon gyakorolhatott.
2019. dec. 11. 13:37
 12/15 anonim ***** válasza:

#10:

nekem a hobbim a játékfejlesztés (programozó vagyok), van egy srác akivel együtt dolgozom, ő gyári munkás


mellette otthon amennyire van ideje képzi magát grafikusnak, elég szépen rajzol, és tök jó dolgokat csinál, 3D modellezik is


mindenki úgy osztja be az idejét ahogy tudja, nem mindig csak a képzések vannak, hanem hobbiból el lehet kezdeni tanulni, fejleszteni magát az embernek


persze sok szakmából csak elméleti dolgokat lehet tanulni, de később ráfekszik a gyakorlatra

2019. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12# Igen igazad van. Az a baj, hogy sok helyre ha nincs papírod, legyen az egy OKJ-s bizonyítvány, vagy egy nappali tagozatos középiskolai bizonyítvány, nem vesznek fel. Hiába értesz hozzá, mert szereted csinálni, és sok időt fektettél bele, hogy autodidakta módon elsajátítsd, letolják. Apám is két kezével építette a házunkat, ért a burkoláshoz, vakoláshoz, fűtésszereléshez, ácsoláshoz, falazáshoz. Mindenhez jóformán ami az építőipart lefedi. Még sincs róla papírja, pedig 14 éves kora óta ebben dolgozik, és gyönyörű munkákat csinál. Ha nem lenne ismertsége ma nem tudom miből élne. Van egy 40 éves barátnőm, ő otthon készít tortákat, díszeket, süteményeket. Esküvőre, mindenféle alkalomra. Nincs róla papírja nem is hivatalos, ezért nem cukiban dolgozik. Ha egyszer ez eljut a NAV-hoz megcs*szik a száját. Egyébként gyári munkás. Soha nem ettem olyan jó rákóczi túróst, pedig én cukrász vagyok:DDD Mégis ez az út maradt neki is. Ha lenne egy papírja, akkor már mehetne cukrászdába, vagy cukrászműhelybe. De nem tud elmenni, mert ott a munkája, illetve a rendelései, plusz a gyermekei. :)))
2019. dec. 11. 14:21
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, meg az én példám (#9) bizonyíték arra, hogy a "sztárszakmákkal" is nehéz állást találni.

Pedig én szeretem, amit tanultam, beszélek nyelveket, de mégse jön össze

2019. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező en is így vagyok ezzel, érettségivel es pék-cukrász szakmával semmit nem találok...amint befejeztem a sulit mentem ki külfödre hála az egnek egyből sikerült, aztan haza jöttem szezon vege (marciusba mennek vissza hacsak nem találok valami melot itthon) de tapasztalat hiányában nem igazan tartanak igényt rám. Remenykedem januártól csak több lehetőség lesz, mert marciusig elunom az eletem, es a megtakaritott penzem is felélem..22/N
2019. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!