Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos ha azért...

Szerintetek jogos ha azért bocsátanak el, mert rosszkor betegedsz le?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, fontos esemény kezdődött azon a héten, csakhogy belázasodtam. Első nap bementem de borzalmas volt, így utána már nem, és elmentem orvoshoz, aki azt mondta maradjak otthon, mert ráadásul fertőző is. Ezt nem bírta elviselni a főnököm, szerintem egyébként azt hiszi kamuztam, ezért ma beszélt velem, hogy nem akarja hogy itt dolgozzak. Persze szarul esett ez nagyon, de most istenem, mit tudtam volna tenni, hogy pont akkor betegszem le...nem érzem jogosnak az elbocsátást, de ha meg ennyire meg nem értő a főnököm, akkor nem is szívesen dolgoznék itt. Csak nem érzem fairnek ezt az egészet. Ti mit gondoltok?
2019. dec. 9. 09:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyszeri eset, de szerintem ez onnan fakad, hogy sokan kamubetegezhetnek a cégnél. Én nem rég óta vagyok itt, majdnem fél éve. Tény és való a főnök hangoztatja, hogy nem szeretne együtt dolgozni megbízhatatlan emberekkel, és mivel én pont rosszkor betegedtem le, megbízhatatlannak titulált. Nem tudom mi lesz most, olyanokkal jött, hogy ad időd, míg esetleg más munka után nézek, ő jószívű, nem dob ki az utcára senkit egyből....eléggé sok volt ez így nekem, szóval már én se szívesen dolgoznék vele. Nem tudom mi lesz őszintén szólva, de az a baj, hogy olyan ember se vagyok, aki pereskedik :/
2019. dec. 12. 21:36
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
11: Pedig ha igazságtalanul küldenek el, akkor perelni kell. Vagy pedig ésszerűen elmagyarázni neki, hogy nem te tehetsz a megbetegedésről. És hogy máskor nyugodtan küldjön ki felülvizsgálóorvost. Persze, léteznek buggyantabb főnökök, akiket a tényleges betegség megállapítása sem győz meg. Képesek arra gondolni, hogy a dolgozó szándékosan betegítette meg magát vagy törte el a végtagját, csak hogy pár hétre kimaradhasson a munkából.
2019. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű, ne írd alá a közös megegyezést, akkor mehetsz munkaügyi bíróságra. Más kérdés, ezek után ki akarna ilyen főnöknek dolgozni ... vagy pereskedni.
2020. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!