Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos ez a viselkedés a...

Jogos ez a viselkedés a munkatársamtól?

Figyelt kérdés
A főnökünk jövőre nyugdíjba megy, és lehetett pályázni a helyére. Egyik kolléganőm jelentkezett, de a főnök megmondta neki, hogy nem jósol neki túl sok jót, mert neki csak egy érettségije van, és ilyeneket nem szoktak vezetővé tenni. Ettől függetlenül tőle megkap minden támogatást, és mondani fogja a nevét és a jó tulajdonságait. De végül igaza lett, és más lett a vezető, akinek diplomája van és szakmailag is többet tud. Viszont a főnök ajánlotta ezt a kolléganőmet mint "helyettest", hogy majd segít az új főnöknek, főleg az elején, mert ő még nem ismer itt annyira minket. Erre a kolléganőm kijelentette, hogy ő biztos nem fog neki segíteni, ő lett a főnök, oldja meg, még ő segítsen azok után, hogy nem őt választották... Azon gondolkodtam, hogy lehet valaki ilyen? Milyen undorító viselkedés már ez? Ahelyett hogy méltósággal viselné a döntést? Csak nekem visszataszító ez? Ti mit gondoltok a viselkedéséről?
2019. dec. 16. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Valahol jogos. Megpályázott egy helyet, amit végül nem kapott meg, és most azt várnák, hogy ő segítsen kényelmesen beleszokni a pozícióba annak, akit végül odavettek. Ez kb. ugyanaz a színvonal, mint mikor valakit kirúgnak, de azt várják, hogy még ő tanítsa be azt, aki a helyére jön. Vagy mondjuk próbáld elképzelni, hogy egy ismerősöd nyer egy kétszemélyes nyaralást, és keres valakit maga mellé. Te jelentkezel, de végül mégsem téged választ. De megkér, hogy azért segíts neki becsomagolni, meg menj ki velük az állomásra. Tetszene?
2019. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez vissza fog jutni az új főnökhöz, gondolhatod, hogy fog a kolléganődhöz állni. Majd ő lerendezi. Legalábbis én azt tenném. Te maradj ki belőle.
2019. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem, azt várják tőle, hogy támogasson egy új munkavállalót a betanulásában. Ha ezt direkt és szándékosan, puszta rosszindulatból nem teszi, az már aljasság kategória. Függetlenül attól, hogy ő is pályázott arra a pozícióra és tudta előre, hogy nincs sok esélye.

Ahogy a második írja, ha normális vezető került a posztra, rövid úton helyreteszi ezt az idiótát

2019. dec. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 Azért a helyettes nem ezt jelenti. Szerintem pont ez is azt mutatja, hogy mennyire nem lett volna jó vezető. Egy főnököt nem szabadna, hogy az érzelmei irányítsanak. Pont ezért nem lett volna jó vezető. Aki nem bírja a kudarcot, az ne jelentkezzen ilyen feladatra. El kéne fogadnia, hogy szakmailag a másik megfelelőbb választás (ezen nincs mit vitatni, neki mérnök diplomája van, kolléganőm nem tudná azt ellátni, amit ő tud - és ez most nem bántás), és vezetőként is őt látták megfelelőbbnek. Nem hiába. Ennek a kolléganőmnek csak nagy a szája, és talpraesett, de ettől még nem lesz jó vezető. Csak nem értem ezt miért nem lehet elfogadni, még ő van megsértődve...
2019. dec. 16. 09:29
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Így van. Nem helyette kell dolgoznia, nem az ő dolgát kell megcsinálnia, és a főnök kapja majd érte a fizetést... hanem segíteni neki, pl. kiigazodni egy új üzemen. Esetleg mi hol van, mi a rend, mi a rendszer, milyenek az emberei, ki mihez ért, stb... amit egy új ember rögtön nem tudhat. Aztán ő a főnök, majd úgyis úgy alakítja a dolgokat, ahogy ő jónak látja. DE, emlékezni fog, hogy az elején ki segített neki. De ha ő nem segít, majd segít más. Vagyunk elegen, akik örülnek a jöttének. Szerintem egy helyettesi pozíció se olyan rossz, márcsak fizetés szempontjából sem, főleg annak, akinek csak érettségije van. De ha neki ez nem kellett, akkor főljön csak a saját levében..
2019. dec. 16. 09:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben és nekem a is lett "segitőm" aki ahelyett hogy segitett volna még jól alám akart tenni hogy átvegye a pozicióm,nem sikerült neki de megszenvedtem vele.
2019. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
4: Akárhogy is nézzük, a nyugdíjba készülő főnök részéről sem túl logikus lépés olyasvalakit megkérni a helyettesi-segítő posztra, aki maga is megpályázta a főnökséget. Hisz ez természetes, hogy feszültséget szülne.
2019. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Persze, ajánlotta helyettesnek ugyanazért a pénzért és még jópofizzon is az új főnökkel meg tanítsa be...


Szerintem helyesen tette hogy nem vállalta. Ha nem kellett főnöknek akkor ne kelljen mankónak se.

2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van ennek az egésznek egy emberi oldala, mely szerint tényleg megalázó valamilyen szinten arra utasítani valakit, hogy mást támogasson egy olyan pozícióban, amelyre önmagát is megfelelőnek tartja, - mindezt elvonatkoztatva attól, hogy valójában ténylegesen megfelelt-e a kérdéses pozícióra vagy sem. Ugyanakkor a morális oldala gyomorforgató annak, amit tett a helyettesi pozícióba emelt nő, - negatív példából jeles. Véleményem szerint az lett volna a legmegfelelőbb megoldás, ha a beosztást elnyerő kollégának megadták volna a lehetőséget arra, hogy válassza ki azt az embert a választékból, aki a saját véleménye szerint a leginkább alkalmas lehet arra, hogy rövid távon navigálja, segítse. Speciel, bárkire is esik a választása, csak ideiglenes megbízással, meghatározott ideig engedném ezt a bulit, aztán a közösség megerősítésével kerülhetett volna sor arra, hogy véglegesen elnyerhesse az illető a helyettesi beosztást.
2019. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

"Véleményem szerint az lett volna a legmegfelelőbb megoldás, ha a beosztást elnyerő kollégának megadták volna a lehetőséget arra, hogy válassza ki azt az embert a választékból, aki a saját véleménye szerint a leginkább alkalmas lehet arra, hogy rövid távon navigálja, segítse"


És mégis honnan tudná egy új ember, hogy melyik random vele szemben ülő lenne erre alkalmas?

2019. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!