Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Véleményekre vagyok kíváncsi?...

Véleményekre vagyok kíváncsi? Felmondás oktalanul?

Figyelt kérdés
11 hónapja dolgozom az adott helyen. Nemrég történt hogy eltörtem az ujjam és 4 hétre szigorú pihenőt irt ki az ortopéd szakember. Ezután visszamentem dolgozni. A szerződésem lejár 31-én és azzal indokolják hogy nem hosszabbítják mert ujj töréssel kellett volna mennem dolgozni az semmi,így nekik kiadás az én "megtartásom" mivel 1 hónapot "beteg " voltam. De természetesen szerodesbrnezt nem írja így le hanem csak lejár és nem hosszabbítja, tehát jogilag nem ér semmit a szavam így.

#munka #jogtalan felmondás
2019. dec. 21. 13:28
 1/9 A kérdező kommentje:
" de természetesen a szerződésben " bocsi a hibáért
2019. dec. 21. 13:29
 2/9 A kérdező kommentje:
iegészítem azzal hogy a munkámat elvezettem mindig, ha maradni kellett bent maradtam, bementem amikor kellett.konfliktusom nincs közvetlen főnökkel. A tulajdonos pedig minden egyéb kifogást sorol hogy ne hosszabitsa a szerződésem.
2019. dec. 21. 13:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz érdemben mit tenni. Ha határozott időre szólt a szerződés, akkor minden további nélkül megteheti, hogy nem hosszabbít, az indok ilyen esetben "mindegy".
2019. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is látom. Őszintén nem is sajnálom ezt a munkahelyet mert nem ér annyit.csak nem gondoltam hogy ennyit ér nekik az eddigi munkám, hogy a hibámon kívül történik egy ilyen dolog és már mehetek is.
2019. dec. 21. 13:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudtomra adta hogy nem akar megtartani azt hogy papiron ezt nem azonnal így közli hanem a szerződés lejártával megyek az mindegy, aki akarja érti a kérdést, én fogalmaztam akkor tévesen.
2019. dec. 21. 13:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a problémád?! Lejár a határozott idejű szerződésed, amit nem hosszabbítanak meg. Szerintem nem releváns az ujjtörésed, mert semmi garancia nem volt arra, hogy meghosszabbítják.


Mellesleg ha csak nem fizikai munkát végzel, az ujjtörés nem indok arra, hogy egy hónapig otthon maradj.

2019. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a határozott szerződésed lejár az nem egyenlő a felmondással. Nem kötelessége hosszabbítani, se elmondani, hogy miért nem tart meg. Te 1 évre kellettél kész.

Mondjuk egy ujjtörés miatt 1 hónapot otthon lenni az is luxus, szóval nem csodálkozok, hogy nem tart meg.

2019. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nehez fizikai munkáról van szó, álló munkahely. Szemembe mondta hogy ez miatt mehetek, egyébként hosszabbította volna mint mindenkinek. Lényegtelen már, kérdés lezárva.
2019. dec. 21. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem kellettél neki mert egy hónapig nem voltál és ezért nem hosszabbított. Közben talált egy másikat. Én teljesen megértem a céget, hogy nem fog alkalmazni. Gondolj bele a munkáltatói oldalról. Van egy határidős munka amire felvettek egy évre egy embert erre ő eltöri a kezét (ami nem feltétlenül baj) és egy hónap táppénzen van. Ezután átszervezéssel megoldódott a munka. Talán még jobban is mentek a dolgok nélküle. Így nem hosszabbítok az ujjtörött emberrel.

Az ujjtöréssel lehet dolgozni. Én építkezésem dolgoztam a törött bal kisujjammal. Szóltam a főnöknek és úgy alakította a munkát hogy tudjak hasznosan dolgozni.

2019. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!