Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi törvényt kell tudnia...

Mennyi törvényt kell tudnia egy biztiőrnek?

Figyelt kérdés

mostani munkámmal nem vagyok megelégedve és szeretnék valami lazábbat, ezért gondoltam a biztonsági őr szakmára.

mennyit kell tanulni egy őrnek? mikre kell odafigyelni?

lehetőleg őrök válaszát várom



2020. jan. 2. 04:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Képzésen megtanítják azt amit tudnod kell
2020. jan. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Sok hiba van a kérdéseddel. Teljesen komolytalanul veszed a szakmát, vagy az életet. Az nem Biztiőr, hanem biztonságiőr. És nem laza munka. Ilyen felfogással a képzést se fogod el végezni. Ha pedig mégis, meg látod milyen stresszes munka.
2020. jan. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Na ne röhögtessetek már ki!

Én rendesen tanultam az őrvizsgára. De felesleges volt, mert minden kérdésre lediktálták a választ. Nem agysebészek vannak ott, a nagy többség épp hogy tud írni-olvasni.

2020. jan. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy kurzus amiert fizetel es vagy tudod vagy nem, ha nem az a te bajod es neked lesz belőle bajod. Amugy meg nem laza meló mivel egyik ismerősöm biztiőr es elkapta a cigókat, hogy lopnak erre azok visszajöttek este zaraskor es jol elverték. Így legyél biztiőr.
2020. jan. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A szakmát mindenképp megkapja, ha kifizeti. Amúgy is egy gyenge elméjü is le tudja rakni. Nézd meg milyen örök vannak mindenféle helyeken.
2020. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

2 fő kategória van a "biztiőr" szakmában.


1. Telephely őrzés

2. Áruház/bolt őrzés


Az elöbbihez lényegében semmit nem kell tudni, sokszor még engedély se kell. DE a fizu is olyan (550-850Ft/óra)


Az áruház őrzés már más. Én pl 1100Ft/óráért dolgozok, és itt kell tudni sok mindent. A képzésen kevés törvényre tanítanak meg, de azokra nagyon. A gyakorlatban ezek kevesek. Én rendőrnek tanultam, és rengeteg szituációban sokat segít, hogy túlképzett vagyok a többiekhez képest. Az én munkám pl minden csak nem laza.

Folyamatos pörgés és stressz 12 órában.


Vásárlóként csak annyit látsz, hogy a biztonsági őr abban a 20-30 percben amíg ott vagy nem csinál semmit csak áll vagy sétál. Na, ez sok helyen nem feltétlen így van.

2020. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Így van, és általában akik lopnak vagy balhéznak azok nem napon barnult emberkék. És azok ellen is fel kell lépned. Azért kapod a fizut. Bárkivel szemben határozottan fel kell lépni.
2020. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

törvényt tudni?

nem jó ha tudod, mert akkor azt is tudod, hogy törvénytelen amit csinálsz

pl megbízott cég által alkalmazott vagyonőrnek nincs joga táskát autót szúrópróba szerűen megnézni, csak ha alapos! gyanú van bűncselekményre, vagy szabálysértésre, sem szondáztatni

2020. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

ismerősöm mondta, hogy lényegében a biztonsági őr nem tehet semmit csak felszólíthat. ő azt mondta, hogy nem volt még szituáció, amiben ellent mondtak volna neki és nem is tudja mit kell olyankor csinálni..

mit tesztek akkor, ha valaki nem engedelmeskedik? hogy jártok el?

2020. jan. 3. 04:20
 10/19 A kérdező kommentje:
6/9 bolti őrzés alatt mit csinálsz, ha valaki például ellenszegül vagy megtámad, vagy tetten érsz valakit?
2020. jan. 3. 04:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!