Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi törvényt kell tudnia...

Mennyi törvényt kell tudnia egy biztiőrnek?

Figyelt kérdés

mostani munkámmal nem vagyok megelégedve és szeretnék valami lazábbat, ezért gondoltam a biztonsági őr szakmára.

mennyit kell tanulni egy őrnek? mikre kell odafigyelni?

lehetőleg őrök válaszát várom



2020. jan. 2. 04:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

ha a 6/9-nek írsz, mire a válaszod megjelenik már 6/10 XD

8-as vagyok, telephely őrzés, és amit írtam, ezt kell csinálnom, megbízó megköveteli. Mit mondjak? Nem csinálom, mert törvénytelen?

Kérdésedre: bolti vagyonőrnek annyi joga van, mint bárki másnak ott a boltban, visszatartani a rendőrség kiérkezéséig.

2020. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Elé állsz és nem engeded ki a boltból, és rendört hívsz. Ezt kell tenni. Ha nem lopott csak el kell távolítani akkor kivezetheted ennyit tehetsz. Viszont sok az agressziv ember, ha helyzet van, van rá esély hogy megütnek vagy kiütnek. Föleg ha nem magyarok.
2020. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

8 vagyok

régen csináltam ilyet egyszer, ha lehet kerülöm a bolti munkát

szóval egyszer kellett valakit hátra kísérnem, ma már talán másképpen csinálják, nőt csak nő kérhet!!! meg hogy mutassa meg a táskáját stb, ha nem akarja, ehhez joga van, szépen megvárja a rendőrt, akinek talán csak akkor van joga? ezt nem tudom pontosan ha alapos a gyanú, szemtanú, felvétel stb.

de a lényeg te csak udvariasan megkérheted, vagy visszatartod, hogy ezt milyen módszerrel? nyilván a szitu adja, ha agresszív sem ütheted meg, védekezhetsz, ha megütöd te szívod meg, ő jelent fel téged

2020. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
és sajnos az a baj hogy sem az emberek sem az őrök(bár ők is emberek :)) nem tudják a jogaikat
2020. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
papíron leírva szép ez, hogy vissza kell tartani, de úgy tudom nem alkalmazhatsz testi erőt. az meg egy mozgalmas Pesti áruházban, hogy elé állsz nem ér semmit.. láttam már őrt aki elől elszaladtak és nem is történt semmi, így nem is tudom komolyan venni és nem tudom elvégezzem e a szakmát
2020. jan. 3. 14:57
 16/19 anonim ***** válasza:

jaj...

őrként mondom hogy szakmának nem nevezném, persze van aki hivatástudatból csinálja, de szerintem legtöbben mert nem ért semmihez, vagy lusta, vagy a beosztás miatt(nekem utóbbi 2 napom szabad)

de a lényeg hogy maga az őrködés egy bohóckodás, járőrözöl, csekkolsz, de minek? mindig ugyanott, és ugyanakkor mész, kifigyelik, és bemennek amikor elmentél onnan

portán bohóckodsz, ki-be léptetsz, ha kártyával mennek úgyis kinyílik a kapu, ha te nyitod, több száz embert nem ismersz, beengedsz mindenkit, boltban semmihez nincs jogod, hiszen nem vagy hatóság, csak megkérheted...

2020. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
én lusta vagyok és nem értek semmihez azért szeretném csinálni
2020. jan. 3. 17:18
 18/19 anonim ***** válasza:

Bolti őrzést ne vállalj, semmi értelme, menj telephelyre, autószalonba, portára.


Boltban mindenki kinéz, lenéz, kötekszik, okoskodik, harcolhatsz a csövesekkel, majmot csinálnak belőled a képedbe, és a hátad mögött is, közbe minden idióta tőled kérdezget meg mindent, mert azt képzelik te vagy a bíróság. Akinek meg szar napja van éppen az garantáltan belédtörli a lábát ha hagyod.


A bolti biztonságiőr rosszabb mint a pincér, vagy a londíner mert azoknak legalább van esélye a jattra.


De neked meg max az 1300 nettóra órabérre amiért ácsoroghatsz egész nap, eg töltögethetsz mindenféle felesleges napi formanyomtatványt.

Pl: Ellenőrizd végig az összes vészkijáratot / zárat, hogy megvan e akulcs és hogy működik e, vagy az áruvédelmi kapukat...

Ennyi erővel akár a konektrorokat, villanykapcsolókat is.

2020. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 16


Csak a pénz miatt csinálom, mert 360 óra (alapból plusz lehet 400 ig túlórázni is) egy hónapban 950 ft os nettóért óránként, de nem várnak el semmit, külön bódéban a telek szélén van tévé, laptopozhatsz egész nap, van konyha, megfőzheted az ebédet, este meg amikor bezár a bazár, riasztó, és infra be, aztán alvás reggelig.

Mindez egy tüzép telephelyen.

Annyi csak a feladat, hogyha szállító jön akkor kihívni hozzá az illetékes rakodót, jelezni a műszaki problémákat, tűzjelzőt felügyelni.

2020. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!