Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet ma Magyarorszá...

Miért nem lehet ma Magyarországon otthoni munkát találni?

Figyelt kérdés
Külföldön az emberek fele otthonról dolgozik, kényelmesen, kötetlenül és jól megél belőle. A technikai és egyéb környezet itt is adott lenne, mégsem lehet semmi olyan munkát találni amit itthonról lehetne végezni, még ilyenekhez is be kell járni mint fordítóiroda meg hasonlók aminek végképp semmi értelme. (Nyilván sok munka van amit nem lehet otthonról csinálni, mentős, katona, rendőr, tűzoltó, utcaseprő, bolti eladó stb., de legalább ugyanennyi van amit igenis lehetne otthonról, maximum nagy ritkán bemenni valamiért.) Itt miért ragaszkodnak nálunk mindig ahhoz hogy bejárjon az ember dolgozni egy irodába vagy hasonló helyre (ami csomó idejét, pénzét és energiáját elviszi), olyan munkára amit otthonról is 100%-osan ugyanúgy el tudna végezni, csak kipihentebb lenne és több pénze is maradna? Mi miért vagyunk mindenben elmaradva a világ mögött?

2020. jan. 2. 19:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
Miért, tegnap lehetett?
2020. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A választ sajnos nem tudom, pedig engem is érdekelne a dolog és egyet értek veled. :)
2020. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

"otthonról is 100%-osan ugyanúgy el tudna végezni"


Hát... szerintem még a felét se csinálnák meg otthonról.


IT haveromnak név nélkül meg kellett adnia, hány órát voltak a gépbe bejelentkezve a home office-on lévő dolgozók. 3 óra volt az átlag a 8-ból.

Ha tiéd lenne a cég, ezek után erőltetnéd az otthoni munkát?

2020. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Az emberek fele?!

Kivancsi lennek, hol olvastad ezt az infot.

Es melyik orszagrol volt szo?

2020. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#3 Na ez a másik amitől falra mászok, ez is tipikus magyar mentalitás, hogy nem azt nézik hogy a munka el legyen végezve, hanem hogy mennyi időt fordítanak rá. Pl. ha már említettem a fordítóirodát, ott nem az a lényeg hogy időre kész legyen a szöveg? Nem mindegy a nap mely részében mennyit foglalkozik vele, ha időben és az elvárt színvonalon kész a végeredmény?

Ugyanez fordítva: tényleg biztos hogy jobb ha be kell mennie az embernek és eltöltenie benn a 8 órát, aminek a felében cigizik, pasziánszozik meg viccet mesél? Vagy éppen lajhártempóban böngészi az Excel-táblát, hogy teljen az idő de ne szakadjon meg? Ugyan már...

2020. jan. 2. 19:55
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

Én spec itthonról dolgozom. E-mailekre válaszolok. Mivel van egy elvárt mennyiség, nem nagyon tudom, hol tudnék lógni. :)

Szerintem is lehetne jóval több otthoni meló, nyilván van,a ki lógási lehetőségnek fogja fel, de talán egyre kevesebb ilyen lenne, ha sok ilyen meló lenne, és szépen ki is rúgnák a lógósokat.

2020. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#4 Olvass utána a skandináv országoknak, Svájcnak pl., de egyre magasabb az arány Németországban, USA-ban stb. is. Gyakorlatilag minden fejlett országban. Ha még nincs is 50%, de nem 1-2%-ról van szó, és növekvő az arány.
2020. jan. 2. 19:58
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

Az én munkám is olyan, hogy alapból lehetne otthon csinálni, csak néha kéne bemenni, az ügyfelek miatt. Könyvelőirodáról van szó amúgy.

De nálunk az ingyen túlóra is el van várva néha. A főnök (akinek ugyanúgy van munkája, aminek meg kellene lennie), sokszor az utolsó pillanatra hagyja a dolgokat, és egyedül meg nem szeret benn maradni túlórázni. Szóval sokszor nekünk is benn kell, pedig mi jól állunk. :/

2020. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Azért amiket állítasz, az finoman szólva is túlzás.

Igen, sok helyen lehet otthonról dolgozni külföldön, de azért a "fele" elég durva túlzás. Már csak azért is, mert az álláshelyeknek bőven több, mint a fele olyan, hogy jellegénél fogva csak helyszínen végezhető, vagy macerás lenne otthonról végezni. Emellett amit elvileg lehetne távolról végezni, ott sincs 100%-os otthoni foglalkoztatás, még nyugaton sem.

De ettől függetlenül jogos kérdés, hogy ez miért szinte ismeretlen. Az egyik ok: mert nincs vezetői kultúra. Kiből lesz itthon vezető? Aki "jókor van jó helyen", és jó popsit nyal. Senkit nem érdekel, hogy milyenek a vezetői kompetenciái. Örökölt apucitól pénzt, indított egy vállalkozást, tojik rá, hogy szakmailag vagy személyileg megfelel-e egy vezetővel szemben támasztott elvárásoknak, ő lesz a főnök. És mivel Magyarországon az a tény, hogy van munkád (akkor is, ha éhbérért beledöglesz), még az életednél is fontosabb, ezért senki nem fog "lázadni" az ilyen főnökök ellen. Nyugaton 80%-uk már rég elbukott volna. Itthon még azt is szó nélkül benyelik, hogy egy hét szabadságot kapnak egy évre (nooo, nem fizetik ki a maradékot), és az ünnepnapokat is be kell dolgozni. (Konkrét eset, amiről tudok.) Az alkalmazott nem több, mint cserélhető fogyóeszköz. Így mit várunk egy ilyen "vezetőtől"? Hogy majd elkezd gondolkodni, hogy mennyivel jobb lenne, ha otthonról is dolgozhatnának az emberei? Dehogyis... Inkább azon kezd el gondolkozni, hogy hogyan tudná minél jobban megfigyelni, és minél több ingyenmunkára kényszeríteni őket.

A másik ok, hogy munkavállalói oldalról sincs meg a becsületes munka kultúrája. (Nem kell felháborodni, nyilván nem a népesség 100%-ára értettem, vannak bőven lelkiismeretes és tisztességes emberek is, de sokakra az jellemző, hogy ott lógnak, ahol tudnak.) A "home office"-ban legtöbben annak a lehetőségét látják, hogy onnantól alig kell majd dolgozni. És munkaidő helyett elmegy bevásárolni, játszik a gyerekkel, ebédet főz, persze mindet a munkavégzés terhére. Vagy egyszerűen összecsapja a munkát, mondván ha hamarabb készen van, akkor több szabadideje marad. Otthon hajlamosabb az ember lazábban venni a dolgokat, emiatt aztán nem mindenkinél működik a home office.

2020. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"biztos hogy jobb ha be kell mennie az embernek és eltöltenie benn a 8 órát, aminek a felében cigizik, pasziánszozik meg viccet mesél?"

Nem mondom, hogy nincs ilyen, mert konkrétan az előző munkahelyen a 6 órára bejelentett takarítók kb. 4 órát dolgoztak, abból kettőt cigiztek, meg elvonultak, és dumáltak.

De az állások nagy része azért nem olyan, hogy el lehet lógni a felét. Meg ha ez a jellemző, akkor ott azért komoly problémák vannak, vagy munkáltatói részről, vagy munkavállalói részről.

2020. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!