Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi elbocsátásnak...

A munkahelyi elbocsátásnak milyen előjelei vannak?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen szinten nézed.

Operátor mondjuk pár figyelmeztetés, fejmosás, hogy nem dolgozol jól. Magasabb szinten pl. nem kapsz újabb projecteket amikor befejezel valamit, na meg itt szólnak azért prászor, hogy elégedettlenek veled

2020. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés feladatot biznak rád.

Be kell tanítani valakit arra, amit te csinálsz.

2020. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Átakarnak tenni 8-ból 6-ra. 6-ból 4 órásnak.
2020. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

attól függ, milyen területen:

pl. termelőiparban:

csökken a megrendelés, kevesebbet gyártanak, gazdasági válság, termékváltás, koncepcióváltás, új üzletpolitika, új technológia bevezetése, automatizálás, robotizáció, egyéb fejlesztések.


közszféra:

új törvény, kormányváltás, tüntetésben való részvétel, átszervezések, stb.


minden területen más

2020. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2-es:pont ezt érzem kevés feladatot bíznak rám, nem bővítik a feladatköreimet amit végzek az épp nem is olyan életbevágóan fontos,hogy ne végezhetné el más
2020. jan. 5. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott ahol én dolgoztam semmi jele nincs, felhívnak az irodába és mehetsz is haza
2020. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es második verzióját szerintem félreértetted: jelnek fogd fel, ha be kell tanítanod valakit (helyetted).

Nekem anno semmi előjele nem volt, csak annyi, hogy több területről folyamatosan küldtek el embereket előtte hónapokig. 20 év munkaviszony után áramütésszerűen ért, hogy engem is behívtak az irodába. Egy nap alatt lezajlott. Délelőtt tízkor még végeztem a munkám, dél körül már a kezembe adták a közös megegyezéses felmondásomat 5 havi végkielégítéssel. Konkrétan padlót fogtam.

Igen, ez a gazdasági válság idején volt. Nem hittem volna, hogy engem is lapátra tesznek az adott munkakör területén utolsó emberként is. A mi munkánkat átruházták a ranglétrán felettem állóknak. Előttem már négynek felmondtak. Voltak érdekes dolgok 2010-ben. Van egy gyanum, hogy hamarosan megint eljön ez az időszak, de a politikai részébe nem mennék bele.

2020. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!