Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti munkahelyen hogy oldjátok...

Ti munkahelyen hogy oldjátok meg a dohányzást? Hol dolgoztok?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem akik függők, nem alkalmi dohányosokhoz, és nem is a nemdohányzókhoz.

Mennyire tolerálják a munkahelyeden a dohányzást?

Hányszor mész ki egy nap cigizni? Milyen időközönként?

Kaptál már fegyelmezést miatta?

Figyelembe vetted álláskeresésnél hogy lehet e dohányozni az adott munkahelyen?

Van külön kijelölt dohányzó hely a munkahelyeden?


2020. jan. 16. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk tilos benn dohányozni, 2 óránként van szünet és a kijelölt helyen lehet, ennyi.

De az esztergályosunk nagyba tolja a gépet előtt, max rászól a főnök, de kit érdekel.

2020. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Szellemi munkakör, irodai munka.

Mennyire tolerálják a munkahelyeden a dohányzást? - Nincs fix szünet, ha épp nem késel egy megbeszélésről és nem csúszol határidőkkel akkor senkit nem érdekel, ki miért tart épp szünetet és hányszor teszi egy nap. Van aki dohányozni megy ki, van aki kávézni, van aki ügyet intézni, van aki sétálni, senki nem tartja számon, senki sem figyeli ezeket.

Hányszor mész ki egy nap cigizni? Milyen időközönként? - Kb. másfél óránként 5 percre.

Kaptál már fegyelmezést miatta? - Nem.

Figyelembe vetted álláskeresésnél hogy lehet e dohányozni az adott munkahelyen? - Nem, ez teljesen lényegtelen számomra.

Van külön kijelölt dohányzó hely a munkahelyeden? - Van, kettő is.

2020. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Könyvtárban vagyunk, itt szigorúan tilos ugyebár. Kabát fel, kimenni a hátsó kerti kapu elé, vagy a főbejárat elé, ott lehet.
2020. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Tanar, nalunk a suli elott lehet, a szunetek tobbnyire 10 percesek, mindig lemegyek pofekelni. Egyszer voltam egy allasinterjun, kozotek, hogy nincs szunet es nem dohanyost keresnek. Megkoszontem es felalltam. Nekem a cigi letszukseg
2020. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én nem dohányzom, de amire tudok, válaszolok.

Irodában dolgozom.

Rágyújtani csak kinn lehet - van udvar. Mindenki kedvére jön-megy, legfeljebb később végez, nincs percre szabott munkaidő. Nem érdekel senkit, ki mikor mit csinál, csak a munkája el legyen határidőre végezve.

2020. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Itthon dolgozok ìgy nem kérdés de dolgoztam már egy kis családias élelmiszeripari üzemben. Ott papìron tilos volt a dohányzás de nem hivatalos dohányzóhelyet kialakítottak és senki nem szólt érte. Akkor mentem ki amikor akartam. azért pofátlan nem akartam lenni, a többiek óránként mentek ezért én is. Persze felváltva
2020. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

2,5 évig voltam irodai adminisztrátor egy cégnél.


Eleinte 3-an dohányoztak a csapatból és 1,5 óránként mentek le egy olyan 10-15 percre.

Utána egy srác egyedül maradt, de kb ugyanezt tartotta.

Ő elment, egy darabig nem volt bagósunk, majd jött egy nő, ő is kb 1,5 óránként, kb 10-15 percre.


Nemdohányosként az a véleményem, hogy mi, nemdohányzók is kimegyünk kávézni, teázni, gyümölcsöt pucolni, esetleg ezeket a tevékenységeket picit elhúzzuk (kb 10 percre gondolok, azért nem fél órára), kint is esszük meg a gyümölcsöt, isszuk meg a kávét, nem sietünk vissza.

Míg a dohányos nem feltétlen "lóg" kétszer annyit, mint mi, mert pl. összeköti a kávézást a bagózással vagy mert nem igényel plusz "lógást", gyorsan kiönti a felforrt vizet a teafűre és tűz vissza dolgozni.


Amíg a csapat halad, nincsenek csúszások, határidők betartva, senki se marad el a csapaton belül se, és a csoport tartja a színvonalat, addig hadd pihenjen már dohányos és nem dohányos is. Annyit pihenni, felállni a géptől, járni egyet - kell.


Hála Istennek az első munkahelyemen ez volt a felfogás.

A másodikon mellettünk call center volt, őket ezért szigorúbban fogták, de amúgy ki lehetett menni (cigizni is).


Utána áruházban dolgoztam, érthető okokból nagyobb szigor volt, de a bagósok kijárhattak.

2020. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Katona vagyok, és mindenki annyit és akkor cigizik amennyit akar. Van kijelolt hely, de épületen kívül, a lustabbak inkább a mosdóba mennek.
2020. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, én nemdohányzóként válaszolnék, ketten vagyunk az irodában a dohányzó kollégámmal, az ő "válaszát" le tudom írni, hátha informatív:

- mennyire tolerálják? - teljesen, van külön dohányzó, aki nem tolerálná, az nem megy oda, így mindenkinek jó

- hányszor, milyen gyakran? - attól függ, mennyire van elhavazva, unalmasabb napokon félóránként, de ha sok a munka, egész délután nem megy ki

- fegyelmezés - nem kapott, miért kapna? ezt tényleg nem értem

- nem hiszem hogy külön figyelembe vette volna, de a munkakörünkből adódik, hogy irodai meló, ahonnan ki lehet ugrani az épület elé

- kijelölt dohányzóhely - hivatalosan kijelölt nincs, de minden munkatárs tudja, hogy az udvar egyik sarka a "dohányzó", szóval ilyen de facto dohányzóhely van

2020. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 8 órában 2 szünet van, egy 20 perces és egy 10 perces. Nálunk lehet dohányozni és van kijelölt dohányzóhely. Munkakezdés előtt 2 cigi a kapunál, gyorsan átöltözöm utána kimegyek a többiekkel elszívni még 2 cigit. Szünetekben 2-2 cigi. A kedvenceknek megengedik, hogy kijárkáljanak rágyújtani. A nem kedvenceknek 6-18 óráig a szüneteken kívüli dohányzást fegyelmivel és munkaviszony azonnali megszüntetésével jutalmazzák. 18 óra után, amikor a főnökség már elment, akkor a felettes engedélyével a rendes szüneteken kívül ki lehet menni dohányozni, max. 2 percre! Egyszerre csak 1 ember mehet ki! Mindig szólni kell, engedélyt kell kérni! Így nem lesz belőle baj. Nem stresszes a munkahely, akkor az egész 8 órát ki lehet bírni cigi nélkül.


Másik munkahelyen tilos a dohányzás. Akit rajtakapnak azonnal repül. Szünetben nem lehet rágyújtani, még a kapu előtt sem. Aki a kapu előtt rágyújt = engedély nélkül elhagyta a munkahelyét, csak leszámolni mehet vissza. Éjjel a sötétben a bokrok alatt szívják a cigit. A tűzlétrán felmásznak az épület tetejére és ott gyújtanak rá. A gépek fölött szagelszívó van és a bátrabbak munka közben behajolnak a műanyag fröccsöntőgép körasztala fölé. 1-2 slukkokat szívnak utána a szagelszívóba fújják a füstöt.

Az igazgatóság annyira nem engedi a dohányzást, hogy végül egyszer ez fogja okozni a tüzet.

2020. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!