Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek van igaza, pénz vagy...

Kinek van igaza, pénz vagy kényelem?

Figyelt kérdés

Bruttó 800 ezer körül keresek, én úgy gondolom, hogy ez egy jó fizetés, kényelmesen meg is élek belőle, tudok is félretenni. Nagyon szeretem a kollégáim, a munkahelyem és a munkámat is.

Mostanában viszont több álláslehetőséggel is megkerestek, 1.2 milliós bért kínálva (ez ugye 50%-al több mint a jelenlegi). Sok pénz tudom, de nem akarok váltani, jól érzem magam ott, ahol vagyok.

Szüleim, párom és a barátaim viszont folyton nyűstölnek, hogy ez mennyi pénz, ez évi 3 millió Ft plusz pénz lenne, meg hogy mi lesz így, ha majd gyereket akarunk, mennyi plusz pénz lenne ez stb.

Nem tudom mit tegyek.

Adjam fel a jelenlegi korrekt és nagyon szeretett munkahelyem, azért hogy a leendő családom/gyermekem jobb körülmények között élhessen? Ha nem teszem, akkor önző vagyok? Vagy hülye?

Jelenlegi helyemen évi 5-10%-os fizetésemelés van, ennek többet nem lehet kiharcolni, ezzel meg ki lehet számolni mikor jutok el a +50%-ig.


2020. jan. 17. 12:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az új hely közelebb is lenne, így az utazással napi körülbelül 1 órát tudnék spórolni.
2020. jan. 17. 12:03
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Legyél kapzsi, mohó, és telhetetlen, mint az emberek többsége. Mi baj lehet? Legfeljebb kifogsz egy idióta új főnököt, meg elviselhetetlen kollégákat. De nem a barátaid fognak agyvézést kapni, hanem te. Aztán amikor mégis visszamennél a régi, tökéletes munkahelyedre, max nem vesznek vissza, és az lesz az igazi szopacs.
2020. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
A magyarok kb 90%-a csak álmodozik a 800 ezres fizuról. Ennyiből nyugodtan lehet gyereket nevelni, anyagilag semmben nem szenvedne hiányt. Én a helyedben nem hagynám ott a biztos helyemet
2020. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Én annak a híve vagyok, hogy az döntsön a munkahelyről, aki ott fog dolgozni.

Mindenkinek nagy a szája, amikor más élete felett kell dönteni. Te neked kellene minden nap ott dolgozni, nem nekik. Ergo te dönts, ne hagyd, hogy befolyasoljanak.

Szerintem maradj, aztán később ha érzed, hogy a több pénz fontosabb lenne, akkor még mindig valthatsz.

Gondolom elég piacképes tudasod van, ergo 5 év múlva is válthatsz, ha akarsz.

Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol? Nem irigysegbol, hanem érdekel mivel lehet ilyen sokat keresni. Sajnos én rosszul választottam szakmát anno. 🙄

2020. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Én sem hagynám ott, mert többet érne a jó munkahelyi kollektíva! Fontos, h jól érezd magad az x óra ledolgozása alatt! Az emberek többsége nem mondhatja ezt el magáról! Persze az is igaz, h aki mer, az nyer, de én nem kockáztatnék!
2020. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha már most is kényelmesen megélsz a fizetésedből, akkor túl sok pluszt nem adna egy még jobb fizetés. Ha ehhez hozzávesszük, hogy szereted is a jelenlegi munkahelyed, szvsz értelmetlen lenne váltani.
2020. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
A te munkádról és életedről neked kell döntened. Ez nem 'kinek van igaza' kérdés.
2020. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem add fel ezt a helyet. Ha úgy érzed, hogy neked elég ez a pénz, jó akörnyezet, jól érzed magad (!) akkor ne add fel.


Rengeteg ember szenved amiatt, hogy sz*r a munkahelyi légkör. Ismerőseim között is van olyan, aki nagyon jól keres, de nagyon sokat is nyel ezért. Teljesne alá van rendelve, a kollégák mindenkit kibeszélnek, jópofiznak. A főnök kegyetlenül rosszindulatú és kétszínű. Jól keres, de tervez váltani, mert idegileg nem bírja.


Ha neked ez jó, mert szeretnek, jófejek, jó a főnök, jó a munka és tényleg minden jó, akkor nem biztos, hogy megéri váltani.


Persze, csábító az a pénz, mert tényleg jóval több, mint a mostani, de nem biztos, hogy meg is éri. Főleg, ha te bőven megélsz abból, ami most van.

2020. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%
Én maradnék
2020. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem fontosabb, hogy szeressem is a munkahelyem, a munkámat.

Biztos van olyan eset, amikor érdemes váltani. De szerintem a te fizetésed így is jó, nem létszükséglet, hogy másik helyet keress.

A szüleid és a párod meg eléggé anyagiasak. Te vagy a fejőstehenük? Dolgozzanak ők többet és keressenek többet, ha ennyire fontos nekik ;)

2020. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!