Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek van igaza, pénz vagy...

Kinek van igaza, pénz vagy kényelem?

Figyelt kérdés

Bruttó 800 ezer körül keresek, én úgy gondolom, hogy ez egy jó fizetés, kényelmesen meg is élek belőle, tudok is félretenni. Nagyon szeretem a kollégáim, a munkahelyem és a munkámat is.

Mostanában viszont több álláslehetőséggel is megkerestek, 1.2 milliós bért kínálva (ez ugye 50%-al több mint a jelenlegi). Sok pénz tudom, de nem akarok váltani, jól érzem magam ott, ahol vagyok.

Szüleim, párom és a barátaim viszont folyton nyűstölnek, hogy ez mennyi pénz, ez évi 3 millió Ft plusz pénz lenne, meg hogy mi lesz így, ha majd gyereket akarunk, mennyi plusz pénz lenne ez stb.

Nem tudom mit tegyek.

Adjam fel a jelenlegi korrekt és nagyon szeretett munkahelyem, azért hogy a leendő családom/gyermekem jobb körülmények között élhessen? Ha nem teszem, akkor önző vagyok? Vagy hülye?

Jelenlegi helyemen évi 5-10%-os fizetésemelés van, ennek többet nem lehet kiharcolni, ezzel meg ki lehet számolni mikor jutok el a +50%-ig.


2020. jan. 17. 12:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

A jövőbeli gyereknek egy kiegyensúlyozott, nyugodt apara lesz szüksége, nem a pénzre.

Ha a mostani helyeden jól érzed magad és anyagilag is megfelelő, akkor nem valtanek a helyedben.

Persze lehet, hogy a másik helyen is jól éreznéd magad, de ezt nem lehet előre tudni. Ha nem jönne be, gáz lenne visszamenni a régi helyre és lehet nem is fogadnának úgy már.

Mondom úgy, hogy én gyakran váltok munkahelyet, ha néhány tíz ezerrel is többet fizetnek havi szinten, már megyek. De nem mindegy, hogy milyen nagysagrendekrol beszélünk! Nekem a minimális megelheteshez is kevés a fizum. A helyedben én maradnék.

2020. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Régen láttam már olyan kérdést, ahol ennyire egyöntetű lett volna a válaszadók véleménye.

2020. jan. 17. 12:30
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha most arról lenne szó, hogy 60 ezer, vagy 600 ezer, azt mondom, teljesen érthető és jogos a vívódás.

Amúgy meg azt mondom, hogy a pénz nem minden. Azért akárhogy nézzük, aktív éveid ébren töltött idejének a felét-harmadát a munkád teszi ki. Nem mindegy, hogy ezt az időt motiváltan, energikusan, vidáman töltöd-e, vagy pedig undorral. Egyáltalán nem mindegy. És ha már a családról van szó: mindenkinek jobb egy kedves, kiegyensúlyozott apa, mint egy unott zombi.

És mint írtam, ez nem az a kategória, ahol ez a többletpénz számottevő életminőség-javulást idézne elő. Most hazaviszel fél millát, ez azért rohadt távol van a nyomortól. Tudod, hol bukja el nagyon sok ember? Hogy mindent a pénznek rendel alá. Párod és szüleid meg telhetetlenek és pénzéhesek. Én már rég lapátra tettem volna azt, akinek előbbrevaló, hogy többet tudjon elszórni, mint az, hogy boldog legyek.

2020. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is maradj a jelenlegi helyeden, ennyi extra pénz nem ér annyit, hogy rosszul érezd magad a napod egyharmadában, főleg így nem, hogy már most is korrekt a fizetésed. Váltsanak munkahelyet a szüleid és a párod, ha több pénzt akarnak. Annyira felháborít, amikor valaki mástól várja el az életszínvonala megteremtését anélkül, hogy ő is kivenné ebből a részét.
2020. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2020. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%
A párod nyüstöl, milyen kellemetlen, kevés neki a nyolcszáz ezer. Talán nem új munkahelyet, hanem olyan nőt kell keresni, aki be tudja osztani a nyócszáz-ezret.
2020. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#16


Vagy nem akarja az egészet beosztani, mert tisztában van vele, hogy az nem is az övé.

2020. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően én is a maradás mellett voksolnék.

Egyetlen szempont miatt lenne érdemes elgondolkodni: hogy ez az új hely lényegesen közelebb lenne otthonodhoz, így napi egy óra szabadidőt nyernél.


AZ viszont nekem is szemet szúrt, hogy a párod is nyüstölne, hogy válts. Nagyon helyesen írták, hogy olyan nő kellene, aki a br 800e Ft-ot be tudja osztani.... Mások ennek a negyedét is be tudják. Vagy keressen ő havi 1,2 M Ft-ot, utána járjon a szája.

2020. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%

"Mostanában viszont több álláslehetőséggel is megkerestek, 1.2 milliós bért kínálva (ez ugye 50%-al több mint a jelenlegi). Sok pénz tudom, de nem akarok váltani, jól érzem magam ott, ahol vagyok."



Igen. Most még jól érzed magad, míg megvan ugyanaz a csapat. Mi van akkor, ha a kollégak többre vágynak, váltanak?


Valahogy el kellene hagynod a komfortzónádat és tovább kellene lépned.

Saját példa. Biztos munkahelyem adtam fel a bizonytalanért. Most, hogy álláskeresö lettem és interjúkra járok, tudtam meg, hogy valójaban mennyit ér a tudásom a munkaeröpiacon. Egész eddig azt hittem, hogy jól keresek és meg voltam elégedve mindennel. Kollegáim ugyan már mocorogtak a bérfejlesztés miatt, de még senki nem volt annyira dühös, hogy az asztalra csapott volna.

Én dühös lettem akkor, amikor közel annyit ajánlottak fel, amennyit jelenleg Te keresel (igaz, ügyvezetö pozicióba) A másik állás is sokkal jobban fizet, mint amennyit eddig kerestem. Még dühösebb lettem volna akkor, ha 2+ evet töltök el ott. Dolgozni mindenhol kell, sehol sem egyforma a csapat, de idövel úgyis kihúllik a férgese.

2020. jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
25%

Ez most a hencegő milliomosok klubja, vagy a gyakori??

Lehet, hogy eltévedtem??

2020. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!