Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek van igaza, pénz vagy...

Kinek van igaza, pénz vagy kényelem?

Figyelt kérdés

Bruttó 800 ezer körül keresek, én úgy gondolom, hogy ez egy jó fizetés, kényelmesen meg is élek belőle, tudok is félretenni. Nagyon szeretem a kollégáim, a munkahelyem és a munkámat is.

Mostanában viszont több álláslehetőséggel is megkerestek, 1.2 milliós bért kínálva (ez ugye 50%-al több mint a jelenlegi). Sok pénz tudom, de nem akarok váltani, jól érzem magam ott, ahol vagyok.

Szüleim, párom és a barátaim viszont folyton nyűstölnek, hogy ez mennyi pénz, ez évi 3 millió Ft plusz pénz lenne, meg hogy mi lesz így, ha majd gyereket akarunk, mennyi plusz pénz lenne ez stb.

Nem tudom mit tegyek.

Adjam fel a jelenlegi korrekt és nagyon szeretett munkahelyem, azért hogy a leendő családom/gyermekem jobb körülmények között élhessen? Ha nem teszem, akkor önző vagyok? Vagy hülye?

Jelenlegi helyemen évi 5-10%-os fizetésemelés van, ennek többet nem lehet kiharcolni, ezzel meg ki lehet számolni mikor jutok el a +50%-ig.


2020. jan. 17. 12:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkit felpontoztam, az utolsót kivéve, aki nem a kérdése válaszolt.

2020. jan. 17. 17:03
 22/23 anonim ***** válasza:
89%
Én egy bruttó 1.2 millás plusz céges kocsis service delivery manager pozit hagytam ott és váltottam 950k bruttóra meg lutri juttatásra (zéró bónusz csak részvényopciók egy tőzsdén még nem levő cégnél) és jobban nem is dönthettem volna. 12-16 óra helyett pontosan 8-at dolgozom, van pár beosztottam, izgalmas a meló, de nem egy hatvanmilliós ország teljes piacáért felelek, szó sincs arról, hogy velem üvölt az európai műveleti igazgató. Nem dolgozom hétvégén és ünnepnapon, összességében szerintem legalább 50%-kal magasabb az órabérem, csak kevesebbet kapok havonta. Pont a te fizud az a szint, ami már ad mozgásteret arra, hogy a munkakörnyezet is fontos tényező lehessen.
2020. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Miközben heti 4 nap 6 órában meg lehet keresni 9000 eurót + kocsi + lakás ingyen.b

Az ilyen 3000-4000 eurók elég elkeserítőek.

Meg gyereket akar a kérdező, ami magában minimum 2000 euró/gyerek. Még Magyarországon is normális ovi, suli, étel, fejlesztés, sport, hobbi simán 1000-1500euró és ez mellé jön, amit félre kell tenni a gyereknek.

2020. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!