Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, hogy emiatt rám haragsz...

Jogos, hogy emiatt rám haragszanak a kollégák?

Figyelt kérdés
Hármunknak kiadott a főnök egy feladatot, sürgős feladat volt, szoros a határidő. Én kezdtem a leghamarabb, kérdezte egy nap alatt mennyit tudtam megcsinálni? Mondtam, hogy öt ügyet meglehet, de akkor tényleg dolgozni kell. Másnap így adta ki a másik két kollégának, hogy ötöt adjanak le nap végén. Háborogtak is, hogy hát ez lehetetlen. Nem sikerült nekik, az egyik kettőt, a másik hármat tudott befejezni, amiért kaptak is a főnöktől, mert meg lehet csinálni az ötöt, ha a másiknak is sikerült. Ezért aztán rám haragudtak meg, de én nem tehetek róla, hogy gyorsabban dolgoztam, meg én nem kávéztam fél órákig és nem beszélgettem a folyosón. Úgy nekem se ment volna az öt. Most rám mérgesek, hogy miattam kapták a leb_szást, és most ők a "lassú" kollégák, én meg a "gyors". Pedig én csak csináltam, amit a főnök kiadott, betartottam a szüneteket és nem trécseltem, hanem dolgoztam. Ezért tényleg én lennék a hibás? Jogosan haragszanak most rám?
2020. jan. 18. 10:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Ha te meg tudtad csinálni a többitől is ezt várják


Mi kollégák mindig össze beszélünk hogy ne legyen harag és mérgelődês ebből

Szaros pica pénzért nem kell hajtani magad vagyis nálam így van

Annyit dolgozok amennyit a fizetésem ér

2020. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De nem tudtam összebeszélni velük, mert én egy nappal korábban csináltam, és nap végén kérdezte a főnök mennyit csináltam, honnan tudtam volna előre hogy ők mennyit tudnak megcsinálni?
2020. jan. 18. 10:34
 3/22 anonim ***** válasza:

Kollégák vagytok vagy nem

Csak velük dolgozol ismered őket ennyire

2020. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Látod hogy kávéznak fél órát elbeszélik az időt

Talán logikus hogy nem fognak 5 csinálni

2020. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Összetettebb a dolog, mint elsőre látszik. Úgy vélem, nincs oka arra a kollégáidnak, hogy haragudjanak rád, de ez csak akkor tekinthető objektív véleménynek, ha te nem a legjobb vagy a szakmában. A főnököd akkor lett volna korrekt, ha egy átlagos képességekkel megáldott munkatárs teljesítménye mentén állította volna fel az etalont, - mert innentől senki nem vádolhat meg senkit azzal, hogy túlzott elvárásokat támasztanak vele szemben. A gyengébb képességű csipkedi egy kicsit magát, a közepes dolgozik a megszokott stílusában, a jobbak pedig kényelmesen hozzák a normát. Másik alternatíva lehetett volna, hogy a főnököd személyre szabottan állítja fel az etalont minden beosztottnak, de ahhoz nagyon jól kellene ismernie az összes emberének adottságait, - és ez a megközelítés nem jellemző a magyar munkaerőpiacon, ráadásul további ellenségeskedések, belső feszültségek forrásává válhat, ha kitudódik, hogy ki, mennyi idő alatt, miből és mennyit produkált.
2020. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Te magad is elismerted, hogy "tényleg dolgozni kell" az 5-höz, szóval gondolom jócskán hajtottál.

Legközelebb, ha ilyen szitu van, mondd azt a főnöknek, hogy most 5 sikerült, de eléggé ráültél a dologra, szóval 4 reálisabb. Ehhez nem kell összebeszélni a kollegákkal.

A mostani helyzettel már nem tudsz mit tenni.


Dolgoztam néhányszor teljesítményes helyen, általában a norma sosem okozott gondot. Helytől függetlenül mindig megvolt az, hogy oké ügyes vagyok, hogy megy, de "túl" sokat ne csináljak meg, mert akkor felemelik a normát, és a kevésbé pörgős kollegákkal szúrok ki (vagy magammal, egy rosszabb napon).

2020. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Semmi rosszat nem tettél, semmi okod hogy akár csak kényelmetlenül érezd magad. A kollégák meg majd megtanulják hogy munkaidőben a munkával kell foglalkozni.
2020. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Ne rugozzal ezen. A multat ugysem tudod megvaltoztatni.


En is megtehetnem, hogy oranket kijarok, kavezni, teazni, a mosdoba.

Engem peldaul stresszel, ha tudom, hogy mit kell aznap elvegeznem vagy tele van az asztalom munkaval, igy gyorsan dolgozok.


Termeszetesen latjak, hogy ki mit teljesit mennyire terhelhetö, akkor azt meg is terhelik.


Elöttem egy hozzaszolo irta, hogy ennyi + annyi penzert ugysem erdemes gürizni.

Egy apolonö azert ne lassa el a beteget es hagyja elverezni, mert huuu de, milyen keveset keres?


Neked van lelkiismereted es lelkiismeretesen vegezted el a munkat.

Elegedett lehetsz magaddal. A többi meg ne erdekeljen.

2020. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 nemaRendőrség ***** válasza:
26%
Kérj fizuemelést
2020. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A baj az h mindegyik főnök az alkalmazottat rabszolganak robotnak nezi lesz..va az alkalmazottjai kepessegeit szemelyiseget mint embert. A fonokod a hibas ezert es nem te. Minden embernek mas kepessegei vannak vki alaposabb vki kevesbe vki gyorsann vki kevesbe vki fejben szamol vki nem de ettol se kevesebb se tobb a kollega. Te sem mert ugye folyamatos seggeles mellett netto 8 oraba persze h ment a kerdes az megéri e ez hosszu tavon? Egeszseges e ez hosszu távon? Fizetnek annyit hogy elobb utobb gerincbetegseged legyen es egyeb mas a folyamatos seggelestol mert illik mozogni is abba a 8 9 oraba. Kinek eri meg Neked vagy a vezetodnek? Ne bizonyits senkinek csak magadnak legkozelebb nem kell tolni se ugy hidd el mert attol neked jobb nem lesz a kenyelmesebb vagy mas erosegekkel megaldott kollegaid meg stresszbe lesznek hogy nem 1500 fordulatszamon porognek mert az Istenkiraly vezetod sza..ba se veszi az embereit ha 2 ugyet oldottal volna meg te se lennel a kedvence de amugyis minek. Legkozelebb kenyelmesen amennyi belefer annyit csinalj meg. Egyszer majd rajossz hogy nem kell trojai hoskent es spartai harcoskent mukodni az eletben plane a munkahelyen mert az eletben vannak fontosabb dolgok is ahova kell az energia. Emberi kapcsolatok szeretet egeszseg es maga az Elet.😊munkahelyed lehet 1000 eleted csak 1.
2020. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!